Verstappen geeft zeldzaam inkijkje in privéleven en praat over verhuizing: 'Voor mij een trigger'

Max Verstappen
vrijdag, 02 januari 2026 om 14:00
max-verstappen-red-bull-racing-2025-gp-abu-dhabi-zaterdag-kelly-piquet
Max Verstappen heeft een druk jaar achter de rug. De Red Bull Racing-coureur had het niet alleen druk met racen in Formule 1-auto's en GT3-auto's, maar werd ook voor het eerst vader en verhuisde in Monaco naar een nieuwe woning. De Nederlander vertelt uitgebreid over het vaderschap en de inrichting van zijn nieuwe huis.
Nico Hülkenberg ging 2025 in als enige vader op de grid. Eind april kreeg hij echter gezelschap van Verstappen, die samen met vriendin Kelly Piquet dochtertje Lily mocht verwelkomen. Bij het eindejaarsinterview van Viaplay werd de Limburger gevraagd of dit nog van invloed is geweest op zijn snelheid. 'Op het circuit heeft het me niet veranderd, gelukkig niet. Ik denk dat het me zéker niet langzamer heeft gemaakt. Vaak wordt dat gezegd, dus dat was voor mij een beetje een trigger', grijnst de 28-jarige.

Verstappen werd alleen maar sneller

Giedo van der Garde maakt duidelijk dat de situatie bij hem wat anders was. 'Heeft het jou langzamer gemaakt?' vraagt Verstappen aan zijn goede vriend. 'Bij de derde wel', reageert de Amsterdammer. 'Bij de eerste was er nul effect, bij de tweede een klein beetje.' Van der Garde kreeg kinderen in 2018, 2020, en 2022. 'Ze zeggen altijd dat je bij je eerste kind één of twee tienden langzamer wordt. Dat was bij jou in ieder geval niet het geval.'
Verstappen moet lachen als hij die populaire uitspraak hoort. 'Voor mij is dat een trigger. Dan denk ik: we laten wel even zien hoe het zit.' Mike Hezemans stelt dat het ook te maken heeft met de leeftijd waarop je vader wordt. De in Miami woonachtige coureur denkt dat veel coureurs ook langzamer worden als ze vader worden, omdat ze dan vaak sowieso al wat ouder zijn. 'Ik denk dat ik nog op het juiste moment zit, nu kan het nog', grinnikt Verstappen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-nico-hülkenberg-sauber-mexico-zondag-2025
De twee racevaders van 2025.

Lily als een supermarktkip

Buiten het circuit heeft Verstappen zich wel aangepast aan het vaderschap. 'Ik ben nog wat relaxter geworden. Het is belangrijker geworden om meer tijd met de familie door te brengen en om zo lang mogelijk thuis te blijven. Ik probeer echt mijn tijd beter in te delen daarmee. Natuurlijk zijn resultaten belangrijk in je leven, maar het allerbelangrijkste is dat je gelukkig bent privé en dat je die kleine ziet opgroeien. Dat is leuk', vertelt de gelukkige vader.
Amber Brantsen haalt lachend een eerdere uitspraak van Verstappen aan. De coureur vergeleek zijn pasgeboren dochtertje namelijk met een stuk kip uit de supermarkt. 'Als je in de supermarkt kip koopt en je maakt die verpakking open. Dat vel, daar leek het echt op.' Inmiddels is dat niet meer het geval. 'Honderd procent, dit was echt net na de geboorte.' Verstappen moet vervolgens lachen om de vergelijking van zijn dochtertje met een kip. 'Als Lily hier later naar terugkijkt, zal ze ook wel denken...' grijnst Verstappen.
Verstappens leven is door de grote verandering in zijn privéleven wel nóg drukker geworden. 'Het zijn heel veel races. Daarnaast zijn er veel marketingdingen, daar ben ik sowieso niet van. Je probeert ze op sommige momenten mee te laten reizen en ook 's avonds tijdens raceweekenden wat tijd met hen door te brengen, wanneer het kan. Ik zie mezelf ook zeker niet tot mijn 44e in de Formule 1 rijden, niet met 24 weekenden', benadrukt de Red Bull-coureur.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-kelly-piquet-red-bull-racing-2025-abu-dhabi-1-penelope-helmut-marko
Penelope en Kelly Piquet waren in Abu Dhabi aanwezig.

Verhuizing voor Verstappen

Verstappen woont al sinds 2015 in Monaco, maar met de gezinsuitbreiding heeft hij ook gekozen voor een nieuw onderkomen in het prinsdom. 'Ik heb mijn eigen kamer, waar ik mijn simulators heb staan en waar ik een ruimte heb om te relaxen. Daar ben ik wel bezig mee geweest, maar met de rest minder', geeft Verstappen toe. 'Kelly doet het meeste. Mijn moeder heeft me met het vorige appartement geholpen, maar Kelly heeft nu wel het meeste gedaan.'
'Als ik maar een fijn bed heb, een goede douche, en goed internet, dan vind ik het prima', grinnikt de stoïcijnse coureur. 'En een goede tv, dan vind ik het wel prima. We hebben ook hulp gehad van goede architecten, maar daar ben ik wat minder van. Als je mij allemaal die kleuren laat zien, dan kies ik die', wijst Verstappen aan. 'Ik ga dan niet uitgebreid kijken. Daar ga ik niet een uur naar kijken. Daar heb ik geen geduld voor, echt niet.'
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading