Verstappen wordt overruled en haalt uit naar beleid van Red Bull: "Ik had het anders gedaan"

Max Verstappen
zondag, 05 juli 2026 om 16:28
max-verstappen-red-bull-racing-2026-silverstone-groot-brittannië-boos

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Max Verstappen gaf op zaterdagmiddag, na een teleurstellende kwalificatie, aan dat hij zijn zevende startplek wilde inleveren en achteraan wilde starten met een nieuwe motor en een aangepaste opstelling. Het was dan ook opvallend dat Red Bull Racing op zondagochtend bekendmaakte dat Verstappen gewoon als zevende aan de race zou beginnen. Verstappen was daar niet blij mee.
Verstappen liep de hele kwalificatie achter de feiten aan. Via de boordradio liet hij al in zijn outlap weten dat de motor niet reageerde. Later in de kwalificatie werden de problemen alleen maar groter. Het is dan ook een klein wonder dat Verstappen zich nog als zevende kwalificeerde en dus sneller was dan Oscar Piastri in de McLaren. "De balans was sowieso niet goed. Die was gisteren ook niet goed, dus op dat gebied bleef het hetzelfde", vertelde Verstappen na de sessie tegen F1Maximaal.nl en andere Nederlandse media.

Motorproblemen

"We hadden alleen ook geen topsnelheid aan mijn kant van de garage", vervolgde Verstappen. "Om de een of andere manier liepen we er de hele kwalificatie achteraan. Ik had gewoon geen topsnelheid op alle rechte stukken. Dan verbruik je natuurlijk ook meer batterij, omdat je langer vol gas rijdt. In de laatste sector is het dan natuurlijk helemaal een drama." In de eerste twee sectoren was Verstappen ondanks de motorproblemen sneller dan Hadjar, maar in de laatste sector betaalde hij de prijs voor het technische mankement. Hij verloor in die laatste sector drie tienden op zijn teamgenoot, die zich als vijfde wist te kwalificeren.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-groot-brittannie-2026-zaterdag-6
Verstappen bestudeert de data.

Pitstraat-start of niet?

Verstappen liet na de sprintrace nog weten dat hij de kans zou aangrijpen om de afstelling om te gooien. "We hebben het geprobeerd, maar de afstelling is niet echt verbeterd", zuchtte hij na de hoofdkwalificatie. "We zijn langzaam op het rechte stuk, dus op de een of andere manier is er toch iets mis met de motor. Dat is voor mij de grootste zorg richting de race", benadrukte hij. Later gaf hij aan dat dit in de sprintrace nog niet het geval was. "Dat kwam nu opeens in de kwalificatie", aldus de Red Bull-coureur.
Verstappen twijfelde niet toen hem gevraagd werd of hij niet liever in de pitstraat wilde starten met een aangepaste afstelling en een nieuwe motor. "Het liefst wel. Als je hier staat, blijf je toch hier rijden en val je nog één plek terug. Ik heb op dat gebied liever dat we iets aanpassen. Hij loopt gewoon niet. We zijn gewoon op elk recht stuk te langzaam."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-groot-brittannie-2026-zaterdag-3
Red Bull werkt aan de RB22 van Verstappen

Verstappen ontevreden over Red Bull

Het was dan ook opvallend dat Red Bull op zondag bekendmaakte dat Verstappen gewoon als zevende zou starten. Dat vond Sky Sports Italia blijkbaar ook. Het Italiaanse medium vroeg Verstappen hiernaar voor de start van de race. De Limburger haalde zijn schouders op en sneerde naar Red Bull. "Je moet het team hiernaar vragen. Ik zou het anders hebben gedaan."
Verstappen maakte wel een goede start van de race mee. In de openingsronde profiteerde hij van een slechte start van Lando Norris en niet veel later haalde hij Isack Hadjar in. De kopman van Red Bull vond vervolgens de aansluiting bij de Mercedes van George Russell.
De keuze van Red Bull blijft wel vreemd. In Canada liet teambaas Laurent Mekies nog weten dat hij volop wilde blijven experimenteren om het potentieel van de RB22 te kunnen ontdekken. Verstappen wilde daar juist niet experimenteren. Het lijkt dan ook logisch dat je de afstelling aanpast als je je niet in een kansrijke positie bevindt en de balans niet goed aanvoelt, maar Verstappen werd dus overruled door Red Bull en moest gewoon vanaf P7 starten. Het is duidelijk dat Verstappen niet echt blij is met Red Bull op het moment en dat kan de geruchten over McLaren ook verklaren.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading