
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleLewis Hamilton denkt dat Ferrari een heel groot probleem heeft. Het Italiaanse team heeft twee topcoureurs, maar die maken elkaar alleen maar zwakker. In Mexico zorgde de zoveelste aanvaring tussen beide coureurs ervoor dat Max Verstappen kon profiteren. Hamilton geeft aan dat hij het achter gesloten deuren gaat bespreken, maar spaart Leclerc ook publiekelijk niet en wijst zelfs op contractbreuk.
Het Autódromo Hermanos Rodríguez leek ideaal te zijn voor Ferrari. Het vermogen speelde een kleinere rol op de Mexicaanse hoogvlakte en verder bestaat het circuit met name uit heel veel langzame bochten. De SF-26 beschikt over uitstekende mechanische grip en was dus het hele weekend de snelste auto. Toch pakte niet Ferrari, maar Red Bull Racing zijn derde seizoenszege.
Hamilton heeft daardoor al vijf jaar geen overwinning vanaf poleposition meer gepakt. Dat vindt hij zelf ook ongelooflijk. "We hadden de auto om hier te winnen. Vanwege de eerste bocht en de vierde bocht verloor ik twee posities en gaven we de overwinning aan Max. Dat is gewoon niet hoe je als team samenwerkt", vertelt hij bij Viaplay.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Alleen Ferrari wist Ferrari te verslaan.
Cadeau voor Verstappen
In de FIA-persconferentie was Hamilton nog veel harder richting zijn teamgenoot. Hij werd eerst nog gevraagd naar de wereldtitel van Kimi Antonelli. "Het was prachtig om op het podium te staan met deze twee jongens en naast Kimi te staan terwijl hij zijn eerste wereldtitel pakte. Dit was een heel speciaal moment. Dit is een van de meest speciale momenten die ik me kan herinneren", zo begon hij positief.
Vervolgens trok Hamilton van leer. "Ik had een goede start. We hadden de auto om te winnen. Met onze auto hadden we makkelijk eerste en tweede kunnen worden. Door de eerste bochten glipte dat uit onze handen. Daarna gaven we het cadeau aan Max", zo wordt hij duidelijk weer steeds gefrustreerder. "Hij hoefde daarna alleen nog maar voor ons te blijven. Dat deed hij ook goed", zegt Hamilton over Verstappen.
Ferrari laat de laatste weken steeds vaker kansen liggen. "Het is zonde dat we goede punten hebben laten liggen voor het team. Dit moeten we achter de schermen bespreken." Toch deed Hamilton dat zelf niet. Tijdens de rode vlag zei hij al: "We hebben een groot probleem. We hebben echt een heel groot probleem."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Leclerc nam ook bij de tweede start heel veel risico.
Hamilton fileert Leclerc
Tom Clarkson wil van Hamilton weten of het anders is om Leclerc als teamgenoot te hebben, vergeleken met eerdere teamgenoten. "Ik denk niet dat het zo anders is dan bij andere teamgenoten." Vervolgens komt de harde kritiek van de Brit. "Misschien komt deze wijsheid met de jaren, maar het belangrijkste om te beseffen is dat elke keuze die je in de auto maakt van invloed is op alle mensen die op de achtergrond werken en op het hele team."
Hamilton wijst zelfs op een contractbreuk van Leclerc. "Het hoort bij ons werk om als team samen te werken. Een deel van ons contract is dat we als team moeten werken. Dat hadden we hier makkelijk kunnen doen." Door te wijzen op de contractbreuk van Leclerc zet Hamilton zelfs de deur open voor extreme maatregelen.
De maat is wat Hamilton betreft vol. "Het is zonde dat we het zo uit handen hebben gegeven. Dit zal ook zo doorgaan, totdat er wordt ingegrepen. We moeten een heel serieus gesprek voeren, zodat dit niet gebeurt. Ik heb al vaker gevechten met teamgenoten gehad. Het kan niet altijd goed gaan, maar het moet negen van de tien keer wél goed gaan. We gaan dit achter gesloten deuren bespreken en hopelijk hebben we dan goede gesprekken. Het zal niet makkelijk worden, maar het is wel hard nodig", sluit de 41-jarige af.
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Tijdens de race lieten ze een replay vanuit de heli zien, daar is helemaal duidelijk te zien dat Leclerc er voor zit in de bocht. Ik vermoed dat de stewards alleen luisteren naar de boordradio van Hamilton die gewoon doodleuk zit te verkondigen dat Leclerc hém eraf drukte.DanielDruff02-11-2026
- Ik heb het nu tig keer bekeken vanaf de onboard van Hamilton en volgens mij heeft Leclerc zijn voorwiel voor die van Hamilton als ze de bocht in gaan, dus ik denk dat je gelijk hebt.mart2202-11-2026
- Je weet toch, de geit doet nooit iets fout.Monic Armiento-Hissink02-11-2026
- Zo ingewikkeld was het niet Leclerc had zijn plaats, net zoals Max een paar races geleden , terug moeten geven aan HamiltonBassie102-11-2026
- Ik heb met mijn nuchtere regeltjeskennis zitten kijken, en dacht : ALS er een regel bestaat die stelt dat je geen voordeel mag halen buiten de baan, EN dat je dan een plaats terug moet geven aan de coureur met wie je in gevecht was, EN je met zijn drieën aan het vechten was, En je met twee man buiten de baan kwam: dat je DAN allebei een plek terug moet geven aan de coureur die NIET buiten de baan is geweest. Oftwel, Hamilton en Leclerc moesten beiden Max een plek teruggeven.. Maar ach ik heb niet zo heel erg lang doorgeleerd...🙄
VeeWeetje02-11-2026 - Ik snap niet waarom Leclerc zoveel kritiek krijgt over zijn actie met Hamilton in bocht 4 want in de replay was duidelijk te zien dat het toch echt Hamilton was die Leclerc eraf drukte waarna Leclerc de bocht afsneed.DanielDruff02-11-2026
- Toto Wolff: “...Het was een geweldig teken van sportiviteit dat hij Kimi nog ging feliciteren...”. Ik noem dat gewoon fatsoen Toto... Wat hebben die Mercedes jongens, was het niet Hamilton die in 2021 bij het Formule 1 gala wegbleef toen Max werd gehuldigd?
Glenny02-11-2026 - Zo zie je maar dat Hamilton geen GOAT is. Zodra hij geen collega heeft die hem voorrang geeft/moet zoals Bottas dat meermaals van Mercedes moest laat hij zien dat hij geen kampioen is. Ook zijn eeuwige gezeur over anderen i.p.v. naar zichzelf te kijken geeft aan dat ook zijn karakter niet een kampioen waardig is. Mooie reactie van Max overigens gisteren om na het geklaag van Hamilton over geen ruimte van Max te krijgen toen hij buitenom wilde passeren; Max verwees naar Hamiltons eigen uitspraak eerder "dat je een kampioen niet buitenom in moet halen"....Dlanor6002-11-2026
- Mark laat Max weer sneren. Er zijn nog zekerheden in het leven.
Omdatracencoolis02-11-2026 - Russel zou kimi wel even klaarstomen voor de F!. Het is totaal anders gelopen de vader van kimi had een andere aanpak voor en dat is het voordeel van een coureur als hun vader zij het ex f1 of teameigenaar zijn. Russel riep in Australië 2026 dat met de huidige auto mercedes kampioen zou worden daarbij dacht hij aan zichzelf maar het werd zijn teamgenoot welke hij wel de kneepjes van het vak zou leren het verhaal is inmiddels bekend. Russel staat op het punt zijn eigen op te hangen terwijl het groentje er met de grote beker er tussen uit gaat
Jos Hendriks02-11-2026
















