Tijdens de Grand Prix van Groot-Brittannië leek Oscar Piastri een tijdje op weg naar zijn zesde overwinning van het seizoen, maar de wedstrijdleiding gooide roet in het eten van de Australiër. De McLaren-coureur kreeg namelijk een tijdstraf voor afwijkend rijgedrag bij de herstart na de safetycar. Hij was het hier zelf totaal niet mee eens, maar volgens Sky Sports-commentator David Croft kon de wedstrijdleiding niet anders. De weersomstandigheden speelden ook een grote rol volgens de Brit.
Piastri begon de race vanaf de tweede plek, nadat Max Verstappen er op magistrale wijze met de poleposition vandoor ging. Toch werd al snel duidelijk dat de McLaren-coureur op zondag een stuk beter uit de verf kwam dan de regerend wereldkampioen. Piastri passeerde Verstappen dan ook in de achtste ronde, en vanaf hier leek het erop dat de Australiër de race ging controleren. Hij bouwde al snel een gat op, maar een safetycar gooide roet in het eten van Piastri.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Het gat naar Verstappen was dus verdwenen door het neutraliseren van de wedstrijd, maar het ging van kwaad tot erger voor de McLaren-coureur. Toen de safetycar naar binnen kwam, trapte Piastri nog een keer flink op de rem om extra temperatuur te genereren. Dit deed hij echter zo hard, dat Verstappen hem voorbij schoot. Achterin schoof het veld ook verder in elkaar, maar gelukkig raakte niemand elkaar. Wel zag de wedstrijdleiding dit ook gebeuren, vandaar dat er direct gekeken werd naar de actie van de leider in het kampioenschap.
Piastri kreeg uiteindelijk een straf van tien seconden, en volgens Croft is dat compleet terecht. 'Dit was voor mij wel het moment van het weekend, want dit heeft de uitkomst van de race compleet veranderd', zo zegt hij in de Sky Sports-podcast. 'Hij had waarschijnlijk gewonnen zonder dit moment, maar hij had ook de pech dat de lampen van de safetycar pas laat uitgingen. Hij probeerde zijn remmen op te warmen, maar je mag niet afwijkend rijden en dat deed hij hier wel', zo verklaart de Britse commentator over de actie van de McLaren-coureur.
Croft zag een gefrustreerde Piastri
Croft zag dan ook hoe Piastri ronduit gefrustreerd was na de race op Silverstone. 'Dit was de eerste keer dat we zagen dat hij echt boos was en wat emoties liet zien. Hij vertelde na de race ook dat hij niet te veel kwijt wilde, want hij wilde niet in de problemen komen. Ik had ook het idee dat de wedstrijdleiding al op hem aan het letten was, want hij deed het meer', zo legt de commentator uit. 'Ik weet ook nog wel dat hij in Spanje agressief afremde, om zo de temperatuur uit Max zijn banden te halen. Verstappen verloor hier toen ook bijna de auto', zo legt Croft uit.
'Ik snap wel waarom hij het doet, maar met deze condities en zichtbaarheid op de baan kan je dat niet maken. Dan kan je niet volle bak in de ankers zoals hij deed', vervolgt Croft. 'Daarom kreeg hij de straf. Ik hoorde mensen de vergelijking maken met de actie van Russell in Canada, maar hij deed niet helemaal hetzelfde, want hij remde niet zo hard als Piastri. Er is een groot verschil tussen vertragen en echt stoppen', zo stelt Croft. 'Hülkenberg zei ook dat hij erdoor verrast werd, maar gelukkig had het geen invloed op zijn race. Dit heeft in ieder geval de strijd om het WK weer helemaal open gegooid, want nu is het gat echt nog maar heel klein', concludeert de commentator.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties