De zege levert Verstappen acht punten op, waardoor zijn totaal op 441 punten komt te staan. Daarmee komt hij nog maar dertien punten tekort ten opzichte van het seizoensrecord, dat de Nederlander vorig jaar zelf vestigde.
Sergio Pérez wist vanaf zijn zevende startplek niet veel progressie te boeken, en pakte met zijn vijfde stek maar vier punten. In de voorgaande drie weekenden pakte de Mexicaan overigens maar vijf punten. Het onderlinge verschil is nu 213 punten. Met 441 om 228 zit Verstappen bijna op het dubbele puntentotaal. Pérez en Hamilton hebben samen nu 429 punten, twaalf minder dan Verstappen dus.
Hamilton pakte met de tweede plek zeven punten, en verkleint het gat tot Pérez zo tot 27 punten. Op de zondag heeft Hamilton met zijn derde startplek een nieuwe kans om in te lopen, aangezien hij als nummer drie ver voor Pérez start, die op vrijdag niet verder kwam dan P9.
George Russell kon vandaag weinig bijdragen aan de score van
Mercedes. Zijn vijfsecondenstraf zorgde ervoor dat hij maar één puntje pakte, aangezien hij tot achter
Pierre Gasly terugviel. Met de derde plek voor
Charles Leclerc en de zesde plek van
Carlos Sainz pakte
Ferrari één puntje meer.
Het slechte weekend van Aston Martin zorgt ervoor dat
McLaren op de zondag in Austin vermoedelijk al de vierde plek kan overnemen.
Oscar Piastri bleef puntloos, maar de vierde plek van
Lando Norris leverde vijf punten op, waardoor de achterstand nu nog maar zes punten bedraagt, terwijl Norris in de Grand Prix vanaf de eerste startrij mag beginnen. De zevende plek van Gasly leverde de Fransman twee punten op, waardoor hij over Lance Stroll wipt in het kampioenschap en zo de top tien betreedt.