Doornbos door het stof na beweringen: "Ik dacht echt dat het ging gebeuren"

Formule 1
zaterdag, 22 augustus 2026 om 00:12
max-verstappen-red-bull-racing-gp-hongarije-2026-zondag-champagne-podium

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Max Verstappen heeft zijn toekomst voor de komende jaren aan Red Bull Racing verbonden. De Nederlander verlengde zijn contract tot en met 2030, waarmee een einde kwam aan de maandenlange speculatie over een mogelijke overstap naar Mercedes. Robert Doornbos vertelt waarom hij denkt dat Verstappen tóch voor de lange termijn bij Red Bull blijft.
Volgens Doornbos moet daarbij niet alleen worden gekeken naar de prestaties van Red Bull op dit moment. Mercedes zag de noodzaak om Verstappen aan te trekken volgens hem wat slinken. “Ze hebben natuurlijk hun eigen superster nu met Kimi Antonelli, dus die druk van Toto was misschien wat minder geweest om Max te halen”, vermoedt de voormalige coureur. “Aan de andere kant weten we dat Max altijd heeft gezegd tegen Dietrich Mateschitz: Ik blijf bij het team.”
Doornbos haalt daarbij een opvallend moment aan uit de periode na Verstappens eerste wereldtitel in 2021. “Na zijn eerste wereldtitel in Abu Dhabi weet ik nog dat hij in zijn uitloopronde gilde over de radio: Ik wil dit nog 15 jaar met jullie blijven doen.” Dat zorgde destijds zelfs voor enige verbazing bij zijn manager Raymond Vermeulen. “Dat Raymond Vermeulen dacht: wacht even... Toch niet zo snel”, zegt Doornbos lachend in het Ziggo Sport Race Café.

Bijzonder om zo lang voor één team te rijden

Met de nieuwe contractverlenging komt Verstappen inmiddels toch behoorlijk dicht bij die eerder uitgesproken ambitie. “Tel die vier jaar erbij op, dan zit hij al aardig in de buurt”, stelt Doornbos. Juist de bereidheid van Verstappen om zich zo lang aan dezelfde organisatie te verbinden, vindt hij opvallend. “Dus het is vrij bijzonder dat iemand zo lang bij één organisatie blijft.”
Volgens Doornbos heeft Verstappen er bovendien vertrouwen in dat Red Bull op termijn weer een competitief team kan worden. De huidige situatie hoeft niet direct bepalend te zijn voor de komende jaren. Desastreus is de situatie ook niet volledig: Verstappen pakte in Hongarije nog een tweede plek. “Hij heeft duidelijk het vertrouwen gekregen van de organisatie dat ze het in de komende jaren goed gaan doen”, concludeert de voormalige Formule 1-coureur.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-belgie-2026-zondag-andrea-kimi-antonelli-mercedes
Antonelli en Verstappen kunnen volgens Wolff prima samen.
Doornbos verwacht dan ook dat Red Bull zijn aandacht vooral op de toekomst zal richten. “Ik verwacht dat ze in 2026 niet heel erg hun best gaan doen om nog vooraan te komen. Dat ze meer focussen op '27 en de ontwikkeling van die motor.” Dat zou volgens Doornbos de basis kunnen vormen voor een nieuwe succesvolle periode van Verstappen bij Red Bull. “Ja, dan zie ik hem heus nog wel weer een succes pakken.”
De keuze voor een contract tot en met 2030 moet volgens Doornbos dan ook vooral worden gezien als een langetermijnbeslissing. “Dus het is een langetermijnvisie.” Daarbij heeft Verstappen volgens hem binnen de Red Bull-organisatie bovendien een bijzondere mate van vrijheid. “Daarnaast heeft hij wel de flexibiliteit om alles te doen wat hij wil. Red Bull geeft je vleugels, maar ze geven hem nog veel meer dan dat”, verwijst Doornbos naar de toestemming om bijvoorbeeld langeafstandsraces te doen.

Doornbos was zeker van overstap naar Mercedes

Shelly Sterk haakt erop in. “Waren er niet twee mensen die altijd zeiden dat hij naar Mercedes ging?”, vraagt ze, duidelijk refererend naar onder anderen Doornbos. De analist geeft toe dat hij zelf lange tijd daadwerkelijk verwachtte dat Verstappen de overstap zou maken. “Nee, honderd procent. Ik dacht echt dat het ging gebeuren. Ik had niet zien aankomen dat Christian Horner naar huis werd gestuurd”, noemt hij een van de redenen voor zijn vermoedens.
Na het gedwongen vertrek moest er weer orde op zaken worden gesteld. “Ik denk dat dat wel een van de belangrijke redenen is om het hele team eventjes te reorganiseren.” Toch dacht Doornbos lange tijd dat Mercedes uiteindelijk te aantrekkelijk zou zijn om te weigeren. “Ik dacht echt: de aanbieding die daar lag bij Mercedes, die pakt hij.” De werkelijkheid bleek anders. “Je kan niet altijd zes gooien, jongens. Sorry”, sluit hij af.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading