Grand Prix Drivers Association-voorzitter Alexander Würz heeft zich altijd vocaal uitgesproken voor de introductie van de halo omdat het de veiligheid in de sport verbetert. De Oostenrijker ziet door de komst van het cockpitbeschermingssysteem mogelijkheden om de topsnelheid in de sport te verhogen.
Würz houdt het voor mogelijk dat Formule 1-auto's 'met 400 kilometer per uur door Monaco scheuren'. In de Oostenrijkse krant Der Standard legt hij uit hoe hij dat ziet.
'Met de introductie van de halo en andere veiligheidsmaatregelen wordt het voor de FIA gemakkelijker om de wagens sneller te maken', zegt de ex-coureur van Benetton, McLaren en Williams. 'Het houdt allemaal verband met elkaar: Veilige auto's betekenen minder restricties en dat betekent snellere wagens en spectaculaire races. Alle restricties zijn er om de sport veiliger te maken.'
'Met veilige wagens kunnen we straks met 400 kilometer per uur door Monaco scheuren en hoeft er geen rode vlag gezwaaid te worden als het heel hard regent. Veiligere wagens zijn een noodzaak. De maatschappij is veranderd. We kunnen niet meer willens en wetens mensen risico's laten nemen en zichzelf verwonden of erger. Dat past niet meer in de huidige tijd.' (fotocredit: Instagram Alexander Würz)