
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMax Verstappen heeft zijn schouders opgehaald na kritiek van Johnny Herbert. De voormalige Formule 1-coureur was van mening dat de 'Jekyll-en-Hyde-kant' van Verstappen nog steeds soms zichtbaar wordt. Verstappen pareert de kritiek van Herbert en geeft daarbij ook aan dat het hem weinig interesseert wat de Engelsman van hem denkt.
Verstappen maakte in Mexico een veelbesproken weekend mee. Op zaterdag liep hij de snelste tijd in de kwalificatie mis na een moment met Lando Norris in het stadiongedeelte, en op zondag stuntte hij met een overwinning vanaf de vijfde startplek. Verstappen startte ondanks zijn vierde tijd in de kwalificatie vanaf de derde startrij. Dat was het gevolg van een gridstraf, die hij op vrijdag al opliep na een incident met Liam Lawson.
Jekyll en Hyde
Gianpiero Lambiase gaf Verstappen in de tweede vrije training de opdracht om Lawson in te halen in een outlap. De Racing Bulls-coureur liet dat niet gebeuren en verdedigde zijn plek. Uiteindelijk duwde hij Verstappen van de baan, maar de Nederlander gaf niet op en raakte Lawson uiteindelijk. Achteraf was hij zeer kritisch op zijn Red Bull-collega. Tijdens een interview bij Viaplay gaf Verstappen aan dat het niet verstandig was van Lawson, gezien de positie waarin de Nieuw-Zeelander momenteel zit.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Lawson en Verstappen kregen het met elkaar aan de stok.
Verstappen doelde daarmee op het feit dat Lawson mogelijk wordt vervangen door Nikola Tsolov. Deze uitspraken schoten Herbert in ieder geval in het verkeerde keelgat. "Max ging echt te ver met die dreigementen", liet Herbert recentelijk weten. De analist liet vervolgens weten niet verbaasd te zijn door het gedrag van Verstappen. "Dit was de Jekyll-en-Hyde-kant van Max. Moet je daar verbaasd over zijn? Dit is precies het soort dingen dat Max doet."
"Het ergste aan dat incident was dat het tijdens de vrije training gebeurde", vindt Herbert, die daarmee wil zeggen dat alle ophef en frustratie volledig onnodig was. "Het was belachelijk. En dan heb je tegelijkertijd ook nog die dreigementen." Verstappen liet in verschillende interviews weten dat de gevolgen voor hem niet zo groot waren, maar dat dit voor Lawson anders was. "En dan zie je de andere kant van Max met zijn verbluffende rijstijl waarmee hij de race won. Dat is wat we altijd bij hem hebben gezien."
Verstappen reageert
Verstappen kreeg de kritiek van Herbert in Brazilië ook te horen. "Of ik begrijp waarom hij dat zegt? Ik weet het niet", aldus Verstappen, die vaak reageert met "I don't know" als hij even tot tien moet tellen na een vraag die hem niet bevalt. "Eigenlijk boeit het me ook helemaal niks, om eerlijk te zijn. Waarom zou zijn mening belangrijk zijn voor mij?" Herbert heeft zich in het verleden vaak zeer kritisch uitgelaten over Verstappen, zelfs toen hij nog werkzaam was als FIA-steward. Het is dus logisch dat Verstappen geen fan is van de Brit.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Herbert is nooit Verstappens beste vriend geweest.
Daarnaast snapt Verstappen niet waarom dit onderwerp zelfs in Brazilië nog besproken wordt. "Alles is gewoon uitgepraat. Daar wil ik het ook bij laten", zo maakt hij duidelijk dat er geen frictie meer is tussen Lawson en hemzelf. "Iedereen weet volgens mij wel wat de situatie is en welke regels we hebben. Ik denk dat het voor hem (Lawson, red.) ook goed is als hij dat begrijpt. Ik begrijp ook wel dat hij zichzelf wil laten zien, maar dan kan hij dat beter met iemand anders doen."
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- ET (AI) phone home
VeeWeetje08-11-2026 - @VeeWeetje, Norris en consequent zijn gaan zelden in hetzelfde zitje …
MaxMaximaal08-11-2026 - Hahahaaa, spiegeltje kijken maar?
Omdatracencoolis08-11-2026 - Of er geen stukjes meer over hem worden geschreven. Maar dat daarop gereageerd wordt (zie jou en mij) houdt het in stand. Als niemand het leest stopt het vanzelf. ;-)
Omdatracencoolis08-11-2026 - Regen betekent Stress voor Norrie-boy. Ik gok dat ie rustig weer probeerd op slicks te starten in de hoop op een SC. Om bij een gratis pit heel slim naar inters te veranderen. Onderschat die strategische slimmigheid van Norris niet.
ZX12R08-11-2026 - Klinkt begrijpelijk. Je kunt niet veel dingen aan de auto veranderen tijdens de kwalificatie. Alleen wijzigen. Logisch.
Omdatracencoolis08-11-2026 - Kravitz weer paniek zaaien bij RBRArnoud van Houwelingen08-11-2026
- Het zou een geschenk uit de hemel zijn als Herbert uitgepraat is, liefst voor altijd.
ZX12R08-11-2026 - Lol, je vorige 'not bad for a #2 driver' tweede rijder staat ons nog helder voor de geest Toto. 😛
peterheijnen3308-11-2026 - “Het gaat bij dit soort omstandigheden niet altijd om wie de beste auto heeft en wie de meeste grip heeft, dus draait het allemaal om de coureur.” En terwijl deze woorden uit zijn mond rolden, als lava uit een slapende vulkaan, steeg de druk op de rits van zijn gulp naar een ongekende hoogte en de opgelopen spanning deed de gulp open barsten. De aanblik was uitermate lullig en deed de toehoorders de broek niet bollen …
MaxMaximaal08-11-2026















