Verstappen smeet de deur voor Leclerc dicht: 'Ik maakte het hem zo krap mogelijk'

Max Verstappen
zondag, 22 oktober 2023 om 1:24
verstappen rb19 gpverenigdestaten
Max Verstappen maakte de sprintzaterdag compleet door de sprintrace van de Grand Prix van de Verenigde Staten 2023 te winnen. De Nederlander vond de race erg goed gaan en genoot van de openingsronde en het gevecht met Charles Leclerc en Lewis Hamilton. Verstappen hoopt zondag zijn 50ste overwinning te pakken en heeft er vertrouwen in, ondanks dat hij een inhaalrace moet gaan rijden.
Verstappen sloeg na vrijdag terug door de poleposition voor de sprintrace te pakken en vervolgens de race ook te winnen. De Nederlander vertrok vanaf de eerste startplek en gooide direct de deur dicht voor Leclerc, die aan de binnenkant erlangs wilde glippen. 'Het ging heel goed. Het belangrijkste was rustig blijven in het begin', zegt de 26-jarige bij Viaplay. 'Zodra ik Lewis uit mijn DRS had kon ik mijn eigen pace gaan rijden', legt Verstappen uit. Hamilton profiteerde van het gevecht tussen Verstappen en Leclerc en kon zo P2 bemachtigen.
'Ik gaf hem (Leclerc, red.) net genoeg ruimte. Ik maakte het hem zo krap mogelijk zodat hij niet zo laat kon remmen', zegt de Nederlander, die op die manier de Ferrari-coureur voor kon blijven bij het uitkomen van de eerste bocht. Verstappen was allang blij dat hij een goede start had, want vaak is het op COTA beter om vanaf P2 te starten. 'Voor de start moet je bepalen hoe je je koppeling loslaat en hoeveel burn-outs met de banden, de start was niet slecht!', zegt Verstappen, die daar nog over grapte op de boordradio. 'Op de tweede plek starten heeft altijd meer grip hier, ik weet niet waarom.'

Verstappen kijkt de kat nog even uit de boom: 'Ik verwacht iets meer nodig te hebben'

Verstappen had de voorlopige poleposition in handen tijdens de kwalificatie voor de hoofdrace, maar vanwege track limits werd zijn tijd verwijderd. Hij zal de Grand Prix op zondag dus vanaf P6 moeten aanvangen. Op vrijdag en zaterdag had hij echter wat klachten over de driveability van de auto. 'We waren een paar dingen aan het proberen die het zouden verhelpen. Maar het viel nu wel mee, want in de race rijd je niet zo agressief als in de kwalificatie', verklaart Verstappen. Als Verstappen wat problemen had was dat in ieder geval niet te merken, hij was namelijk stukken sneller dan de concurrentie.
'Ja, het ging wel redelijk oké vandaag!' grapt de Nederlander over zijn pace. 'Het vertrouwen voor zondag zit erin, alleen inhalen is hier een ander verhaal. We zijn ongeveer drie à vier tienden per ronde sneller, maar ik verwacht hier iets meer nodig te hebben.' De drievoudig wereldkampioen schat zijn kansen echter nog wel hoog in. 'Ik doe nooit aan procenten, alleen ja of nee. Maar we gaan er zeker voor. Misschien fifty-fifty dan. Dus ja, hopelijk wel!'
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading