newey aston martin monaco 2025 8 Formule 1
Formule 1

Aston Martin geeft Newey alles: voormalig Red Bull-luitenant en nog een oud-collega aangesteld

newey aston martin monaco 2025 8

Aston Martin heeft een van Adrian Neweys voormalige rechterhanden bij Red Bull Racing teruggelokt naar de Formule 1 om te helpen, zo meldt The Race. De ingenieur werkte nauw samen met Newey in het dominante tijdperk van Sebastian Vettel. Het is al bekend dat Aston Martin bereid is om Newey alles te geven, en onderstreept dat nog maar eens door het personeelsbestand uit te breiden op zijn verzoek.

Toen de geruchtenmolen vorig jaar op volle snelheid draaide en het nog niet bekend was waar Newey aan het werk zou gaan, werd al vastgesteld dat hij niet naar Ferrari zou gaan. Daar zou hij niet de vrijheden kunnen krijgen die Aston Martin hem wel wilde bieden: keuzevrijheid om er extra projecten bij te doen én de controle over het technische personeel. Newey had op 1 maart 2025 zijn eerste werkdag bij Aston Martin en zorgt nu al voor veranderingen.

In Monaco was hij voor het eerst trackside. De Britse renstal heeft Giles Wood, die nauw samenwerkte met Newey in de jaren 2010 tot en met 2013, overtuigd om terug te keren naar de Formule 1. The Race meldt dat Wood is begonnen bij Aston Martin als directeur simulatie en voertuigmodellering, en zal een cruciale rol spelen in het verbeteren van een prestatiegebied waarin Aston Martin volgens Newey momenteel tekortschiet.

Flinke impuls

De Britse topontwerper verklaarde in Monaco nog dat een aantal dingen niet helemaal lekker liepen bij Aston Martin. 'Ik denk dat sommige van onze tools zwak zijn. In het bijzonder de drive in the loop simulator', zei hij. 'Daar moet veel aan gebeuren, want op dit moment correleert die totaal niet. Het ontbreken daarvan is een beperking. Voorlopig moeten we eromheen werken en dan een plan opstellen om het op het gewenste niveau te krijgen.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Aston Martin geeft Newey alles: voormalig Red Bull-luitenant en nog een oud-collega aangesteld
Newey was in Monaco voor het eerst aanwezig bij een race in Aston Martin-outfit.

Newey gaf tevens aan dat hij verwachtte dat het wel twee jaar zou duren voordat ze dat op de rit hebben. De aanstelling van Wood, die opnieuw de rechterhand zal worden van Newey, betekent een flinke impuls voor Neweys hoop om de situatie sneller om te keren. Samen met Wood en Newey behaalde Red Bull vier wereldtitels op een rij met Vettel. De Brit beschikt over een enorme expertise op het gebied van simulatiesystemen.

Zo begon hij zijn carrière als simulatieleider bij McLaren van 2004 tot 2006, waarna hij overstapte naar Red Bull. Daar werd hij hoofdingenieur en later head of simulation and analysis. Hij deed dat van 2007 tot 2014. Wood heeft een lange tijd in Amerika gewerkt en iets compleet anders gedaan, hij heeft namelijk bij Apple gewerkt in Californië. Aston Martin en Newey hebben hem overtuigd om opnieuw een samenwerking aan te gaan.

Aston Martin op het juiste pad

Sinds de aanstelling van Newey heeft Aston Martin meerdere knopen doorgehakt, onder andere over de teambaas en nu dus Wood. Inmiddels hebben ze ook een hoofd aerodynamica aangesteld: Gioacchino Vino. Hij heeft ook kort bij Red Bull gewerkt, en stapte in 2012 over naar Mercedes als senior aerodynamicus, waarna hij hoofdaerodynamicus werd. Hij verliet Mercedes in 2024 en begon in april bij Aston Martin.

Teambaas Andy Cowell klonk in gesprek met The Race trots: 'Als je ziet hoe die twee samenwerken met Adrian en het bestaande team, dan zie je dat de energie en vastberadenheid merkbaar toegenomen zijn. Het is ongelooflijk hoe belangrijke aanstellingen, waaronder Adrian, maar ook andere individuen, gewoon helpen om alles te verbeteren', zegt Cowell. 'Iedereen wordt er beter van.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws