Herbert ziet Norris boven Piastri uitstijgen: "Beter dan in zijn kampioensjaar"

Opinie
woensdag, 05 augustus 2026 om 8:48
lando-norris-mclaren-gp-hongarije-2026-zondag-podium-andrea-kimi-antonelli-podium-3

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Johnny Herbert ziet Lando Norris na de Grand Prix van Hongarije als de belangrijkste uitdager van Kimi Antonelli in de strijd om de Formule 1-titel. De McLaren-coureur maakte volgens de voormalig Grand Prix-winnaar tijdens de race een bijzonder volwassen indruk. Norris verloor aanvankelijk een positie aan Oscar Piastri, maar bleef kalm, hield overzicht en benutte zijn strategie uiteindelijk optimaal. Daarmee liet hij zien dat hij opnieuw een grote stap heeft gezet.
De prestatie op de Hungaroring bevestigt volgens Herbert ook dat de onderlinge verhouding bij McLaren is veranderd. Waar Piastri eerder als de toekomstige leider van het team werd gezien, is Norris inmiddels de coureur die het maximale uit de auto haalt zodra een overwinning mogelijk is. De Brit combineert snelheid met steeds meer controle en race-inzicht. Herbert denkt dat juist die ontwikkeling de druk in de tweede seizoenshelft kan verplaatsen van McLaren naar kampioenschapsleider Antonelli.

Norris rijdt volgens Herbert als complete wereldkampioen

Norris maakte tijdens de race een fout door wijd te gaan, waardoor Piastri hem kon passeren. Herbert vindt vooral de reactie van de Brit indrukwekkend. Hij liet zich niet uit zijn ritme halen en bleek vervolgens sneller dan zijn teamgenoot. "Lando is zelfs ten opzichte van vorig jaar veel volwassener geworden", zegt Herbert tegen Casinostugan. "Hij heeft veel beter door wat er tijdens een race gebeurt. Ook nadat Oscar hem passeerde, bleef hij druk zetten en was hij uiteindelijk gewoon sneller."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
lando-norris-mclaren-gp-hongarije-2026-zondag-podium-5
Norris won voor het eerst een Grand Prix als wereldkampioen.
De beslissende fase volgde rond de pitstops. Norris begreep volgens Herbert precies welk tempo nodig was om zijn strategie te laten slagen en reed daarbij niet onnodig over de limiet. "Hij reed volledig binnen zijn mogelijkheden", legt Herbert uit. "Hij wist wat hij moest doen en voerde die strategie perfect uit. Het was prachtig om te zien. Ik hoop dat mensen zijn kwaliteiten herkennen en hem de waardering geven die hij verdient."
Herbert beschouwt de race in Hongarije zelfs als een van de beste optredens uit de carrière van Norris. De McLaren-coureur zou inmiddels completer zijn dan tijdens zijn kampioensjaar. "Dit was een van zijn beste races ooit", stelt de Brit. "Hij blijft zich ontwikkelen en begrijpt steeds beter wat er in de cockpit en op de baan gebeurt. Op ieder moment wist hij wat nodig was. Dit was de race van een wereldkampioen, zelfs beter dan toen hij daadwerkelijk wereldkampioen werd."

Norris zet Piastri en Antonelli onder druk in titelstrijd

De sterke race heeft volgens Herbert ook gevolgen voor Piastri. Aan het begin van vorig seizoen draaide veel van de aandacht nog om de Australiër, maar Norris heeft die situatie volledig omgekeerd. "Lando heeft het verhaal op zijn kop gezet en is nu de man die je moet verslaan", benadrukt Herbert. "McLaren heeft dit jaar soms moeite gehad met de auto, maar zodra Lando een pakket krijgt waarmee hij kan winnen, haalt hij er het meeste uit. Oscar deed het goed, maar Lando was sneller. Punt."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
lando-norris-mclaren-gp-hongarije-2026-zondag-podium-andrea-kimi-antonelli-podium-2
Herbert denkt dat Antonelli nog rekening moet houden met Norris.
Piastri merkt daardoor hoe snel de verhoudingen binnen een Formule 1-team kunnen veranderen. Herbert ziet dat Norris sinds zijn titel verder is gegroeid, terwijl zijn teamgenoot juist minder overtuigend oogt. "Wanneer je bereikt wat Lando heeft bereikt, word je naar een hoger niveau getild", vervolgt hij. "Voor Oscar is dat confronterend, omdat hij ineens moeite heeft om binnen een paar tienden te komen. In Hongarije zagen we dat duidelijk. Lando is gegroeid, terwijl anderen juist kleiner worden."
Ook Antonelli moet volgens Herbert rekening gaan houden met de opmars van Norris. McLaren lijkt beter te begrijpen in welke richting de auto moet worden ontwikkeld en kan met nieuwe upgrades mogelijk verder naderen. "Het wordt heel moeilijk om de titel nog te winnen, maar je weet het nooit", zegt Herbert. "Wanneer Lando dit momentum vasthoudt, verschuift de druk plotseling naar Kimi. Die hoeft zich dan niet alleen met George Russell bezig te houden, maar vooral met Lando en McLaren."
De positie van de jager kan daarbij in het voordeel van Norris werken. Antonelli moet zijn voorsprong verdedigen, terwijl McLaren zonder dezelfde verwachtingen kan blijven aanvallen. Herbert denkt dat rivalen de zege in Hongarije daarom serieus moeten nemen. "Lando was dominant en andere coureurs zullen daar aandacht aan besteden", benadrukt hij. "Hij is nu volledig gefocust op zijn taak. Wat hij in Hongarije heeft laten zien, vormt daarvan het overtuigende bewijs."
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading