De Formule 1-coureurs Carlos Sainz, Pierre Gasly en Max Verstappen vinden de basis van de nieuwe reglementen die sinds afgelopen seizoen zijn ingetreden goed werken, maar er zijn nog wel verbeterpunten. Het doel was om de auto's dichter achter elkaar te kunnen laten rijden, waardoor er meer inhaalacties plaatsvinden. Met de jaren zal het volgens de mannen nog beter moeten worden.
Ferrari maakte in 2022 een beter seizoen mee dan de voorgaande jaren en Sainz is dan ook te spreken over de nieuwe reglementen. 'Ik denk dat de Formule 1 het in principe goed heeft gedaan. Over het algemeen denk ik dat deze nieuwe auto's ons in staat hebben gesteld om dichter op elkaar te racen, om in te kunnen halen op plaatsen en bochten of op circuits waar het voorheen altijd moeilijker was, dus ik denk dat het racen spannender is', verklaart de Spanjaard tegenover de officiële site van de Formule 1.
Wel ziet Sainz momenteel nog wel dat bepaalde teams achterblijven. 'Ik denk dat de spreiding van het veld nog steeds relatief groot is, maar zodra deze reglementen stabiliseren, denk ik dat we allemaal naar elkaar toe gaan en dat het kampioenschap met de jaren alleen maar interessanter zal worden. Ik denk dat het de goede richting is geweest', eindigt de Ferrari-coureur.
Gasly: 'Hoopte op meer variatie op het podium'
Gasly sluit zich aan bij zijn concullega van Ferrari en benoemt dat zaken als het budgetplafond en de verminderde windtunneltijd voor topteams op lange termijn een verschil zullen maken. 'Ik denk dat we qua racen meer inhaalacties hebben gezien en qua rijgedrag lijkt het erop dat het voor ons gemakkelijker is om op sommige circuits te volgen. Dus zeker aan die kant, denk ik dat ze de sport hebben verbeterd', benoemt de Fransman.
Echter was er wel een duidelijke scheiding tussen de topteams en het middenveld. 'Ik hoopte dat we wat meer variatie zouden zien in de volgorde van finishen, met misschien meer teams in het middenveld die de kans kregen om te vechten voor podiumplaatsen', vertelt de coureur die komend jaar voor Alpine zal uitkomen. 'Ik denk dat dat één van de grote doelen was. Hopelijk zal het met de windtunneltijd en dergelijke in de loop der jaren samensmelten tot vergelijkbare prestaties voor de meeste teams. Dat zal ons de kans geven om aan de top te vechten', eindigt Gasly.
Verstappen: 'De regels zijn redelijk goed geweest'
Verstappen ziet wel vooruitgang. 'Het racen is zeker verbeterd. Sommige circuits zijn iets beter dan andere, maar op sommige circuits is het gewoon heel moeilijk om te passeren, het maakt niet uit welke auto je gebruikt', begint de Nederlander. 'Natuurlijk zijn er altijd dingen die verder verbeterd kunnen worden, zoals het rijgedrag van de auto's, want ze zijn momenteel stijf en stuiteren een beetje rond. Maar ik denk dat de regels over het algemeen redelijk goed zijn geweest', concludeert de tweevoudig wereldkampioen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties