Oscar Piastri rijdt nog maar zijn derde seizoen in de Formule 1, maar intussen weet hij goed hoe de stewards situaties beoordelen. Daardoor kon hij ook redelijk inschatten wat de uitkomst zou zijn van een onderzoek naar een actie van hem in de tweede vrije training. Wel gaf hij toe verrast te zijn door de prestaties van een bepaald team tot dusver op het circuit van Monza.
Toen Kimi Antonelli een rode vlag veroorzaakte, reed Piastri te snel naar het einde van de pitstraat. Het hervatten van de sessie was op dat moment nog niet officieel bevestigd. 'We hebben het verkeerd ingeschat. We raakten verward door de timing en het message system', legde Piastri uit aan Formula1.com, vlak na afloop van de tweede vrije training. Op dat moment moest hij zich nog melden bij de stewards. 'Ik maak me geen zorgen. Het kan misschien een waarschuwing opleveren, maar ik zou verrast zijn als het een sportieve sanctie wordt.' Zijn inschatting bleek correct: het bleef inderdaad bij een waarschuwing.
De warme stoel van Piastri
Tijdens diezelfde sessie meldde Piastri aan zijn team dat zijn stoel steeds heter werd. 'De stoel raakte wat warm. Dat is altijd het geval hier. Er zijn zoveel rechte stukken; je blijft lang dicht bij de grond.' Hoewel het geen complete verrassing voor hem was, had hij dit jaar nog niet eerder op die manier hinder ondervonden. 'Het is niets ongewoons. Dit seizoen heb ik er nog niet vaak last van gehad. Het was iets warmer dan ik graag had gehad, maar het is geen groot probleem.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Piastri staat erom bekend zich gedurende het weekend op te bouwen en te pieken in de kwalificatie. Hij vond het dan ook geen groot nadeel dat hij in de tweede vrije training niet verder kwam dan de vierde plaats. 'Na de eerste vrije training over te slaan, moest ik wat terrein goedmaken in de tweede sessie. Ik vond het een goede dag. De auto voelde vrij goed aan. Misschien zat de set-up op de zachte banden niet helemaal goed. De tweede ronde op die banden was wel behoorlijk. Ik voel me vrij goed. Zoals gebruikelijk moet ik morgen nog wat extra snelheid zien te vinden.'
Piastri verrast door Williams en kleine verschillen
Toch domineert McLaren nog niet zoals op veel andere circuits. Piastri had bovendien gezien dat de verschillen in rondetijden erg klein waren. 'Ik was er wel een klein beetje door verrast, ja. Het was ook een kleine verrassing wie meestreed voor de beste tijden.' De Australiër doelde daarbij vooral op het team van Carlos Sainz en Alexander Albon. 'De Williams zag er in beide sessies goed uit. Laten we zien of dat morgen nog het geval is, maar ik verwacht een spannend weekend.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties