
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMcLaren-coureur Lando Norris is trots op het seizoen dat hij in 2023 neergezet heeft. De Brit herstelde met McLaren van een zwakke start, en vormde in de tweede seizoenshelft een van de meest constante factoren voorin. Norris geeft in een interview met Motorsport.com aan dat zijn constante prestaties vooral een gevolg zijn geweest van hard werken.
Sinds Norris in Oostenrijk van grote upgrades voorzien werd, scoorde alleen Max Verstappen meer punten in de rest van het seizoen. 'Ik denk dat dit mijn beste seizoen is geweest', oordeelt Norris. Als team is het ook ons beste seizoen geweest. Ik denk ook dat dit ook wel duidelijk is met het succes dat we hebben gekend na de seizoenstart die we meemaakten.' Norris pakte uiteindelijk 205 punten, ruim twee keer zoveel als teamgenoot Oscar Piastri.
Opvallend genoeg wijst Norris geen van zijn zeven podiumplekken als hoogtepunt van het seizoen aan. 'We hebben veel geweldige prestaties neergezet. Dan heb ik het over een aantal races waarin we ons een weg naar voren baanden in de races, en over weekenden waarin we sterke resultaten neerzetten. Mexico was denk ik wel het hoogtepunt van al die races', vindt de coureur zelf. Norris reed in het Noord-Amerikaanse land een sterke inhaalrace, waarbij hij als vijfde geklasseerd werd, na als zeventiende gestart te zijn.
Aanpassingsvermogen en constant presteren
De 24-jarige coureur werd geconfronteerd met woorden van teambaas Andrea Stella, die zijn coureur prees vanwege het begrip van hoe de banden werken, en hoe hij zijn rijstijl daarop moest aanpassen. 'Ik moet me nog steeds elk weekend aanpassen', geeft Norris dan ook toe, als het over de Pirelli-banden gaat. 'Ik voel me nog steeds niet heel comfortabel. Soms denk ik: dit weekend gaat de auto zich zo gedragen, en de helft van de tijd klopt dat dan niet. Dan weet ik dat ik mijn rijstijl wat moet aanpassen.'
'In de Formule 1 word je te vaak op de korte termijn beoordeeld', vindt Norris. 'Als een coureur twee goede weekenden op rij heeft, wordt al snel gezegd: Oh, hij is weer terug. Als hij dan het weekend erna weer een slecht weekend heeft, gebeurt het omgekeerde. Ik heb altijd wel al hier en daar wat goede races gehad, maar als ik het seizoen als geheel bekijk, heb ik veel constanter gepresteerd op de zondagen', zo wijst Norris een tweede sleutelpunt aan bij zijn sterke seizoen.
'Ik kon gevoelsmatig altijd wel het maximale uit een situatie halen, onafhankelijk van de omstandigheden. Of het nu warm of koud was, of dat de auto snel was of dat we het juist wat zwaarder hadden, en onafhankelijk van of de afstelling wel of niet goed was en of we voor- of achteraan startten, ik kon altijd wel het maximale eruit halen', zegt de 24-jarige.
'Dat is hetgeen dat ik dit jaar verbeterd heb. Ik wist me beter aan te passen aan die verschillende omstandigheden en scenario's', vindt de McLaren-coureur, die aangeeft dat hij daar veel werk in heeft gestoken. 'Het gaat niet zozeer om wat nu het geheim daarachter is, maar het is vooral ook een kwestie van veel simulatorwerk doen. Daarnaast heb ik veel naar de data-vergelijkingen gekeken met Daniel (Ricciardo, red.), en Oscar, maar zelfs met Carlos (Sainz, red.), zegt Norris over zijn voormalige teamgenoot, die na 2020 naar Ferrari vertrok.
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Dit is hoe Max altijd communiceert. Hij mag er dan een f****ck in gooien maar daar komt meteen een referentie achteraan wat de auto wel of niet doet in welk deel van de bocht. Dat is geen zeuren maar feedback geven.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Als je Max hoort miepen over de boardradio, is dat natuurlijk heel anders als andere coureurs dat doen. Max geeft heel specifiek aan waar het probleem ligt, wat ie anders wilt hebben, en vraagt informatie of ze naar een specifiek deel willen kijken. Max scheld niet om het schelden, Max eist de volle 100% van zichzelf, maar ook van zijn team. Volgens mij is het zelfs voor iedere leek wel duidelijk dat Max zo communiceert en zodanig zijn team als zichzelf vooruit wilt helpen. En ja hoor, we zien dat juist die specifieke feedback zijn engineers helpt om de wagen te verbeteren, elk seizoen weer. Hadjar daarintegen gaat behoorlijk tekeer over de boardradio, maar ik hem hem nog niks horen roepen wat zijn engineers helpt. Nu wilt ie een beetje zoals Max klinken, hij heeft alleen nog helemaal niets gepresteerd om zo openlijk zijn engineers af te zeiken. Hadjar heeft het geluk dat Marko is gestopt, want dat had hij onder Marko echt niet moeten flikken, want die had hem publiekelijk op zijn plaats gezet.SennA06-11-2026
- niet vreemd toch hoe Hadjar tegen Ham, opkijkt ! zie wat hij nu voor een karakter en mentaliteit laat zien ? vast aangeboren
wieringa_harm06-11-2026 - Er is zo een uitspraak die wel van toepassing is: if it doesn't kill you it will make you stronger" Max heeft dit mechanisme geperfectioneerd, en gebruikt dit, net als zijn rijstijl, stevig maar met gevoel. En nooit, echt nooit om iemand neer te halen. En zo anders dan........ hoe heet hij ook weer...... in die rode auto met dat zwarte paard
VeeWeetje06-11-2026 - Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in 21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026 - Heerlijk die metaforische volzinnen die je gebruikt om het beschrijven
VeeWeetje06-11-2026 - Supermax... 😂🤣👍
Glenny06-11-2026 - Mag hij de rest van dit seizoen vast mee beginnen.
Supermax-06-11-2026 - In werkelijk alles op Max willen lijken, terwijl die gast niet eens over 10% van Max zijn talent beschikt, veel genanter gaat het niet worden. Tja, waar Max werd gezien als de beste coureur toen deze gast de titel kreeg dankzij de FIA, heeft niemand deze gast een waardig kampioen gevonden. Btw, Max wordt ook dit seizoen 'gewoon' als de beste coureur gezien, ondanks zijn auto. Vraag me af of Norris zich ondertussen niet kapot schaamt, omdat hij vond dat hij hetzelfde zou moeten verdienen als Max en Lewis, lachwekkend!!!SennA06-11-2026
















