Max Verstappen maakte een sombere indruk in Spanje. Red Bull Racing kwam in de kwalificatie en race zo'n vier tienden tekort. Dat zorgde voor optimisme bij Laurent Mekies en Isack Hadjar, maar Verstappen wilde geen positief woord zeggen na de race. Daarmee komen geruchten over zijn toekomst weer ter sprake. Peter Windsor hield zich lang op de vlakte, maar beseft nu dat hij kleur moet bekennen. Verstappen sloot het weekend in Monaco nog zeer positief af, ondanks de uitvalbeurt. Vervolgens vloog hij naar Oostenrijk voor een vergadering op hoog niveau, waarbij de eigenaren van
Red Bull, maar ook voormalig kopstuk
Helmut Marko van de partij waren. Opvallend genoeg maakte Verstappen daarna juist geen blije indruk en werden geruchten over een overstap naar Mercedes wederom op gang gebracht.
Frustratie bij Verstappen
Windsor denkt dat Verstappen ook somberder was vanwege het energiemanagement. "De coureurs hebben de achterremmen nooit minder gebruikt dan nu", vertelt de analist tegen
Cameron CC. "De temperatuur is geen probleem. Het draait erom dat ze de achterremmen niet kunnen gebruiken, omdat ze die gebruiken voor het terugwinnen van energie. Daarom kunnen coureurs als Max niks speciaals met de auto doen. De enige coureur, die vergelijkbaar is met Max en hier wel wat mee kan doen, is Kimi Antonelli, omdat Mercedes zo goed is in het energiemanagement."
Cameron brengt vervolgens de geruchten over de toekomst van Verstappen ter sprake. De Nederlander liet in Miami weten dat hij in de sport actief zou blijven als de 60/40-verdeling voor 2027 goedgekeurd zou worden. Dat gebeurde uiteindelijk niet, want de sport gaat eerst een jaar naar een 58/42-verdeling, voordat de 60/40-verdeling in 2028 ingaat. Dat zorgt voor onzekerheid over de toekomst van Verstappen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen was in Spanje niet in een goed humeur.
Daarnaast vond er een grote vergadering bij Red Bull plaats, waar de toekomst van Verstappen ongetwijfeld besproken is. Naar verluidt hoopte Red Bull de bevestiging van Verstappen te krijgen dat hij bij het team blijft. Dat Verstappen dat niet gedaan heeft, lijkt logisch, want in interviews heeft de Limburger de deur voor een overstap naar een ander team ook opengehouden. Daarnaast kan hij contractueel gezien vertrekken als hij in de zomerstop niet in de top twee van het kampioenschap staat. Momenteel staat hij zevende.
Windsor moet kleur bekennen
Cameron wil van Windsor weten of Verstappen wel genoeg geduld heeft om te blijven. "Dit is een goede vraag. We komen op het punt waarop ook Peter Windsor kleur moet bekennen", lacht de analist schuldbewust. "Vorig jaar werd er ook vaak over gesproken dat Max naar Mercedes zou gaan. Ik heb altijd gezegd dat hij sowieso eerst zou willen zien wat er in 2026 zou gebeuren en hoe Red Bull ervoor zou staan."
"Ze hadden een geweldige auto kunnen hebben, een verschrikkelijke auto, of een middelmatige auto", zo legt Windsor uit waarom hij Verstappen in 2025 adviseerde om af te wachten. "Daarnaast moet je bekijken naar welke teams hij zou kunnen overstappen. Nu zitten we in het midden van 2026. Dit is mijn moment om kleur te bekennen", beseft Windsor, die zijn antwoord nog niet klaar heeft.
Windsor stelt zijn antwoord dan ook even uit en beoordeelt de situatie van Verstappen. "De eerste vraag is wat de opties zijn. Misschien wil Mercedes hem contracteren en veel geld betalen. Als je ziet hoe Kimi bezig is en hoe sterk hij presteert, hebben ze eigenlijk een andere Max voor de toekomst gevonden. Willen ze nu echt Max nog tegenover Kimi zetten?" vraagt Windsor zich af.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Worden Verstappen en Antonelli aan elkaar gekoppeld?
Zoekt Verstappen een nieuwe uitdaging?
"Daarmee beïnvloedt je hoe Kimi racet. Het zou ook Max beïnvloeden, want er is nul kans dat hij Kimi Antonelli zomaar omverblaast, echt nul kans." Windsor verwacht dat het verschil tussen Verstappen en Antonelli klein zal zijn, maar denkt wel dat Verstappen beter is. "Max zal Kimi wel overklassen op seizoensbasis en in de meeste races, maar Kimi is snel. We weten ook hoe snel
George Russell is. Kijk maar naar
Lewis Hamilton in Spanje en bedenk dan dat George Lewis bij Mercedes omverblies. Dat laat zien dat George niet langzaam is, maar wat doet Kimi nu met George? Kimi is snel en dat zal een rol spelen voor Max."
Windsor weet niet of de snelle Antonelli voor Verstappen een reden is om niet of juist wel naar Mercedes te gaan. "Natuurlijk zal Max vol vertrouwen zijn dat hij Kimi zal verslaan, anders komt hij zijn bed niet meer uit. Misschien wil hij juist die uitdaging voor het eerst in zijn leven en iemand in de andere auto hebben die supersnel is. Misschien heeft hij dat wel nodig om scherp te blijven nu hij ouder wordt. Misschien word ik hier nog een betere coureur van als 29-jarige."
Weinig alternatieven
Verstappen heeft volgens Windsor geen andere alternatieven in de
Formule 1. "Dat is de enige optie. Iedereen wil Max wel hebben.
Ferrari wil hem wel hebben, maar Lewis heeft net een race gewonnen en
Charles Leclerc heeft net een contract getekend. Ze kunnen Max niet vastleggen voor het einde van 2027. Ik kan me niet voorstellen dat hij daar volgend jaar Lewis zal vervangen. Die optie valt dus af", weet de 74-jarige.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Ferrari lijkt geen plek te hebben.
McLaren zal wel plaats willen maken, maar Windsor vermoedt dat Verstappen niet naar het Britse team wil gaan. "De andere optie is McLaren.
Zak Brown zal denken dat hij een erg goede auto heeft en wil wel een van die twee coureurs slachtofferen en Max in een McLaren zetten, maar is Max daar wel beter af dan bij Red Bull? Ze hebben wel hun eigen krachtbron en McLaren is een klantenteam van Mercedes. Bij McLaren heb je ook Zak Brown, die een beetje irritant is", grinnikt Windsor.
Twee opties
Windsor concludeert dat de meest logische optie is dat Verstappen bij Red Bull blijft. "Misschien blijft Max dus wel en tekent hij nog een jaar erbij." Windsor doelt dan op 2027. Verstappen kan zijn contract tot en met 2028 namelijk verscheuren en dit moment ook aangrijpen om in 2027 meer te verdienen en in 2028 sowieso helemaal vrij te zijn. "Ik zou niet weten wat anders logisch voor hem kan zijn."
"Hij kan Red Bull nu wel veel geld laten betalen. Misschien compenseert dat ervoor dat de auto niet zo goed is en misschien kan hij Red Bull toestemming laten geven om andere GT3-races te rijden of zijn eigen team verder op te bouwen", lacht de analist, die vindt dat Verstappen dat torenhoge salaris dubbel en dwars waard is. "In Monaco liet Max zien dat je maar één energie-rijk circuit nodig hebt. Hij blijft Max Verstappen."
Cameron zet juist in op een overstap naar Mercedes. "Ik weet niet zeker of Max dat zou doen en ik weet niet of Toto dat zou doen, maar misschien ook wel", zo geeft Windsor toe dat hij voor het eerst twijfelt over het langere verblijf van Verstappen bij Red Bull Racing.