Naast de Formule 1 komen tijdens het Grand Prix-weekend in Groot-Brittannië ook de Formule 2- en Formule 3-coureurs weer in actie. Richard Verschoor hoopt zijn voorsprong in de Formule 2 te vergroten, terwijl Laurens van Hoepen in de Formule 3 in actie komt. F1Maximaal.nl houdt je in dit topic op de hoogte van alle updates en uitslagen van de opstapklassen uit Silverstone.
F2: Fornaroli wint, Verschoor beperkt de schade
Richard Verschoor startte in de sprintrace als vierde, maar schoof nog voor de start een plekje op, aangezien nummer drie Dino Beganovic niet wegkwam bij de formatieronde. Verschoor kwam vervolgens zelf slecht weg en leverde zeven(!) plekken in bij de start. Vooraan greep Kush Maini de leiding voor Leonardo Fornaroli, maar de Italiaan sloeg in de openingsronde alweer terug. Ondertussen schoof Sebastián Montoya aan op P3.
Het gevecht vond in de eerste helft vooral plaats onderin de top tien. Zo was er onder meer een aanrijding tussen Gabriele Minì en Alex Dunne. De Ier kreeg een lekke band en viel ver terug, terwijl Minì bestraft werd. Ondertussen haalden Luke Browning en Verschoor Red Bull-talent Arvid Lindblad in. Verschoor werkte zich zo op tot de negende plek.
Fornaroli reed onbedreigd aan de leiding, maar locomotief Maini kreeg steeds meer wagonnetjes. Verschoor was het laatste wagonnetje in die trein, maar met zes ronden te gaan vond Montoya het mooi geweest. De Colombiaan nam de tweede plek over na een overtuigende aanval. De eindfase van de race was spectaculair. Williams-talenten Victor Martins en Luke Browning raakten elkaar, waardoor Verschoor een plekje opschoof.
De Nederlander kwam zo als achtste over de streep en greep één punt. Fornaroli won voor Montoya en Stanek, maar Stanek greep die derde plek wel door buiten het circuit in te halen. De Tsjech mag dus nog een tijdstraf verwachten, nadat hij een oproep van het team negeerde om de plek in te leveren. Stanek zal tot buiten de punten terugvallen, waardoor Verschoor opschuift naar P6. Voor Formule 3-kampioen Fornaroli was dit zijn eerste zege sinds 2021.
F3: Van Hoepen loopt net sprintpodium mis, eindigt op nette vierde plek
De race begon bijzonder slecht voor Brando Badoer, want de Italiaan viel al in de eerste ronde uit. Hij veroorzaakte hiermee een gele vlag en uiteindelijk een safetycar. De rest van de race verliep relatief rustig. Charlie Wurz kreeg van het team keer op keer het verzoek zijn teamgenoot Rafael Câmara niet aan te vallen, gezien de Braziliaan voor het kampioenschap reed en achter in de top tien elk puntje kon gebruiken. De race werd gewonnen door een zeer rustige Tasanapol Inthraphuvasak, die daarmee de eerste Thaise coureur werd die een Formule 3-(sprint)race won, iets wat zelfs Alexander Albon niet lukte. Martinius Stenshorne werd tweede.
Laurens van Hoepen reed lange tijd binnen de top vijf en leek in de eindfase van de sprintrace op weg te zijn naar een podium. In de laatste ronden van de race probeerde de Nederlander Théophile Naël in te halen, maar dit verliep niet zoals gepland. Van Hoepen gaf aan geraakt te zijn door de Fransman, die een stukje buiten de baan reed. Mari Boya profiteerde van het incident en reed met gemak van P5 naar P3. Naël bleef Van Hoepen voor, maar kreeg een tijdstraf van tien seconden en dus schoof de Nederlandse coureur door naar een nette vierde plek.
F2: Verschoor met matig resultaat, Lindblad valt tegen
In de eerste helft van de Formule 2-kwalificatie waren ervaren mannen Victor Martins en Richard Verschoor duidelijk sneller dan de rest, maar zoals zo vaak bleken die tijden uiteindelijk weinig waard te zijn. Amaury Cordeel voelde de bui dan ook al hangen toen hij halverwege de sessie een rode vlag veroorzaakte, terwijl hij op de vijfde plek stond. In het tweede deel van de kwalificatie regende het dan ook tijdsverbeteringen.
Jak Crawford was met zes minuten te gaan acht(!) tienden sneller dan Verschoor, maar de leider in het kampioenschap moest zijn nieuwe banden ook nog van stal halen. Verschoor kwam echter drie tienden tekort op Crawford, die uiteindelijk zelfs maar als derde zou eindigen. Martins was ook op nieuwe banden het snelst, en greep poleposition voor Alex Dunne en Crawford. Verschoor eindigde als zevende, nog achter Stanek, Montoya, en Dürksen. Arvid Lindblad miste nipt de top tien. Met een elfde startplek profiteert hij niet van de reserved grid voor de sprintrace. Verschoor doet dat wel en start dan als vierde.
F3: Câmara grijpt naast poleposition, Van Hoepen met redelijk resultaat
Kampioenschapsleider Rafael Câmara stond in de Formule 3-kwalificatie met drie minuten te gaan bovenaan. De Braziliaan is de absolute topfavoriet, maar moest in de slotminuten toch enkele concurrenten in de gaten houden. Nikola Tsolov, de nummer drie in het kampioenschap, nam de eerste tijd over, terwijl Ugo Ugochukwu, een talent van McLaren, op de tweede plek aansloot. Câmara zag de poleposition zo naar de concurrentie gaan, want een tijdsverbetering was niet voldoende om hoger dan P3 te eindigen.
Mari Boya deed het met een vierde plek niet onverdienstelijk, voor Tim Tramnitz, de nummer twee uit het kampioenschap. Charlie Wutz sloot de sessie als zesde af, terwijl Laurens van Hoepen de achtste tijd klokte. De Nederlander zette daarmee een prima resultaat neer, na twee nulscores in Oostenrijk.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties