Charles Leclerc heeft bijna zeven seizoenen voor Ferrari achter de rug, maar de Monegask heeft nog nooit tot het einde van het seizoen voor de wereldtitel kunnen strijden. Ook in 2025 moet hij jagen op troostprijzen, terwijl hij van een afstandje naar de titelstrijd kijkt. Wat Leclerc betreft hoort Verstappen niet meer tot de serieuze kanshebbers.
Ferrari is bezig aan een moeizaam seizoen. Het Italiaanse team staat weliswaar op de tweede plek in het constructeurskampioenschap, maar in tegenstelling tot Mercedes en Red Bull Racing won Ferrari nog geen enkele Grand Prix. Daarnaast is de voorsprong op Mercedes (één punt) en Red Bull (tien punten) behoorlijk klein met nog vier Grands Prix en twee sprintraces te gaan.
Leclerc weigert te antwoorden
Leclerc eindigde in de afgelopen twee Grands Prix op het podium en is dus bezig met een sterke reeks, maar wil zich nog niet rijk rekenen voor het weekend in Brazilië. 'We weten dat we niet de snelheid hebben van McLaren en Red Bull', vertelt de 28-jarige coureur in de FIA-persconferentie. Daarmee lijkt de kopman van Ferrari ook aan te geven dat zijn werkgever niet de favoriet is om het seizoen als tweede af te sluiten.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
'Ik zou dolgraag winnen', zo mikt Leclerc op een dagsucces. Leclerc won afgelopen jaar in Austin voor het laatst een Grand Prix. 'Dat zou heel belangrijk voor ons zijn', weet de Monegask, die weigert antwoord te geven op een dilemma waarbij hij moet kiezen tussen een Grand Prix-zege en de tweede plek in het constructeurskampioenschap. Leclerc benadrukt dat beide doelen even belangrijk zijn.
Ferrari heeft in het verleden vaak goed gepresteerd in Brazilië, maar dat geldt niet voor Leclerc. De Ferrari-coureur eindigde nog nooit op het podium en startte ook nog nooit in de top vier. In 2023 kwalificeerde hij zich wel als tweede, maar haalde hij de start van de race niet. Toch is hij fan van het Braziliaanse circuit. 'Ik houd van de kerbstones. Die zijn heel specifiek voor Interlagos en het gevoel dat je op dit circuit krijgt. Het is heel speciaal om hier te rijden.'
Verstappen kansloos?
Leclerc werd in de persconferentie ook gevraagd naar zijn mening over de titelstrijd bij de coureurs. Hoewel George Russell ook nog een theoretische kans heeft, gaat het in de slotfase van het seizoen vooral om Lando Norris, Oscar Piastri, en Max Verstappen. 'Ik weet het niet', lacht Leclerc, als hij een voorspelling moet geven. 'Een paar races geleden voorspelde ik nog dat Oscar wereldkampioen zou worden, omdat hij toen een voorsprong had, maar nu staan ze praktisch gelijk, dus ik weet het ook niet meer.'
Norris nam in Mexico de leiding in het kampioenschap over van Piastri en heeft nu een voorsprong van één punt. Verstappen volgt op 36 punten van de Brit. Hoewel de Red Bull-coureur in de afgelopen vijf weekenden hard inliep, denkt Leclerc dat het gat niet meer te overbruggen is. 'Ik denk wel dat het tussen de McLaren-coureurs gaat', zo zet hij een streep door de naam van Verstappen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties