Bleekemolen bereidt zich alvast voor: 'Komt een punt waarop Verstappen niet meer de absolute koning is'
Formule 1
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMax Verstappen en Kelly Piquet verwachten dit jaar hun eerste kindje samen, zo lieten ze tijdens het Grand Prix-weekend in Abu Dhabi 2024 weten. De mythen en legenden uit de Formule 1-wereld zeggen dat een coureur langzamer wordt zodra hij kinderen krijgt, maar Jeroen Bleekemolen denkt dat die niet gelden voor Verstappen. Aankomend seizoen zal Verstappen dus zeker niet langzamer worden.
Er zullen een aantal dingen gaan veranderen in de aankomende paar maanden. Zo krijgt Verstappen een nieuwe teamgenoot, Liam Lawson, en staat er gezinsuitbreiding op de planning. Sommigen vroegen zich af of Lawson wellicht een extra voordeel heeft in de strijd tegen Verstappen, aangezien de Nederlander voor het eerst vader wordt in de aankomende maanden. Voor Lawson zou het niet erg zijn als Verstappen daardoor wat langzamer wordt, maar velen vrezen dat dat niet het geval zal zijn. 'Dat is natuurlijk wel een beetje het probleem als je naast Verstappen komt te zitten', stelt Bleekemolen in gesprek met de Nederlandse tak van Motorsport.com.
'Er komt natuurlijk ook een punt dat Max ook minder wordt', weet de Nederlandse coureur. 'Dat zal nog niet komend jaar zijn, maar Max wordt ook ouder, wordt ook meer afgeleid. Mensen zeggen: hij wordt vader (daardoor wordt hij langzamer, red.), maar dat vind ik allemaal een beetje onzin, want ik weet wel zeker dat hij daarom niet langzamer wordt. Het is wel zo dat je langzaam ouder wordt en je focus gaat verleggen. Dus er komt een punt dat Max ook niet meer die absolute koning is van de Formule 1 die hij nu is', denkt Bleekemolen. 'Maar dat is voor Liam Lawson, nog een stapje te ver denk ik.'
'Max bleef gewoon overeind staan'
Uiteindelijk kan Bleekemolen terugkijken op een fantastisch 2024-seizoen, dat een voorbode kan zijn voor nog een zeer spannend jaar in de Formule 1. 'Het was zeker een topseizoen', zegt Bleekemolen. 'Je kan hem misschien wel bij de meest spannende seizoenen ooit zetten, het enige dat een beetje jammer is, is wellicht dat Max weer die titel vroeg heeft gepakt. Je wilt natuurlijk eigenlijk een wereldtitel in de laatste wedstrijd pas beslist hebben.' Velen hoefden een herhaling van Abu Dhabi 2021 niet mee te maken, maar Bleekemolen had het niet erg gevonden als het weer zo spannend was geworden.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Bleekemolen had de ontknoping graag in Abu Dhabi zien plaatsvinden.
'Het liefst in de laatste ronde', lacht de Nederlander. 'Maar we hebben een megaspannend seizoen gehad, misschien staat het wel in de top vijf of tien van de spannendste Formule 1-seizoenen ooit.' Net als Rudy van Buren en veel andere analisten denkt Bleekemolen dat Verstappen in de MCL38 nog eerder kampioen was geworden. 'Ja, dat denk ik wel. Hij is toch wel van een ander niveau dan de rest. Vanaf Miami sloeg het een beetje om (bij Red Bull, red.), misschien daarvoor al een beetje, maar Max bleef toen gewoon nog overeind staan. Vanaf dat moment was het wel duidelijk, die auto was gewoon beter.'
In hetzelfde materiaal verslaat Norris Verstappen niet
Bleekemolen is ook van mening dat Lando Norris, die in 2024 met Verstappen om de titel streed, de Nederlander in hetzelfde materiaal niet kan verslaan. In 2024 had hij de betere auto, en lukte het hem ook niet om de 27-jarige af te stoppen. Dat wil niet zeggen dat Norris het niet in zich heeft om kampioen te worden. 'Het is lastig om te zeggen, maar ik denk dat, als hij in dezelfde auto rijdt als Max, dat het hem dan niet gaat lukken. Als hij de beste auto heeft bij McLaren, met overmacht, dan zeker wel', denkt Bleekemolen. Als de auto van de Britse renstal in 2025 een aantal tienden sneller is, ziet Bleekemolen wel zitten dat het Norris lukt.
'Ja, dan kan hij zomaar wereldkampioen worden, want daar is hij ook goed genoeg voor. Als het heel spannend wordt, dan zal hij het ook lastig krijgen', aldus Bleekemolen. Aangezien de teams aan het voorbereiden zijn op 2026 en het plafond van de huidige regels bereikt wordt, denken sommigen dat Red Bull de knoop net op tijd door heeft gehakt betreffende haar rijderssituatie. Om te stellen dat Red Bull heeft lopen blunderen en de beslissing eerder had moeten maken, is volgens Bleekemolen niet helemaal eerlijk.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Pérez moet in 2025 plaatsmaken voor Lawson.
