Frédéric Vasseur kijkt met een gemengd gevoel terug op de openingsdag van Ferrari op Spa-Francorchamps. Lewis Hamilton eindigde de eerste vrije training nog als tweede, maar viel in de tweede sessie iets terug en werd vierde. De Franse teambaas wil nog geen conclusies trekken uit de uitslagen van vrijdag en haalt ook nog even uit naar een journalist. Vasseur concludeert dat VT1 sterker was dan VT2. Toch plaatst hij daar direct een kanttekening bij. “Als je kijkt naar de afgelopen drie, vier vrijdagen, is dat niet altijd representatief voor de kwalificatie. Ik denk dat we allemaal verschillende modi gebruiken, verschillende brandstofniveaus, enzovoort. We zullen morgen wel zien”, aldus de Fransman in gesprek met media, waaronder F1Maximaal.nl. De Ferrari-teambaas verwacht dat de kaarten op zaterdag opnieuw worden geschud.
Ferrari en Red Bull niet te vergelijken
Een belangrijk gespreksonderwerp op Spa is het energiebeheer. Door de lange rechte stukken kunnen teams op verschillende momenten hun elektrische vermogen inzetten. Volgens Vasseur maakt dat het vergelijken van topsnelheden lastig. “Ja, want zonder geheimen prijs te geven: als je race voor race bekijkt, waren we vóór Combes 20 kilometer per uur langzamer dan sommige van onze concurrenten, maar op het laatste rechte stuk waren we 20 kilometer per uur sneller”, legt hij uit.
Volgens de Fransman draait alles om het vinden van de juiste balans. “Het is zeker een afweging. Het is niet zo dat je 20 kilometer per uur extra haalt op een stuk waar je al 20 kilometer per uur extra rijdt, maar als je aan de race denkt, moet je het goed aanpakken.” Daarmee onderstreept Vasseur dat teams niet alleen naar één sector of één recht stuk kijken, maar het volledige rondje in ogenschouw moeten nemen om de optimale strategie te bepalen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Vasseur ziet geen gelijkenis in achtervleugels Red Bull en Ferrari.
Ook de flexibele achtervleugels kwamen ter sprake. Red Bull besloot zijn nieuwe achtervleugel dit weekend alweer van de auto te halen, terwijl Ferrari geen vergelijkbare problemen lijkt te kennen. Vasseur benadrukt echter dat de systemen niet met elkaar te vergelijken zijn. “Nee, het is geen vergelijkbaar concept, want het draait niet op dezelfde manier”, zegt hij. “We hebben geen problemen gehad. We waren in het begin wat traag, daarom hebben we de vleugel de eerste twee of drie races niet gebruikt. Na race vier hebben we hem voor de races in gebruik genomen.”
De FIA onderzoekt de constructies van verschillende teams, maar volgens Vasseur is er bij Ferrari geen reden tot zorg. “Tot nu toe hebben we 10.000 kilometer afgelegd zonder problemen”, stelt hij. Op de vraag of Ferrari gegevens met de FIA heeft gedeeld over de situatie bij Red Bull, blijft de Fransman op de vlakte. “Ik wil niet voor Red Bull spreken en ik weet niet wat er bij Red Bull is gebeurd. Ik heb mijn handen vol aan mijn eigen jongens”, stelt hij. “Ik weet het niet, ik denk dat die twee gevallen totaal verschillend zijn”, concludeert Vasseur.
Leclercs zege kwam niet uit het niets
Vasseur wil niet meegaan in het idee dat
Charles Leclerc na zijn zege op
Silverstone plotseling volledig veranderd is. “Ik weet zeker dat als hij morgen niet presteert, je het tegenovergestelde zult zeggen”, reageert hij op de journalist. “Je moet kalm blijven en ik ben heel blij voor Charles dat hij weer boven op het podium staat. Ik was echter de eerste om te zeggen dat hij eerder ook niet zomaar ergens stond. Hij stond op de eerste startrij in Oostenrijk, hij had wat problemen met de betrouwbaarheid in Spanje. In Monaco ging hij voor de poleposition”, luidt de opsomming. Vasseur roept daarom op tot rust en kalmte.