Verstappen geeft gedachtegang bloot: "Ik heb er echt serieus over nagedacht"

Formule 1
woensdag, 16 september 2026 om 12:55
podium-max-verstappen-red-bull-racing-gp-spanje-2026-zondag

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Max Verstappen heeft openhartig verteld dat hij serieus heeft overwogen om zijn Formule 1-carrière te beëindigen. De viervoudig wereldkampioen besloot uiteindelijk toch door te gaan en zijn toekomst voor langere tijd aan Red Bull te verbinden. Tegenover het Duitse BILD legt Verstappen uit dat zijn liefde voor racen uiteindelijk de doorslag gaf. Tegelijkertijd maakt hij duidelijk dat hij zich weinig aantrekt van kritiek op zijn contractverlenging.
Verstappen beleeft ondanks het huidige gebrek aan overwinningen met Red Bull nog altijd plezier aan zijn werk. “Ja”, antwoordt hij wanneer hem wordt gevraagd of hij zijn werk momenteel nog leuk vindt. “Natuurlijk zou het nog leuker zijn als ik ieder weekend zou winnen, maar dat zit er met de auto op dit moment simpelweg niet in.” Daar kan de Nederlander voorlopig mee leven. “Dat is oké, want we zitten op de goede weg", zo vertelt de viervoudig wereldkampioen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-spanje-2026-zondag
Verstappen heeft niets meer te bewijzen.
Red Bull heeft volgens Verstappen de afgelopen periode flink wat veranderingen moeten verwerken. “We zijn een goed team”, benadrukt hij. “De afgelopen maanden en jaren zijn veel mensen gekomen en gegaan, waardoor een aantal dingen zich eerst opnieuw moest zetten.” Inmiddels ziet hij meer stabiliteit ontstaan. “Nu hebben we elkaar als eenheid gevonden. Iedereen gelooft dat we weer terug aan de top gaan komen", legt hij uit. Red Bull won dit jaar nog geen races.
Verstappen haalt juist uit dat gezamenlijke doel veel motivatie. “Voor dat doel geven we samen vol gas”, zegt hij. “En dat maakt het leuk.” Daarmee maakt hij duidelijk dat zijn plezier niet alleen afhankelijk is van directe successen. Red Bull beschikt momenteel niet over de auto waarmee hij ieder weekend kan winnen, maar de overtuiging dat het team opnieuw naar voren kan komen, houdt hem gemotiveerd.

Verstappen wilde niet langer wachten

Zijn nieuwe contract tot 2030 geeft in ieder geval rust bij het team. Zijn eerdere overeenkomst liep nog tot en met 2028, waardoor er voldoende tijd was om later opnieuw te praten. Zelf ziet hij weinig reden om te wachten wanneer beide kanten dezelfde intentie hebben. “Als beide partijen op lange termijn met elkaar willen samenwerken, waarom zou je dan wachten?”, stelt hij.
Verstappen kreeg na zijn verlenging ook kritiek te verwerken. Er werd gesuggereerd dat hij vooral langer bij Red Bull zou zijn gebleven om een hoger salaris af te dwingen. De Nederlander haalt daar zijn schouders over op. Op de vraag wat hij van die kritiek vindt, antwoordt hij simpelweg: “Helemaal niets." De Nederlander staat erom bekend dat hij zich niets aantrekt van anderen, en dat benadrukt hij nog maar eens. “Het interesseert me niet wat andere mensen over mij denken”, zegt hij duidelijk. Voor hem telt slechts een kleine kring. “Het belangrijkste is hoe mijn familie, mijn management, het team en ikzelf tegen de situatie aankijken.”
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-spanje-2026-zondag
Red Bull en Verstappen hebben vertrouwen in elkaar.
Verstappen moet uiteindelijk moet hij vooral achter zijn eigen keuze staan. “Ik moet vrede hebben met mezelf, en dat heb ik", stelt hij. Wanneer hem wordt gevraagd hoe dichtbij een afscheid werkelijk was, reageert hij eerst met een grap. “Nou ja, je stopt óf je stopt niet, dus het is een beslissing van vijftig-vijftig”, lacht hij. Daarna wordt hij serieus. “Ik heb er echt serieus over nagedacht om ermee te stoppen", zo onthult hij.
Racen bleek uiteindelijk te belangrijk om daadwerkelijk afscheid te nemen. “Uiteindelijk hou ik gewoon van racen”, legt Verstappen uit. Daarmee kwam hij voor zichzelf bij de kern terecht. De Nederlander voelt bovendien geen druk meer om nog bepaalde prestaties af te vinken. “Ik hoef niemand meer iets te bewijzen. Ik ben viervoudig wereldkampioen", stelt hij. “Na mijn eerste titel had ik eigenlijk alles al bereikt wat ik altijd wilde bereiken”, zegt hij. Daarmee relativeert hij zijn verdere successen. “Ik race niet voor de geschiedenisboeken, maar voor mezelf, het team en onze fans.”
Verstappen kwam daardoor uiteindelijk toch relatief eenvoudig bij zijn beslissing uit. Ondanks zijn serieuze gedachten over stoppen, de veranderingen binnen Red Bull en het feit dat de auto momenteel niet goed genoeg is om ieder weekend te winnen, bleef één factor overeind. “Ik hou van racen”, benadrukt hij. Juist daarom werd een beslissing die aanvankelijk zwaar leek uiteindelijk verrassend eenvoudig. “Daarom was het uiteindelijk een makkelijke keuze.”
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading