Van der Zande kent geen genade voor Pérez: 'Dit gebeurt je één keer in het karten, daarna nooit weer'
Formule 1
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleRenger van der Zande en Robert Doornbos begrijpen niet waarom Sergio Pérez meerdere keren dezelfde fout maakte met Charles Leclerc in de Grand Prix van Las Vegas. Volgens de coureurs schrok de Mexicaan meerdere keren van Leclerc, die laat remde om de Red Bull Racing-coureur voorbij te steken. Van der Zande had gedacht dat Pérez de onverwachte inhaalacties van Leclerc wel had kunnen zien aankomen.
Voor de tweede keer op rij verloor Pérez in de laatste ronde een podiumplek aan een tegenstander. In Brazilië was hij in gevecht met Fernando Alonso, die hem in de laatste ronde nog van het podium wist te duwen. In Las Vegas was het Leclerc die de P2 van Pérez wist te pakken. Achteraf baalde de Mexicaan er wel van. Teamgenoot Max Verstappen had zelfs nog hulp aangeboden door af te zakken en hem in zijn slipstream te laten rijden. 'Het gebeurde drie keer dat Leclerc aan hem voorbijging', zegt Van der Zande in Ziggo Sport Race Café. 'Gewoon op het laatste moment. Hij had het best wel kunnen verwachten', is de endurancecoureur van mening.
Eerder in de race passeerde Leclerc de Mexicaan ook al, maar Pérez wist zijn plekje nog terug te pakken. Bij de laatste keer kon hij dat niet. 'De tweede keer liet hij zich piepelen', vervolgt Van der Zande. 'Hij verdedigde niet en verloor zijn plek. Dit gebeurt je één keer in het karten, en daarna nooit weer. Maar in deze race gebeurde het twee keer', oordeelt de coureur fel. 'Hij kijkt niet eens', neemt Doornbos over. 'Dit is gewoon een goed weekend, maar alsnog, die laatste ronde... Dat zien Helmut Marko en het team ook. Hij schrok van Leclerc, maar dat je dat dan in die bocht zo laat gebeuren. Ik denk dat hij in zijn hoofd al naar huis was gereden', analyseert Doornbos. 'Misschien vond hij het onnodig om die tweede plek te verdedigen', vult Olav Mol aan. 'Misschien dacht hij: straks gaan we er samen af.' Die P2 in het kampioenschap was dan belangrijker.
'Ze drijven elkaar niet tot het gaatje'
Ondanks dat Pérez zijn P2 verloor aan Leclerc wist hij wel zijn P2 in het kampioenschap veilig te stellen. Dat was dan ook het doel van de Mexicaan. 'Hij doet het nog steeds erg goed. Hij moet ook blijven doen wat hij doet, podiums binnen halen, tweede man spelen', zegt Van der Zande. 'Dan kan hij nog een paar races verder bij Red Bull.' Toch ontbreekt er iets volgens Doornbos. 'Die consistentie was er niet. En dat is ook nadelig voor ons als fans', zegt de oud-coureur. 'Het team heeft het goed voor elkaar, maar dan drijven ze elkaar niet tot het gaatje, zoals je zag bij Rosberg en Hamilton. Dat is bij Max dan ook onmogelijk', aldus Doornbos.
Lees ook
Bij Shanna is de Formule 1 er met de paplepel ingegoten. In huize Lutgert is het autosport voor en autosport na. Naast de koningsklasse hield ze ook de verrichtingen van de Nederlanders in de Porsches, het WEC en de ELMS bij. Als voormalig adjunct-hoofdredacteur hield ze de lezers vanaf het circuit en ernaast op de hoogte van al het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Ja we mogen van geluk spreken dat we dit allemaal mee hebben kunnen maken, nu hij weer vooraan mee doet, worden de perikelen snel vergeten, ook het bijzondere dat sommige motoren nergens last hadden van de regen, het wordt weer makkelijk vergeten als Max vooraan mee doet. Ben benieuwd nu Iran bekend gemaakt heeft dat de hotels waar de moto gp coureurs én F1 coureurs verblijven, doelwit is voor aanslagen. Denk dat de veiligheid toch niet zo goed beschermd is, als de FIA én FOM willen doen geloven.Milou201503-11-2026
- Nu hebben alle 4 de topteams een kampioen in de gelederen. Bijzonder.
ZX12R03-11-2026 - Ik kan me onmogelijk voorstellen hoe een F1 start is, maar ik heb veel online geraced en op dat veel lagere niveau veel ervaring. Het niveau is niet te vergelijken, maar het principe is relatief hetzelfde.
peterheijnen3303-11-2026 - Dan mag straks lambiase proberen het verwende knulletje van Mclaren in het gereel te krijgen. Zal die Norrie wel even aan moeten wennen dat zijn stomzinnige uitspraken welke hij nu af en toe naar die Will Joseph roept met een klap met de hamer beantwoord word door Lambiase.
ZX12R03-11-2026 - De FIA werkt deze schandvlek zelfs in de hand door de 2 meest incompetente stewards aan te stellen welke je maar kunt bedenken. Vooral nietsnut Connely is een schandvlek voor het racen opzich. Te dom en te rancuneus om ook maar iets objectief te kunnen benaderen zodra de naam Verstappen in beeld komt. De man kun je het best vergelijken met een drol met vingers, Alles wat ie doet stinkt naar voorkeur en vooringenomenheid. Net als die Warwick, ook zo'n 'mammies trots'.
ZX12R03-11-2026 - Nee hoor, ik hou nog steeds geld over voor benzine, no problemo. 😛
peterheijnen3303-11-2026 - Haha ik zie het al helemaal gebeuren: Let Lando pass for the championship. 😂 En voor wie moeten de Britten dan partij kiezen? 🤭
peterheijnen3303-11-2026 - Is het nu echt zo , dat Montoya altijd iets controversieels moet zeggen om in de belangstelling te staan????
VeeWeetje03-11-2026 - ik denk, eerlijk gezegd, dat Norris het best vindt, wanneer Hamilton de kooltjes uit het vuur haalt, en hij lekker kan freewheelen
VeeWeetje03-11-2026 - hoewel het inhouden van Antonelli waarschijnlijk iets anders is, dan wij ons kunnen voorstellen
VeeWeetje03-11-2026