'Ze konden dit jaar veel beter eindigen, natuurlijk, maar aan de andere kant: er kwam heel veel geld binnen via Pérez, dus dat is een beetje dubbel', legt hij uit. 'Het is een moeilijk geval geweest. Ze wilden hem er ook niet zomaar uitzetten, en dat had zeker met de financiële achtergrond te maken. Ik zit er een beetje dubbel in', verklaart Bleekemolen. 'Sportief gezien zou ik zeggen: hij had er al lang uit gemoeten. Formule 1 is een harde sport. Als je niet presteert, moet je vervangen worden. Maar ja, de belangen achter de schermen zijn ook groot geweest', sluit Bleekemolen af.
Lees ook
Bij Shanna is de Formule 1 er met de paplepel ingegoten. In huize Lutgert is het autosport voor en autosport na. Naast de koningsklasse hield ze ook de verrichtingen van de Nederlanders in de Porsches, het WEC en de ELMS bij. Als voormalig adjunct-hoofdredacteur hield ze de lezers vanaf het circuit en ernaast op de hoogte van al het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- I agree. Funny that no explanation was offered, even the announcers were baffled. Just another example of the FIA doing what ever they choose; like giving points on Super Licenses for a Free Practice incident- just to set an example. If the cars had a different logo, an example wouldn't have been necessary.greenfarmer04-11-2026
- Geen woord gerept over de bullshit wissel na de rode vlag die nergens op sloeg. Blijkbaar is corruptie prima als het Hamilton zint.
kami04-11-2026 - jij zegt wat wij al dachten, hij denkt ook te kunnen schelden en negeren wat max ook doet, alleen max houd het mer respect, en dat woord staat niet in hun (zijn) koran
wieringa_harm03-11-2026 - Ferrari heeft de grote fout zelf gemaakt, door Hamilton binnen te halen en te denken dat ze meteen weer kampioen zouden worden. Charles was altijd een teamplayer en handelde in 't belang van 't team, maar nu Hamilton er is en het hele team en media om Hamilton draait staat Charles op rang 2, en op de baan zal hij dan wel ff laten zien dat ie sneller of gehaaider is dan de diva die denkt dat heel Italië en Ferrari om hem heen draait.
wieringa_harm03-11-2026 - als er alleen woorden zijn gevallen ennniet is geknokt, vind ik het hele haas team een wassen neus om dat een courreur meteen te ontslaan en de rest maar even wat rookies in te zetten. had dan zoveel lef gehad om de rest vd races 1 wagen in de pits te laten staan. maar ocon zn kunnen zal ook wel tegen hm gewerkt hebben, dat haas deze sprong maakt. Max heeft ook wel es zeer verhitte gesprekken in het team maar door zn superio rijden krabbelt RB wel eerst 3x achter hun oren voor ze zoiets roepen
wieringa_harm03-11-2026 - Lewis is en blijft Lewis. Elke dubbelganger liet zijn gezicht verbouwen en zelfs klonen is zwaar verboden.
Supermax-03-11-2026 - dat wat montaya hier opsomt zal zeker zijn gevolg hebben maar is niet de oorpsrong voor george zn gedrag. tussen george en kimi zit een leeftijds verschil dat is mentaal al een verschil. daarbij George is door de jaren heen bang geworden te crashen. kijk maar terug naar zn koprol in australie toen alonso hm kegelde, hij riep in groot paniek en doodsbang. doordat zn auto nu wat onstabiel is maakt hm bang en tempert hij zn snelheid. kimi die nog jong en niet bang is houd gewoon t gas er op en ziet wel waar of hoe hij uit een bocht komt. dat is ook hoe een echte courreur hoort te zijn, ook max boeit t niet dat ie crasht, hij en net als kimi weten dat de wagen zeer veilig is.
wieringa_harm03-11-2026 - Ja we mogen van geluk spreken dat we dit allemaal mee hebben kunnen maken, nu hij weer vooraan mee doet, worden de perikelen snel vergeten, ook het bijzondere dat sommige motoren nergens last hadden van de regen, het wordt weer makkelijk vergeten als Max vooraan mee doet. Ben benieuwd nu Iran bekend gemaakt heeft dat de hotels waar de moto gp coureurs én F1 coureurs verblijven, doelwit is voor aanslagen. Denk dat de veiligheid toch niet zo goed beschermd is, als de FIA én FOM willen doen geloven.Milou201503-11-2026
- Nu hebben alle 4 de topteams een kampioen in de gelederen. Bijzonder.
ZX12R03-11-2026 - Ik kan me onmogelijk voorstellen hoe een F1 start is, maar ik heb veel online geraced en op dat veel lagere niveau veel ervaring. Het niveau is niet te vergelijken, maar het principe is relatief hetzelfde.
peterheijnen3303-11-2026
















