De eerste helft van het seizoen ligt achter ons en dus is het de hoogste tijd om de balans op te maken. Max Verstappen staat bovenaan in het rijderskampioenschap, maar Lando Norris hijgt inmiddels in zijn nek. Ook Oscar Piastri heeft bewezen een racewinnaar te zijn. Het seizoen is velen malen spannender dan van tevoren werd verwacht waardoor het steeds moeilijker wordt een absolute favoriet aan te wijzen. Dat blijkt wel uit de evaluaties door de analisten van Formula1.com.
Aan Will Buxton, Lawrence Barretto, Alex Jacques, en David Tremayne wordt gevraagd om hun drie favoriete coureurs tot zover aan te wijzen. Waar de een voor redelijk voor de hand liggende keuzes gaat, pakt de ander het heel anders aan. Maar liefst zeven coureurs worden genoemd en dus lijkt er amper consensus te bestaan tussen de analisten. Er is één ding waar geen enkele twijfel over bestaat: McLaren gooit hoge ogen.
Max Verstappen en Red Bull
Het laatste paar races voor de zomerstop ging niet van een leien dakje voor het team van Red Bull Racing. In de afgelopen vier races wist Verstappen slechts één podiumplek te behalen: een tweede plaats op het circuit van Silverstone. Waar er aan het begin van het seizoen nog werd gedacht dat Verstappen wederom onverslaanbaar zou zijn, begint zijn voorsprong in het kampioenschap steeds kleiner te worden. Teamgenoot Sergio Pérez bracht tijdens het raceweekend in Canada naar buiten dat hij een contractverlenging bij het Oostenrijkse team heeft getekend, maar de behaalde resultaten laten veel te wensen over.
Verstappen, laat staan het team van Red Bull, heeft dan ook niet bij iedere analist een plekje in de top drie weten te bemachtigen. Wie de Nederlander wel op de eerste plaats heeft gezet, zet daarbij wél een kanttekening. 'Je kan niet zeven races winnen zonder de coureur te zijn die uitblinkt', begint Buxton. 'Maar de scheurtjes beginnen te verschijnen. Geen overwinningen in vier opeenvolgende races is een record dat Verstappen graag wil rechtzetten zodra de zomerstop voorbij is.' Ook Jacques en Tremayne hebben de Limburger op de eerste plaats gezet. Tremayne is niet zo zeer kritisch op Verstappen zelf, maar wel op de RB20. 'Verstappen (op de eerste plaats, red.) omdat hij zeven keer heeft gewonnen in een auto die ondanks de statistieken niet altijd de snelste of het meest beheersbaar is', schrijft hij.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

De mannen van McLaren
Wie Verstappen volledig overslaat in zijn top drie is Barretto. In plaats daarvan heeft de Brit landgenoot Lando Norris op de eerste plaats gezet. 'Norris is het daar waarschijnlijk niet mee eens', geeft Barretto toe. Op het circuit van Spa-Francorchamps hoorden we nog een laaiende Norris over de boordradio nadat hem was opgedragen zijn eerste positie terug te geven aan teamgenoot Oscar Piastri. 'Hij stelt zichzelf wel hele hoge eisen en is heel streng voor zichzelf. Maar de Brit is wel immens geweest dit jaar en heeft zichzelf wel bewezen als titelkandidaat, zelfs als er nog wat randjes zijn die gladgestreken moeten worden.'
Tremayne heeft Norris op de tweede plaats gezet. 'Omdat hij het gevecht met Verstappen en Red Bull is aangegaan', maakt hij duidelijk. 'Hij heeft ook zijn eerste Grand Prix-overwinning binnengehaald en had nog minstens twee andere races moeten kunnen winnen.' Buxton heeft ervoor gekozen om Norris' teamgenoot Piastri op de tweede plaats neer te zetten. 'Normaliter had ik Norris hier neergezet gezien zijn positie in het kampioenschap, maar hij heeft te veel fouten gemaakt waarvan hij zelf ook inziet dat die zijn seizoen niet ten goede zijn gekomen', begint de Brit. 'Dus kies ik voor Piastri die zichzelf prachtig heeft ontwikkeld dit jaar. Hij heeft niet alleen de rest van het veld maar ook zijn teamgenoot op scherp gezet.' Jaqcues kiest ervoor om Norris op de tweede plaats te zetten en Piastri op de derde.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Lewis Hamilton en George Russell
Het komt niet als een verrassing dat de mannen van Mercedes worden genoemd door het panel. Buxton zet zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton op de derde plaats. Na voor het laatst in Jeddah in 2021 te hebben gewonnen, wist de Brit dit seizoen op het circuit van Silverstone weer als eerste over de finishlijn te komen. Ook de overwinning in België kreeg hij in zijn schoot geworpen nadat George Russell werd gediskwalificeerd. 'Heeft hij altijd de overhand ten opzichte van zijn teamgenoot? Nee. Maar Hamilton's kracht komt altijd vanuit doorzettingsvermogen', schrijft Buxton.
Volgens de Brit kunnen we dit seizoen nog veel meer verwachten van de Mercedes-coureur. 'Zijn overwinning op Silverstone was de kurk in de fles en als de enige meervoudige winnaar naast Verstappen verwacht ik dat we meer van de 'oude Hamilton' zullen zien na de zomerstop', schrijft Buxton. Tremayne kiest ervoor om Russell op de derde plaats neer te zetten. 'Hij heeft zichzelf en zijn auto voortdurend gepusht ongeacht de omstandigheden en de prestaties van de auto. Hij is constant supersnel in de kwalificatie, heeft races geleid, en 'won' twee keer. In Oostenrijk had hij tot op zekere hoogte geluk, maar in Spa zette hij de race volledig naar zijn hand. Het was niet zijn fout dat zijn auto niet zwaar genoeg bleek te zijn', sluit Tremayne af.
Ferrari en VCARB
Barretto is het duidelijk niet eens met zijn collega's aangezien zijn lijstje er heel anders uitziet. Niet alleen zette hij Norris op de eerste plaats en niet Verstappen, ook zijn top twee en drie zijn volledig anders. De analist heeft Ferrari-coureur Charles Leclerc op de tweede plaats gezet en VCARB-coureur Yuki Tsunoda op de derde. 'Leclerc heeft eindelijk de druk aangekund en won zijn thuisrace in Monaco. Hij heeft indrukwekkend gereden met een auto die sinds die overwinning alsmaar afgezwakt is.'
Over Tsunoda kan Barretto enkel in superlatieven spreken. 'Hij beleeft tot nu toe zijn beste seizoen ooit en leidt VCARB met een aantal fantastische finishes in de punten. Hij vormt de ruggengraat van de strijd van het team om de zesde plaats in het constructeurskampioenschap. Als hij zo blijft rijden bewijst hij dat hij ook in de toekomst een stoeltje in de Formule 1 verdient', sluit hij af.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties