Kevin Harvick is diep onder de indruk van de manier waarop Max Verstappen tijdens de Grand Prix van Spanje opnieuw boven het niveau van zijn Red Bull uitstak. De voormalig NASCAR-coureur vindt dat Verstappen zijn team momenteel vrijwel eigenhandig in de strijd houdt, ondanks dat de auto volgens hem niet goed genoeg is om Mercedes echt te bedreigen. Tegelijkertijd haalt Harvick hard uit naar het nieuwe circuit in Madrid, waarop nauwelijks kon worden ingehaald. Harvick heeft weinig positieve woorden over voor de eerste Grand Prix op het nieuwe circuit. “Volgens mij moeten we het maar de ‘Bad Ring’ noemen”, grapt hij. Daarna wordt zijn oordeel een stuk harder. “Als je een compleet nieuw circuit kunt ontwerpen waarop minder wordt ingehaald dan in Monaco, dan heb je echt verschrikkelijk werk geleverd.” Volgens hem maakten zowel de fans als de coureurs hun onvrede duidelijk.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen leverde een uitzonderlijke prestatie in Spanje.
De Amerikaan noemt het complete raceweekend op dat vlak zelfs een mislukking. “Dit was absoluut niet wat iedereen vooraf van dit weekend verwachtte”, stelt hij. “Het was eigenlijk een complete treinramp.” Vooral het ontwerp krijgt ervan langs. “De manier waarop ze hier eigenlijk níét konden racen, was enorm teleurstellend. De coureurs hebben dat laten weten en de fans hebben dat ook laten weten.”
Verstappen leverde volgens Harvick misschien wel het duidelijkste bewijs dat het circuit niet werkte. De Nederlander merkte na afloop op dat inhalen praktisch onmogelijk was. “Max Verstappen zegt dat je hier niet kunt passeren. Dat is natuurlijk een probleem”, reageert Harvick. Hij wijst vervolgens op de cijfers. “Er waren maar vier inhaalacties, tegenover tien in Monaco. Dat is ongelooflijk.”
Harvick vindt het daarom onbegrijpelijk dat zoveel geld is gestoken in een baan die uiteindelijk minder racespektakel opleverde. “Als je een circuit maakt waarop minder wordt ingehaald dan in Monaco, moeten we misschien iemand anders zoeken om circuits te ontwerpen”, zegt hij. “Het is sowieso een vreemde baan, deels permanent en deels stratencircuit. Ze hebben duidelijk veel geld uitgegeven om iets beters te bouwen, maar dat is gewoon niet gelukt.”
Verstappen is een uitzonderlijke coureur
Verstappen wist volgens Harvick ondanks die beperkingen opnieuw veel meer uit zijn materiaal te halen dan eigenlijk mogelijk leek. Tijdens de race gebruikte hij onder meer de breedte van de baan om zijn achtervolgers achter zich te houden. “Dat zijn precies de dingen waar Verstappen zo goed in is”, zegt Harvick. “Hij is gewoon iemand die meer uit zijn auto haalt dan degene die aan de andere kant van de garage rijdt.”
Harvick ziet bij Verstappen vooral een uitzonderlijk gevoel voor positionering. “Hij zet zichzelf bij de starts bijna altijd in de best mogelijke positie”, legt hij uit. “Normaal gesproken kiest hij precies de juiste momenten voor gewaagde inhaalacties.” Wanneer Verstappen eenmaal vóór iemand rijdt, verandert het probleem volgens Harvick volledig. “Dan is hij ontzettend moeilijk te passeren, omdat hij zijn auto zo goed weet neer te zetten.”
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen was lastig in te halen.
Verstappen begrijpt volgens Harvick precies waar hij zijn auto moet plaatsen om een aanval onmogelijk te maken. “Hij positioneert de auto zo dat jij simpelweg niet de beweging kunt maken waarmee hij een positie verliest”, zegt de Amerikaan. Juist op een circuit waar inhalen al extreem moeilijk was, maakte die kwaliteit Verstappen volgens hem nog lastiger te bestrijden. Voor Harvick is dat geen toeval, maar pure race-intelligentie.
Harvick komt vervolgens met zijn hardste conclusie over de Nederlander. “Max Verstappen is Max Verstappen”, zegt hij. “Op dit moment draagt hij Red Bull om die auto’s überhaupt in de strijd te houden.” Dat lukt volgens Harvick vooral door het niveau van Verstappen zelf. “Dat doet hij puur op basis van zijn vermogen om dit beter te doen dan iedereen om hem heen.”
Red Bull beschikt volgens Harvick namelijk simpelweg niet over het materiaal waarmee Verstappen onder normale omstandigheden vooraan zou moeten staan. “Max blijft opnieuw boven verwachting presteren in een auto die op dit moment eigenlijk niet in staat is om echt met Mercedes te concurreren”, stelt hij. Dat Verstappen in Spanje desondanks opnieuw vooraan meespeelde, versterkt voor Harvick alleen maar het beeld dat de Nederlander structureel meer uit de
RB22 haalt.