Yuki Tsunoda heeft er intussen vijf races opzitten als coureur van Red Bull Racing, maar toch heeft de Japanner nog niet echt zijn draai gevonden bij de Oostenrijkse renstal. Hij doet het beter dan Liam Lawson, maar toch komt hij bij lange na niet in de buurt van Max Verstappen. Tsunoda zelf weet de vinger op de zere plek te leggen, want hij stelt dat hij nog niet hetzelfde pakket tot zijn beschikking heeft als de Nederlander.
Vorig weekend in Imola kwam Verstappen als het konijn uit de hoge hoed. Hij had het moeilijk op de vrijdag, maar na wat wijzigingen aan de afstelling was het tempo uitstekend. Ook tijdens de race was de Nederlander razendsnel, en dat betaalde zich uit in een overwinning. Hij was ook sneller dan beide McLarens, en dat is eigenlijk het hele seizoen nog niet voorgekomen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen kende dus een geweldig weekend, maar aan de andere kant van de garage ging het een stuk moeizamer. Tsunoda kwam tijdens de eerste twee trainingen nog relatief in de buurt van Verstappen, maar daarna viel hij weg. In de kwalificatie ging het helemaal mis voor hem, want hij crashte hard in Q1. 'Zo’n crash zou niet zijn gebeurd als ik de auto beter had begrepen. Sinds 2022 heb ik zoiets niet meer meegemaakt. Het kwam doordat ik niet wist hoe de auto zou reageren op de afstelling. De afstelling die ik probeerde was totaal nieuw en ik denk dat de Red Bull sterker verandert dan ik had verwacht', stelt Tsunoda tegenover internationale media.
Tsunoda kaart aan dat Verstappen simpelweg beter overweg kan met de Red Bull, en dat hij beter reageert op aanpassingen. 'In Imola veranderden we de afstelling tussen VT2 en VT3. In VT2 zaten we redelijk dicht bij elkaar. Maar hij kent de auto, ik niet. Hij en de engineers konden er meer uit halen. Mijn afstelling werkte gewoon niet. Hij voelde zich al goed in bocht twee, daar was ik een beetje te enthousiast', zo vervolgt de Japanse coureur over zijn weekend vorige week.
Verstappen heeft een ander pakket
Verstappen is dus veel sneller op het moment, maar dat heeft volgens Tsunoda ook met randzaken te maken. 'Ik heb het volledige nieuwe pakket nog nooit gebruikt, zelfs in Imola niet', aldus de Red Bull-coureur. 'Het was een beetje anders. Ik weet niet hoe het zit met de toewijzing van componenten, maar ik denk niet dat ik de complete versie ga krijgen', zo klinkt het oordeel van de coureur over de situatie bij Red Bull.
Tsunoda knokte zich in de race nog wel knap terug. De Japanner moest na zijn crash vanuit de pitstraat starten, maar toch kreeg hij het voor elkaar om naar de punten te rijden. Na de race vertelde hij dat hij toch blij was om nog wat terug te kunnen doen voor zijn team. De Japanner was zich bewust van het feit dat zijn team tot in de late uurtjes moest werken om zijn RB21 te repareren. Tsunoda kwam als tiende over de streep in Italië, terwijl zijn teamgenoot de race won.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties