
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleInteressante video van Motorsport.com. Ze hebben in kaart gebracht waarom het lastig is als je in vuile lucht zit om in te halen. Dit komt omdat de downforce verhoudingen veranderen, er komt veel meer minder neerwaartse druk op de voorvleugel dan normaal.
Normaal gesproken is de verhouding in downforce 23 procent voor, 60 procent vloer/diffuser en 17 procent achtervleugel. Maar als je in vuile lucht rijdt, dan krijgt de voorvleugel te maken met significant minder downforce. De achtervleugel verliest ook twee procent. Bekijk de video hier.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Russell, de man van "net niet". En dat al heel erg lang.
Forzapertutti03-11-2026 - 🙄
VeeWeetje02-11-2026 - Ik wil graag de gelegenheid aangrijpen om Russell te feliciteren met dit seizoen, het is je gegund man.
Wim.v6302-11-2026 - Waar is Ted Troost als je hem nodig hebt.... (Voor de jongere generatie: Ted Troost was een sporthaptonoom die bij verschillende grootheden uit met name het voetbal hele goede resultaten boekte als het aankwam op geestelijke balans en evenwichtigheid).
Forzapertutti02-11-2026 - Max kan geen kampioen worden, dus bashen hoeft niet. Maar serieus: Brundle is best vaak heel positief over Max, al vanaf dat Max bij Toro Rosso instapte.
Forzapertutti02-11-2026 - 😅
peterheijnen3302-11-2026 - Max is weer het smaakje van de dag. Eens zien hoe lang het deze keer mag duren. ;)
peterheijnen3302-11-2026 - Zijn poging om LH van de top te stoten als drama-tutje van de F1 lukt net niet, maar hij staat wel heel stevig op de tweede plaats! 😢BellaBenni02-11-2026
- Goh, ik weet niet wat ik lees. Zou het een ommekeer zijn? Vast niet maar Brundle heeft reikwijdte.
Wim.v6302-11-2026 - Dat Norris flink minder zou mogen zeiken is een feit. Hij is met Kimi en Max echter de enige die zijn teamgenoot op ruime achterstand heeft gereden. Dat is dé benchmark als F1 coureur.
DWI02-11-2026















