Alan Permane vindt dat Max Verstappen te hard is aangepakt door de FIA. De teambaas van Racing Bulls beoordeelde het moment tussen Verstappen en Liam Lawson en liet daarnaast zijn licht schijnen op het vertrek van Esteban Ocon. De mening van Permane over Ocon is noemenswaardig, aangezien beide mannen jarenlang met elkaar samenwerkten en elkaar dus goed kennen. Permane werd vorig jaar aangesteld als teambaas van Racing Bulls, nadat Laurent Mekies de overstap maakte naar Red Bull Racing. Permane werkte decennialang voor het team uit Enstone, dat inmiddels bekendstaat als Alpine. Zijn ervaring bij Racing Bulls is duidelijk zichtbaar in het beste seizoen tot nu toe van het zusterteam van Red Bull. Het tweede Red Bull-team heeft de vijfde plek bij de constructeurs stevig in handen en maakt ook in Mexico weer een sterke indruk.
Verstappens straf was onterecht
"Alles verloopt tot nu toch volgens plan", vertelde Permane tijdens de derde vrije training bij F1TV. "We hebben de sessie geopend met mediumbanden en wisselen nu naar de zachte banden. We hebben een iets langere run gereden met beide auto's om te kijken hoe de koeling werkt. We hebben een paar kleine veranderingen doorgevoerd en we wilden nog een laatste keer naar de bandendegradatie kijken. We willen er zeker van zijn dat we in het juiste werkvenster zitten", zo legde de 59-jarige de aanpak uit.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Permane heeft het goed voor elkaar bij Racing Bulls.
F1TV vroeg uiteraard ook naar het oordeel van de FIA over het incident tussen Verstappen en Lawson. Beide coureurs van Red Bull kregen het in de tweede vrije training met elkaar aan de stok. Dat leidde uiteindelijk tot contact en een rode vlag. Permane noemde het op vrijdag al een fiftyfifty-moment. Daar was de wedstrijdleiding het mee eens, maar de FIA vond dat beide coureurs dusdanig over de schreef waren gegaan dat straffen toch nodig waren.
Verstappen en Lawson kregen allebei een gridstraf van één plek. Dat vindt Permane zeer opvallend. "Om eerlijk te zijn vind ik het behoorlijk zwaar voor beide coureurs, dat ze een gridstraf krijgen na een moment uit de vrije training", zo had hij niet verwacht dat Red Bull dubbel bestraft zou worden. "Het is wat het is. We laten dit achter ons en richten ons nu op vandaag", zuchtte Permane.
Ocon reageert overdreven
Jolyon Palmer haalde daarnaast het plotseling vertrek van Ocon bij
Haas aan. De Fransman uitte in de tweede vrije training al zijn onvrede richting zijn
race engineer, Laura Müller. "We hebben het plan voor de racesimulatie aangepast naar de mediumbanden, omdat de stint van Ollie (op zachte banden, red.) niet sterk uitziet", deelde de Duitse. "Nee, ik doe mijn stint nog steeds op zacht, nietwaar?" reageerde Ocon, die nogmaals te horen kreeg dat hij op medium zou rijden. "Nee, nee. Ik wil op zacht rijden. Doe me dit niet aan! Kom op, zeg. Ik ben dit weekend aan de beurt", aldus Ocon.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Haas zet Ocon dit weekend niet meer in.
Ocon zou achter de schermen ook woedend gereageerd hebben op de aanpassing van het plan. Palmer vindt dat zeer opvallend. Hij werkte bij Renault samen met Permane als sportief directeur en vond de bandenkeuze in de long run nooit zo cruciaal. Teams kiezen zelfs heel vaak voor verschillende bandentypen om meer data te verzamelen. Palmer voegt toe dat hij ook nooit heeft meegemaakt dat zijn teamgenoten, Kevin Magnussen en Nico Hülkenberg, zich daarover opwonden.
"Was ik dan te lief?" lacht Palmer. "Nee, absoluut niet", reageert Permane, die daarmee ook meteen aangeeft dat hij de woede van Ocon niet begrijpt. "We bespreken dit altijd vooraf, maar we hebben nooit echt sterke meningen over de banden in de long run. De mediumbanden en de zachte banden zijn hier allebei heel nuttig in de racesimulatie."
Permane bekent vervolgens zelfs kleur over de situatie van Ocon. "Ik ben dus heel verrast dat dit zo'n gedoe opleverde daar." Permane werkte drie jaar met Ocon samen en kent de Fransman dus erg goed. Met deze uitspraak kiest hij de kant van Haas en geeft hij aan dat Ocon van een mug een olifant heeft gemaakt. Dat Permane zijn mening zo duidelijk laat doorschemeren, zegt ook veel over zijn gedachten over Ocon. "Jolyon was een voorbeeldige coureur", voegt Permane met een lach toe. "Hij was een droom om mee samen te werken!"