Er werd voorafgaand aan de Grand Prix van Groot-Brittannië veel gepraat over de toekomst van Max Verstappen. Na een slechte racedag vermoedt Christijan Albers dat de Nederlander de komende twee races een beslissing gaat nemen. De druk op de Red Bull Racing-top neemt toe, en met name op Christian Horner. Op dit moment heeft het team van Pierre Waché nog een behoorlijk lijstje af te werken.
Albers zat tijdens het Silverstone-weekend ook in de studio bij Viaplay en legde daar al uit dat Red Bull Racing 'dikke pech' had met de afstellingen van de auto. Verstappen had een te kleine vleugel op de auto om genoeg downforce te genereren voor regenachtige omstandigheden. De oud-coureur wijst ook naar de vloer, die misschien wel meer downforce aan de achterkant creëerde. Een kleine vleugel erop zetten, die minder downforce genereert, kan dan helpen om de balans in de auto te brengen.
Hoe dan ook vindt Albers dat iedereen er realistisch naar moet kijken. 'Ze hadden vette pech dat het zo chaotisch en regenachtig was. Je gaat gokken op een zaterdag om niet op pole te staan als je een slechte auto hebt. Als topteam heb je die marge niet', zegt Albers in de Formule 1-podcast van De Telegraaf, die het goed vindt dat Red Bull heeft gekozen voor die set-up waarmee Verstappen pole pakte. 'Het laat zien dat de auto wel downforce genereert. In de hogesnelheidsbochten is die auto ook echt niet slecht, alleen in de low speed wel. Daar moet het team van Waché aan werken.'
De stappen die Red Bull maakt zijn niet groot genoeg, dat heeft Verstappen zelf ook benadrukt. Aan het begin van het Europese deel van het seizoen gaf hij nog aan dat grote, duidelijke stappen wilde zien. 'Je merkt achter de schermen dat de druk op Horner aan het toenemen is', zegt Van Haren. 'Dat is niet heel gek als je kijkt naar waar het team eind 2023 stond en waar het nu heen is gegaan met alles wat er is gebeurd. De druk neemt dan ook toe op dat soort figuren. Logisch, toch?' legt hij aan Albers voor.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Red Bull zonder Verstappen
De oud-coureur denkt dat dat inderdaad wel logisch is, want het gaat er vooral om dat Red Bull Verstappen niet kwijtraakt. Albers vreest voor het team als dat wel gebeurt. 'Het probleem is dat Verstappen hun grootste asset is. Kijk naar de tweede coureur. Tsunoda kan het niet, Lawson kwam er niet bij. Max heeft dan ook afstellingen waar anderen heel moeilijk mee overweg kunnen, maar dan moet je ook gewoon een andere richting opgaan', is hij van mening. 'Als Red Bull zijnde moet je dan haast twee auto's gaan maken.'
Het lijkt erop dat het best een bijzonder scenario is dat Red Bull te wachten staat. 'Bij het team waar de coureurs passanten zouden moeten zijn, heb je nu al heel lang de situatie waarin de coureur de grootste van het team is', kaart Van Haren aan. 'Ik zou niet zeggen dat ze zonder Max ten dode op zijn geschreven, maar...' Albers onderbreekt hem: 'dat mag je best zeggen', vindt hij. 'De angst en de stress waaien door dat team. Die Horner begint onder druk te staan, en de keuze ligt bij Max.'
Albers denkt dat het allemaal te maken heeft met de mensen die het stokje van Newey en andere belangrijke figuren hebben overgenomen. 'En of die mensen hem de auto kunnen leveren die hij wil. Je kan wel lichtpuntjes hebben, zoals een pole, maar als je maar vier wedstrijden kunt winnen en er komen nog twintig aan, dan komt het niet goed. Die druk komt nu. Bovenin zullen ze ook niet happy zijn. Als Max vertrekt, zie ik geen reden waarom Horner kan blijven', zegt Albers.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Knoop doorhakken
Van Haren vervolgt dat dat scenario momenteel nog niet aan de orde is, maar dat het wel opvallend is dat Verstappen geen duidelijk antwoord geeft of hij volgend jaar blijft. 'Hij heeft niet gezegd: ik blijf sowieso, en we weten dat hij heeft gepraat met Mercedes', wijst de journalist aan. 'Hij zegt ook niet dat hij weggaat, maar je moet naar Max en Red Bull kijken en of hij het vertrouwen nog heeft of deze mensen het tij kunnen keren', peinst Van Haren. Op dit moment is de auto niet goed genoeg voor Verstappen.
Albers dacht dat Verstappen in Silverstone de knoop al door zou hakken. 'Ik dacht dat dit weekend het meetpunt zou worden om een beslissing te nemen, maar de twijfels komen door de euforie van de kwalificatie. Op zondag krijg je dan zo'n klap in je nek van achteren en word je weer met je neus op de feiten gedrukt', zegt de oud-coureur. 'Gemengde gevoelens voor Max dus, maar die beslissing gaat wel komen in de komende twee races. Hongarije wordt, met die krappe bochten, waarschijnlijk een drama.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties