Palmer weet het zeker: "Dat heeft Verstappen de overwinning gekost"

Opinie
dinsdag, 29 september 2026 om 21:52
max-verstappen-george-russell-azerbeidzjan-bakoe-2026-12

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Max Verstappen wist George Russell in de slotronde van de Grand Prix van Azerbeidzjan nog bijna te verschalken. Door de gele vlaggen die in bocht 15 werden gezwaaid vanwege de crash van Valtteri Bottas kon de coureur van Red Bull Racing plotseling veel tijd goedmaken. Deed Verstappen dit op legale wijze of niet? Jolyon Palmer legt het uit.
Verstappen slaagde er na de tweede herstart voortdurend in om in het spoor van Russell te blijven, maar in de tweede sector kon de 28-jarige Limburger steeds net niet voldoende bijblijven om later aan het einde van bocht 1 een aanval te plaatsen. In de laatste ronde kreeg Verstappen plotseling wel een kans toen Bottas zijn Cadillac in de muur parkeerde. De Red Bull-kopman maakte veel tijd goed in de bocht waar de bolide van de Fin stilstond.
Palmer stelt in zijn analyse voor F1TV dan ook dat Verstappen zeker een voordeel haalde uit de situatie. "Hij deed dat echter wel op legale wijze en dat zorgde ervoor dat we een spannende finale kregen", stelt de voormalig Formule 1-coureur. Maar hoe kon Verstappen eigenlijk zo hard inlopen op Russell? De Mercedes-coureur gaf na afloop aan dat hij tijdelijk even minder vermogen had, maar Palmer wijst een andere oorzaak aan.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-RB22-2026-baku-bakoe-azerbeidzjan-saturday-1
Verstappen reed een sterke race en profiteerde in de slotronde van de crash van Bottas.
De Brit laat daarop de onboardbeelden vanuit de W17 van Russell zien. "We komen hier door bocht 14 en George remt af. Hij kan immers vanuit de auto niet echt zien waar Bottas zich op dat moment bevindt. Dit zou eigenlijk voldoende reden moeten zijn om de race te neutraliseren", vindt de oud-coureur van Renault. "Russell is in ieder geval heel verstandig. Hij weet dat hij nog slechts twee bochten verwijderd is van de overwinning. Je wilt dan geen domme dingen doen en een straf riskeren. Er geldt dubbel geel, dus je moet echt vaart minderen. En dat is precies wat George doet. Hij blijft ook op de baan. Je wilt de stewards niet provoceren door af te snijden."

Verstappen heeft duidelijk voordeel

Palmer stelt vervolgens dat Verstappen juist op dit moment zijn winst behaalt. "Max voelt nu dat er een kans is. Ook hij mindert vaart, maar vanaf de tweede plaats is het veel makkelijker om de situatie in te schatten. Je hebt namelijk een referentiepunt", doelt Palmer op Russell. "George heeft dit niet. Dus hij denkt: oké, ik kan geen tijd winnen. Ik kan niet blokkeren, want ik mag de stewards geen enkele reden geven om me een straf op te leggen."
"Verstappen denkt op zijn beurt: ik ga gewoon iets sneller rijden dan de man voor me en win wat tijd, terwijl ik ook wat gas terugneem. En dat is in deze situatie volkomen legaal", geeft Palmer aan dat de viervoudig wereldkampioen niets verkeerd deed. "Max mindert ook vaart, maar veel minder dan George. Je zou kunnen zeggen dat George onnodig voorzichtig was, maar er hangt dubbel geel. Hij doet precies wat een coureur hoort te doen. Russell werd in feite gestraft omdat hij het juiste deed. Verstappen was ook voorzichtig, maar iets minder."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-george-russell-azerbeidzjan-bakoe-2026-finish-12
Verstappen minderde net als Russell vaart in bocht 15, maar toch kreeg de Nederlander nog een kans om Russell te verslaan.

Klein moment kost Verstappen zege

De crash van Bottas zorgde uiteindelijk voor een zeer spannende slotfase. Palmer is er zelfs van overtuigd dat Verstappen had kunnen winnen. "Verstappen bevindt zich in bocht 16 in de perfecte positie om Russell op het rechte stuk naar de finish te verslaan", zegt de Britse analist, terwijl hij de onboardbeelden vanuit de RB22 van Verstappen laat afspelen. "Hij was op weg om zijn eerste overwinning van het seizoen te behalen. Maar kijk eens wat er gebeurt als hij de laatste bocht instuurt."
Palmer laat zien dat Verstappen echt heel erg dicht in de buurt van de W17 van Russell zit. "Hij was de hele tijd al snel bij het uitkomen van de laatste bocht. Maar ditmaal kreeg hij net een klein beetje overstuur, waardoor hij een fractie buiten de racelijn komt. George kreeg de kans om eerder te accelereren en een voorsprong op te bouwen voordat het slipstreameffect begint te werken. Dat kleine moment van overstuur in de vuile lucht heeft Verstappen de overwinning gekost", aldus Palmer.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading