Patrese hemelt Hamilton op: 'Kan misschien wel het kampioenschap winnen'

Formule 1
zondag, 01 maart 2026 om 14:30
lewis-hamilton-ferrari-gp-abu-dhabi-2025-zaterdag-charles-leclerc
Riccardo Patrese vermoedt dat er dit jaar wellicht eindelijk een keerpunt kan komen bij Ferrari. De coureurs waren tevreden met de auto, die er ook nog eens prima uitzag tijdens de testdagen. Tegelijkertijd weet de voormalig coureur maar al te goed dat Ferrari er wel vaker goed uitzag tijdens de testdagen en dat dit zeker niet hoeft te betekenen dat de rest van het seizoen ook voorspoedig verloopt.
Ferrari staat qua titels al een lange tijd droog. De laatste coureurstitel dateert uit 2007, toen Kimi Rรคikkรถnen wist te profiteren van interne strijd bij McLaren. De laatste constructeurstitel dateert uit het jaar erna, 2008. Ferrari kwam nog wel eens dichtbij, maar nooit wisten ze nog een titel te pakken. Het is nu de vraag of daar dit jaar verandering in kan komen. Met twee ervaren coureurs en een vooralsnog goed uitziende auto zou het zomaar kunnen, denkt Patrese.
De Italiaan ziet daadwerkelijk kansen. โ€˜Ik heb altijd gezegd dat het keerpunt zou zijn om Lewis Hamilton een goede auto te geven om races en misschien wel het kampioenschap te winnenโ€™, verklaart hij tegenover talkSPORT BET. โ€˜Als dat het geval is, denk ik dat Lewis competitief kan zijn en races en misschien wel het kampioenschap kan winnenโ€™, stelt hij, waarmee hij zelf lijkt te geloven dat een achtste titel voor de Brit mogelijk is.

Leclerc kan Verstappen tegenwicht bieden

Patrese wijst op de sterke testresultaten van de Italiaanse renstal. โ€˜Ferrari deed het goed aan het einde van de test. Voor onze tifosi is dat goed, maar ze hebben al vaak laten zien dat ze in het begin van de tests erg goed zijn en dat er vervolgens niets gebeurt in het seizoenโ€™, plaatst hij er wel meteen een kanttekening bij. โ€˜Dus we moeten alles controleren en afwachtenโ€™, wil hij ook geen tรฉ voorbarige uitspraken doen.
Bij de teamgenoot van Hamilton zit ook flink wat motivatie. โ€˜Op dit moment is Charles Leclerc nog steeds boos omdat hij het kampioenschap nog niet heeft gewonnen, wat hij en veel mensen hadden verwachtโ€™, geeft Patrese aan. De oud-coureur houdt een titelwinst niet voor onmogelijk. โ€˜Hij wil echt koste wat kost wereldkampioen worden. Hij is in de juiste stemming als hij de juiste auto heeft en de strijd kan aangaan met Max Verstappen.โ€™
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
ferrari-charles-leclerc-crash-nederland-zandvoort-13
Zandvoort werd een visuele representatie van Ferrari's seizoen.
De Monegask komt kort ter sprake, maar Patrese focust al snel weer op Hamilton. โ€˜Het is echter goed nieuws dat Lewis dit heeft, als hij nu positief is na het vreselijke jaar dat hij achter de rug heeftโ€™, stelt hij, verwijzend naar 2025, het eerste jaar dat Hamilton compleet podiumloos bleef. โ€˜Alleen al het feit dat Lewis zich beter voelt over zichzelf, is goed nieuws voor de sportโ€™, ziet hij de huidige houding van de Brit als een opsteker voor de Formule 1.
De Italiaan had het te doen met de zevenvoudig wereldkampioen. โ€˜Absoluut, want vorig jaar had ik een beetje medelijden met hemโ€™, geeft hij eerlijk toe. โ€˜Omdat je kon zien dat hij leed onder de situatie, niet competitief was en niet de juiste oplossingen vond met de auto om dingen te verbeteren.โ€™ De Brit stelde dat hij nutteloos was en vervangen moest worden en kon niet wachten tot het einde van het seizoen.

Hamilton kan meestrijden voor titel

Een brok frustratie, dat zou de meest accurate beschrijving van Hamiltons 2025 zijn. โ€˜Hij was dus gefrustreerd. Hij moet nu aan het begin van het seizoen dit soort gevoelens hebben, want tijdens de winter laad je je batterijen weer opโ€™, aldus Patrese, die hiermee suggereert dat de frustratie van het afgelopen seizoen omgezet kan worden in motivatie.
Hamilton gaf zelf eerder aan dat hij nog nooit zo enthousiast was voor een seizoen en nog nooit zo hard getraind heeft als voor 2026. Patrese benadrukt nogmaals dat Hamilton, mocht de Ferrari zo goed draaien als tijdens de testdagen, zeker een titelkandidaat is. โ€˜Ik herhaal: als Ferrari hem een goede auto kan geven, denk ik dat we nog steeds een zeer goede Lewis in de strijd kunnen zien.โ€™
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading