Esteban Ocon is mogelijk betrokken geweest bij een fysieke confrontatie met Haas-teambaas Ayao Komatsu. Dat meldt de Franse krant L'Équipe, die met een opvallend nieuw detail komt over de reden achter het plotselinge vertrek van de Fransman. Haas zette Ocon zaterdag per direct aan de kant en verving hem voor de rest van het Mexicaanse Grand Prix-weekend door Ryo Hirakawa. Een officiële reden voor de beslissing is nog altijd niet gegeven. De situatie rond Ocon wordt daarmee steeds opmerkelijker. De Fransman reed vrijdag nog gewoon de eerste twee vrije trainingen, maar kreeg zaterdagochtend te horen dat hij niet meer in actie zou komen. Haas bevestigde alleen dat de beslissing niet vanwege ziekte was genomen. Hirakawa nam vervolgens de auto van Ocon over en reed daarmee zijn eerste kwalificatie in de Formule 1.
L'Équipe meldt handgemeen
L'Équipe komt nu met een veel zwaardere lezing van de gebeurtenissen. Volgens de Franse krant zou Ocon verwikkeld zijn geraakt in een fysieke confrontatie met Haas-teambaas Komatsu. Daarmee zou het conflict binnen Haas dus verder zijn geëscaleerd dan alleen een stevige woordenwisseling. De berichtgeving is vooralsnog niet officieel bevestigd door Haas of Ocon. L'Équipe zou dit weekend een interview met Ocon krijgen, maar dat gaat uiteraard niet door. L'Équipe is als grootste Franse sportkrant over het algemeen een zeer betrouwbare bron als het over Franse coureurs gaat.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Ocon zou Komatsu hebben beetgegrepen.
Dat past wel bij de steeds vreemder wordende gebeurtenissen binnen het team. Ocon had tijdens de tweede vrije training al duidelijk laten merken dat hij het niet eens was met de beslissingen van Haas. Zijn race engineer Laura Müller wilde de racesimulatie van de Fransman aanpassen en hem op mediumbanden laten rijden. Ocon wilde juist op de zachte banden blijven en liet via de boordradio duidelijk weten dat hij daar niet blij mee was.
"Nee, nee. Ik wil op zacht rijden. Doe me dit niet aan! Kom op, zeg. Ik ben dit weekend aan de beurt", reageerde Ocon op de instructie van zijn engineer. De discussie bleef volgens eerdere berichtgeving niet beperkt tot de boordradio. Na afloop zou Ocon ook achter de schermen een stevige confrontatie met het team hebben gehad.
Conflict loopt volledig uit de hand
De nieuwe berichtgeving van L'Équipe geeft de situatie een nieuwe dimensie. Waar aanvankelijk vooral werd gesproken over een conflict over de bandenstrategie en de samenwerking tussen Ocon en Haas, wordt nu dus gesproken over een mogelijk fysiek incident. Ook andere media melden dat er vrijdagavond een zeer gespannen situatie binnen het team is geweest, al verschillen de berichten over wat er precies is gebeurd. Zo wordt door verschillende bronnen gesproken over een felle woordenwisseling met teamleden.
Volgens BILD zou Ocon zaterdag bovendien een gesprek met Komatsu hebben gezocht om zich te verontschuldigen voor de eerdere confrontatie. De Duitse krant schrijft dat dit gesprek opnieuw zou zijn geëscaleerd en dat Ocon de teambaas bij de schouder zou hebben vastgepakt toen Komatsu het gesprek wilde beëindigen. Dat specifieke detail is niet officieel bevestigd door Haas en moet daarom met de nodige voorzichtigheid worden behandeld.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Ocon met race engineer Laura Müller.
Komatsu zelf houdt de kaken voorlopig stevig op elkaar. Toen hij zaterdag door Sky Sports werd gevraagd naar de situatie rond Ocon, wilde hij niet op de details ingaan. "Ik kan niet veel zeggen, maar ik kan wel zeggen dat hij niet ziek is. Dat is alles wat ik kan zeggen. Ik kan echt niet verder in detail treden. We focussen ons nu op het heden en proberen Ryo klaar te stomen voor de kwalificatie."
Ocon lijkt definitief klaar bij Haas
Dat Ocon en Haas na dit seizoen uit elkaar zouden gaan, was al bekend. Haas maakte eind september officieel bekend dat de samenwerking na 2026 zou eindigen. Rafael Câmara neemt het stoeltje van de Fransman in 2027 over. De gebeurtenissen in Mexico lijken die breuk echter aanzienlijk te hebben versneld.
Het is bovendien zeer de vraag of Ocon dit seizoen nog terugkeert in de Haas. Volgens eerdere berichtgeving wordt Ryo Hirakawa mogelijk ook voor de resterende races ingezet, al heeft Haas dat nog niet officieel bevestigd. De plotselinge beslissing om Ocon midden in een Grand Prix-weekend uit de auto te halen, in combinatie met de nieuwe berichten over een mogelijke fysieke confrontatie, wijst in ieder geval op een zeer ernstig conflict.
Voor Ocon dreigt daarmee een bijzonder pijnlijk einde van zijn periode bij Haas. De Fransman wist al dat hij het team na dit seizoen zou verlaten, maar niets wees er vooraf op dat de samenwerking al tijdens de Grand Prix van Mexico zou eindigen. Als de berichtgeving over het mogelijke handgemeen klopt, is de relatie tussen beide partijen duidelijk op een punt beland waarop verder samenwerken nauwelijks nog mogelijk lijkt.