Windsor is niet mals: "Dit is probleem van Verstappen, wat moet Russell wel niet denken?"

Opinie
max-verstappen-isack-hadjar-red-bull-racing-gp-vs-verenigde-staten-cota-2026-zaterdag-andrea-kimi-antonelli

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Het was in de Verenigde Staten zeker geen probleemloze kwalificatie, zelfs niet voor de coureurs die de snelste tijden neerzetten. Zelfs Max Verstappen ondervond de nodige problemen. Peter Windsor geeft daar zijn oordeel over en is vooral onder de indruk van Kimi Antonelli en Isack Hadjar.
In zijn analyse op zijn YouTube-kanaal gaf Windsor, de voormalige sponsor- en teammanager, aan dat Charles Leclerc, Kimi Antonelli en Max Verstappen tijdens de kwalificatie de snelste rondetijden neerzetten en daarmee de maatstaf vormden. "Het probleem voor Charles was dat hij steeds meer tijd verloor in de eerste twee sectoren naarmate de wind een grotere rol ging spelen", verklaarde Windsor waarom het resultaat toch teleurstellend was voor de Monegask van Ferrari.

Vergelijkbaar probleem voor Verstappen

Leclerc was niet de enige coureur die het lastig had met de onvoorspelbare wind. "Max had een vergelijkbaar probleem. De banden waren goed voor de derde sector, maar in de tweede sector had hij onderstuur. De auto leek nooit zo goed om te gaan met het stuiteren als de Mercedes. De Mercedes oogde als de beste auto en het is opnieuw Kimi Antonelli die het meeste uit die auto haalde."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
kimi-antonelli-mercedes-gp-verenigde-staten-vs-cota-2026-zaterdag-pole-3
Antonelli haalde opnieuw het meeste uit de Mercedes.
Windsor was zijn betoog ook begonnen met niets dan lof voor Antonelli. "Waarschijnlijk was het zijn beste rondje uit zijn hele carrière.” Als Mercedes de beste auto had, is het geen goed teken voor Russell dat hij vanaf P6 moet starten. “Wat moet George Russell wel niet denken? Dit was het moment voor George om terug te komen na het drama in Singapore. Nu hebben beide auto’s meer downforce."

Hadjar krijgt het voor elkaar

Antonelli lijkt opnieuw de beste Mercedes-coureur, al mag de WK-leider zich ook nog niet zeker wanen van de overwinning. "Max Verstappen zal niet zomaar verdwijnen. Max was heel constant met veel brandstof aan boord. De prestatie van Isack Hadjar was bijna even goed als die van Antonelli. Als je naar de radiocommunicatie van Isack luisterde, leek het alsof hij in een bijna onbestuurbare Formule 1-auto reed. Hij liet alle puzzelstukjes op hun plek vallen."
Windsor benadrukt dat Verstappen en Hadjar niet over een ideale auto beschikten. "Max zei dat hij tijdens zijn tweede run in Q3 bij elke hobbel op het circuit grip verloor. Zijn eerste ronde in Q3 was goed, ook al maakte hij wel wat fouten. Max had een geometrical apex in Q2, maar niet in Q3. Nog voordat hij bij de haarspeldbocht kwam, verloor hij de grip op zijn voorbanden."

Windsor in de wolken met rondje van Hadjar

Windsor is razend enthousiast over de prestatie van Hadjar. "Isack was niet zo snel als Max in de derde sector, maar hij zat er dichtbij. Hij kan van Verstappen leren hoe hij het zichzelf iets makkelijker kan maken. Dat was een fantastische ronde. Max was een tikkeltje sneller, maar ik vond de ronde van Isack kwalitatief even goed als die van Kimi." Mooie woorden dus aan het adres van Hadjar, die na de kwalificatie ook zelf toegaf dat hij behoorlijk hard was voor zijn eigen team.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading