
doorNoa de Ruijter
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMax Verstappen wist zijn 53ste overwinning te behalen tijdens de Grand Prix van Las Vegas, en tevens voor de derde keer dit jaar in de VS te winnen. Ondanks dat de uitslag niet heel verrassend was, leverde de race in de gokstad zeker wat spannende racemomenten, en kon ook Verstappen zijn rijkunsten laten zien. Daarnaast voerde bandenproblemen en verschillende botsingen tussen de coureurs de boventoon op de boordradio's.
De start van de race in Las Vegas verliep behoorlijk chaotisch, en de coureurs lieten via de boordradio's hun ongenoegen horen. Aan de voorkant van het veld gingen Verstappen en Charles Leclerc samen de baan af, een actie waar Verstappen later nog een vijfsecondentijdstraf voor kreeg. Dat de fout bij Verstappen lag, was niet gelijk duidelijk, en daarom liet Verstappens ingenieur Gianpiero Lambiase aan de Nederlander weten om de leidende positie in het veld vast te houden. 'We zijn het erover eens dat je vooraan reed toen je van de baan afging, dus we willen daar graag blijven.' 'Natuurlijk reed ik vooraan!' was het antwoord van Verstappen.
Leclerc was het er echter niet mee eens dat Verstappen vooraan bleef rijden. 'Dit moet nu worden behandeld', klaagde de Monegask via zijn boordradio. 'Het is een grap als hij de positie mag houden. Hij duwde mij eraf.' Even later kwam dan toch het bericht dat Verstappen een vijfsecondenstraf kreeg voor het incident, maar dat leek de Limburger niet te deren. 'Ja, is prima hoor, doe ze de groeten!' zei Verstappen alleen maar.
Bandenproblemen alom
Al voorafgaand aan de Grand Prix werd voorspeld dat veel coureurs wel eens problemen met de bandentemperatuur zouden kunnen krijgen, vanwege de verwachte koude temperaturen in de woestijnstad. Enkele coureurs riepen ook via de boordradio last te hebben van bandenproblemen. Zo riep Verstappen in ronde 16 dat zijn 'banden nu echt naar de kloten' gaan, en had Leclerc een klein momentje waarbij hij de controle verloor in ronde 28. 'Ah, ik verloor het bijna daar, de banden zijn fucking koud', aldus de Monegask.
Russell zag Verstappen niet aankomen
Het moment waarop George Russell instuurde op Verstappen in ronde 26, en er vervolgens zelf schade aan overhield, kwam ook voorbij op de boordradio. 'Maat, hij reed tegen me aan. Check mijn banden en voorvleugel', riep Verstappen na het incident. Lambiase verzekerde Verstappen ervan dat zijn banden er goed uitzagen, en dat hij door kon rijden. Twee ronden later vertelde Lambiase dat er door de stewards naar het incident werd gekeken. 'Oke, het leek erop dat hij mij helemaal niet zag. Hij reed gewoon tegen me aan. Ik denk dat hij niet verwacht had dat ik daar zou inhalen.'
Verstappen en Pérez werken samen
In de tweede helft van de race lag Leclerc een tijdje aan kop, maar zowel Verstappen als Pérez zaten hem op de hielen. Met zijn teamgenoot vlak achter zich, stelde de Nederlandse coureur voor om samen te werken om zo Leclerc in te halen. 'Laten we samen werken, we kunnen hem pakken.' Pérez kreeg via de boordradio te horen dat hij dicht bij zijn teamgenoot moest blijven: 'Blijf bij hem, laten we een double tow hier creëren. We werken samen.'
Verstappen wist in ronde 37 de Ferrari-coureur voorbij te gaan, en in ronde 43 volgde zijn teamgenoot. Maar daar hield de samenwerking tussen de twee Red Bull-coureurs niet op. 'Als je het gat naar Checo (Pérez, red.) op 2,5 seconden kan houden, dan kun je hem met je meetrekken.' Verstappen deed dit vervolgens, maar Pérez verloor in de allerlaatste ronde toch nog zijn P2-positie aan Leclerc.
Hoewel de vreugde de boventoon voerde bij Verstappen na de finishlijn, verontschuldigde de Nederlander zich er nog wel even voor dat hij Pérez niet aan P2 kon helpen. 'Het spijt me, ik heb alles geprobeerd tijdens de laatste ronde om hem een tow te geven.' Lambiase stelde Verstappen gerust: 'Het was goed, Max.' Daarna kon het feestje echt beginnen voor Verstappen, en zong hij luidkeels 'Viva Las Vegas' mee met Elvis Presley over de boordradio. 'Naar de pitstraat, Max, of zal ik je Elvis noemen?' grapte Lambiase.
Lees ook
MAX27: box box (SC)
NR
Noa de Ruijter
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Ik kan me onmogelijk voorstellen hoe een F1 start is, maar ik heb veel online geraced en op dat veel lagere niveau veel ervaring. Het niveau is niet te vergelijken, maar het principe is relatief hetzelfde.
peterheijnen3303-11-2026 - Dan mag straks lambiase proberen het verwende knulletje van Mclaren in het gereel te krijgen. Zal die Norrie wel even aan moeten wennen dat zijn stomzinnige uitspraken welke hij nu af en toe naar die Will Joseph roept met een klap met de hamer beantwoord word door Lambiase.
ZX12R03-11-2026 - De FIA werkt deze schandvlek zelfs in de hand door de 2 meest incompetente stewards aan te stellen welke je maar kunt bedenken. Vooral nietsnut Connely is een schandvlek voor het racen opzich. Te dom en te rancuneus om ook maar iets objectief te kunnen benaderen zodra de naam Verstappen in beeld komt. De man kun je het best vergelijken met een drol met vingers, Alles wat ie doet stinkt naar voorkeur en vooringenomenheid. Net als die Warwick, ook zo'n 'mammies trots'.
ZX12R03-11-2026 - Nee hoor, ik hou nog steeds geld over voor benzine, no problemo. 😛
peterheijnen3303-11-2026 - Haha ik zie het al helemaal gebeuren: Let Lando pass for the championship. 😂 En voor wie moeten de Britten dan partij kiezen? 🤭
peterheijnen3303-11-2026 - Is het nu echt zo , dat Montoya altijd iets controversieels moet zeggen om in de belangstelling te staan????
VeeWeetje03-11-2026 - ik denk, eerlijk gezegd, dat Norris het best vindt, wanneer Hamilton de kooltjes uit het vuur haalt, en hij lekker kan freewheelen
VeeWeetje03-11-2026 - hoewel het inhouden van Antonelli waarschijnlijk iets anders is, dan wij ons kunnen voorstellen
VeeWeetje03-11-2026 - Peet, Wil je er over praten? Dat gaat hier geheel discreet
Supermax-03-11-2026 - Inhouden bij de start kan gek genoeg juist tot problemen leiden omdat je directe tegenstanders in principe anticiperen op wat ze van van jou en elkaar gewend zijn, maar je het nu anders doet.
peterheijnen3303-11-2026














