
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleFernando Alonso accepteert de derde plek in de kwalificatie van de Grand Prix van Canada, maar is zeker van plan om Max Verstappen er hard voor te laten werken. Volgens de Spanjaard heeft Verstappen alles tot nu toe veel te gemakkelijk gewonnen. Aston Martin moet dan niet twintig seconden achter de RB19 rijden, maar twee.
Alonso wist de P3 te bemachtigen voor de start van de Grand Prix van Canada. De regen bood een zeer grote uitdaging aan alle rijders, vooral omdat de omstandigheden wat wisselend waren van Q1 naar Q2 en van Q2 naar Q3. Verstappen wist de concurrentie maar liefst 1,2 seconde voor te blijven met het rondje dat hij neerzette voordat de code rood geldig was. Het verschil was hoe dan ook duidelijk, dus vindt Alonso dat ze Verstappen wat meer onder druk moeten zetten.
'Het was een moeilijke kwalificatie betreffende de beslissingen maken van de juiste band op het juiste moment', begint Alonso bij Viaplay. 'Die derde plek accepteren we, want het is gewoon een goede uitgangspositie', gaat de tweevoudig wereldkampioen verder. 'Ik denk dat we op zondag wel wat druk kunnen uitoefenen. Ze (Red Bull Racing, red.) hebben tot nu toe erg makkelijk de zeges behaald.' Red Bull heeft inderdaad alle races tot nu toe gewonnen, waarvan Verstappen vijf en Sergio Pérez twee. Aston Martin heeft, net zoals de andere teams, de jacht op de Oostenrijkse renstal geopend.
'Ze mogen er wel eens wat harder voor werken'
De Aston Martin-coureur wil Verstappen op zondag dus wel eens even in het zweet werken. 'Hopelijk moeten ze morgen wat harder werken voor de zege', gaat Alonso verder. Hij wil de druk er dus flink op houden, en dat wil hij doen door de Red Bull-coureur op de hielen te blijven zitten. 'Dat we de hele race twee seconden achter hen rijden, en niet twintig', aldus de tweevoudig wereldkampioen.
Lees ook
Bij Shanna is de Formule 1 er met de paplepel ingegoten. In huize Lutgert is het autosport voor en autosport na. Naast de koningsklasse hield ze ook de verrichtingen van de Nederlanders in de Porsches, het WEC en de ELMS bij. Als voormalig adjunct-hoofdredacteur hield ze de lezers vanaf het circuit en ernaast op de hoogte van al het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Hill likt al jaren de hielen van Hamilton dus deze luchtballon kan niemand verbazen. Leclerc en Ferrari moeten vooral zichzelf blijven en zich niets laten wijsmaken door de gewezen raketmotorkampioen zijn media en analistenhulpjes, gewoon niet!
Wim.v6306-11-2026 - Carlos Sainz had ook WK geworden in die, in het begin , veel snellere Mercedes dus , want de laatste 5 races zag je de concurentie heel wat dichterbij komen , als dat zich doorontwikkeld naar het 2027 seizoen, dan wil ik het nog wel eens zien of Antonelli veel races gaat winnen.
Regenracer06-11-2026 - Dat is het echte winnaars mentaliteit die een f1 coureur beter maakt, niet slechter .
Regenracer06-11-2026 - Wijze woorden Max, laat je niet uit de tent lokken .
Regenracer06-11-2026 - Dat is waar ik op doelde......
Regenracer06-11-2026 - Vooralsnog goed gedaan door Red Bull en Max. Op de harde band zag het er erg goed en competitief uit. Op de soft daar valt niet ober te zeggen. Hij zette redelijk vroeg aan en ondanks vele problemen met de downshifts en stuurbekrachtiging een hele scherpe tijd waar Russel en Hamilton ondanks later aanzetten niet aan kwamen. Antonelli ging er wel onderdoor maar die zette 10 minuten later aan wat veel uitmaakt. Zelfde geldt voor Norris die een kwartier later aanzette en vermoedelijk met een stuk minder brandstof reed. Dst zag je namelijk ook aan het feit dat hij gelijk buiten bleef vpor de race simulatie en daarin 1,4 seconde sneller reed dan de rest..iets wat onrealistisch is natuurlijk. Wat Verstappen betreft. Had net als de rest slijtage maar wel stukken minder. 1 seconde verval tov Antonelli 1,4 en dan stond Antonelli op ene band wat minder snel slijt. De longruns van Verstappen waren wat dat betreft het beste met iedereen waarmee je het realistisch kon vergelijken. Dat ondanks problemen die ze wel moeten verhelpen. Hamilton was alleen in staat om de helft van de ronden het tempo van Max bij te houden, want hij moest daarvoor telkens een rondje koelen door 6 tiende tot een seconde trager dan Verstappen te gaan en dan pas kon die hem de ronde erna weer matchen. Zo ging het door. Goed begin dus maar nog wel wat werk aan de winkel.RB2306-11-2026
- Staat zeker een oude Peugeot te koop. F1Maximaal, het nieuwe AutoScout.
Supermax-06-11-2026 - Natuurlijk is Antonelli momenteel het meest succesvolle talent in de wereld van snelheid monsters, kortweg de F1. En als inwoner van Italië gun ik hem dat ook van harte. Dat Max Verstappen op koers ligt voor een tweede keer een tweede plaats in successie, bovendien in een auto die nog lang niet uit is ontwikkeld, dat zegt mij en al zijn fans toch wel veel, zo niet alles. Op zijn grootheid staat geen maat, behalve alleen maar één getal: namelijk nummer 1 …
MaxMaximaal06-11-2026 - Het achterste van zijn tong laat hij alleen bij tandarts zien toch?
Supermax-06-11-2026 - Wel, willen ze weer een titel voor Norris kopen. Zie hem geen tweede worden met 2 punten achter Kimmi. P5 is zat.
Supermax-06-11-2026


















