Verstappen-aanpak is het perfecte antwoord op Russell-smoesjes: "Kijk waar Max staat"

Formule 1
donderdag, 11 juni 2026 om 8:45
max-verstappen-george-russell-mercedes-red-bull-racing-cota-1
George Russell heeft zichzelf flink wat druk opgelegd aan het begin van dit seizoen door te zeggen dat hij een van de favorieten was voor het wereldkampioenschap, want momenteel bevindt hij zich in een lastige situatie. Zijn teamgenoot Kimi Antonelli is namelijk op dit moment een duidelijke maat te groot, en Russell lijkt radeloos. Robert Doornbos heeft echter een stellig advies, en dat is afkijken bij Max Verstappen.
Russell begon het seizoen sterk door te winnen in Australië, maar daarna ging het eigenlijk snel bergafwaarts. De Brit werd nog tweede in China, maar daarna bracht hij geen enkel bezoek meer aan het podium, terwijl zijn teamgenoot alle races won. Al met al pijnlijke statistieken voor Russell, waardoor het kampioenschap ook een hele taaie kluif lijkt te worden. We zien dan ook een teneergeslagen Russell in de interviews na de race.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
george-russell-mercedes-2026-zondag-race-monaco
Russell is mentaal een beetje geknakt. 
Antonelli zit op een roze wolk, terwijl Russell compleet geknakt was. Hij zei bijvoorbeeld dat deze Mercedes W17 beter past bij de stijl van Antonelli en dat het hierdoor erg lastig is voor hem om te presteren. Doornbos heeft daar een duidelijke mening over. "Opmerkingen als: deze auto past misschien niet bij mijn rijstijl of het is aan Kimi om de titel te verliezen. Terwijl Kimi juist zei: Hoe kan ik iets verliezen dat niet eens van mij is? Het is pas mijn tweede seizoen en ik heb alleen maar iets te winnen", zo begint hij in de Pittalk-podcast.

Verstappen-aanpak geadviseerd

"Als die auto niet bij jouw rijstijl past, George, zorg er dan voor dat het werkt", aldus de voormalig Red Bull-coureur. Doornbos adviseert om de aanpak van Verstappen te hanteren. "Laat de auto zich ontwikkelen richting jouw rijstijl. Dat is precies wat Max doet en wat alle grote kampioenen doen. Als nieuwe reglementen hun niet liggen, zorgen ze ervoor dat ze alsnog in hun voordeel werken", zo legt de coureur uit over het verschil in aanpak tussen Mercedes en Red Bull.
Verstappen begon het seizoen ook moeizaam, maar beetje bij beetje komt hij terug. Dit ziet Doornbos als het perfecte voorbeeld. "Kijk maar naar Max. Vergelijk zijn situatie nu met die aan het begin van het seizoen. In Monaco kwalificeerde hij zich op de eerste startrij met een tweede plaats. Dat was een paar maanden geleden met deze auto ondenkbaar geweest", zo legt hij verder uit. "Hij heeft de auto naar zijn hand gezet. Daarom vind ik de uitspraken van George niet bijzonder sterk. Ja, hij had pech en werd door de straf misschien wat aan de kant geschoven door het team, daar kunnen we later nog op terugkomen", denkt de Nederlander.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
kimi-antonelli-mercedes-isack-hadjar-max-verstappen-red-bull-racing-2026-monaco-zondag-grand-prix
Verstappen pakt het volledig anders aan. 
Russell was in Monaco wel echt een stuk langzamer dan Antonelli. "Als je puur naar de snelheid kijkt, dan kwam hij tekort", aldus Doornbos. De Nederlander vergelijkt het met zichzelf. "Ik heb kwalificaties gehad waarbij ik uitstapte en dacht: oké, ik heb werkelijk alles eruit gehaald. Je handen trillen, je zit vol adrenaline. Maar ik heb ook momenten meegemaakt waarop je nog een paar tienden probeert te vinden en vervolgens in de muur eindigt. Dat is precies de balans waarop Kimi zich bevond. Hij reed continu op de limiet, maar ging er nooit overheen", legt hij uit.
"Hij zocht constant de grens op van wat de grip toeliet. Bovendien is het circuit aan het einde van de kwalificatie op zijn best, met het meeste rubber op het asfalt, maar ook in de race reed hij op een ander niveau", aldus de voormalig coureur. "Ik heb zelden zoiets gezien. Misschien komt dat doordat ik minder ervaring heb, maar als ik naar Kimi kijk, lijkt het alsof we in real time getuige zijn van zijn ontwikkeling. Een jonge jongen die verandert in een man, een man die verandert in een pure racer. Ik wil nog niet zeggen dat hij op weg is naar de Hall of Fame, daarvoor is het veel te vroeg", zo concludeert hij.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading