verschoor vanamersfoort gpbelgie formule2 F2 & F3
F2 & F3

F2 en F3 in Bahrein | Rode vlaggen eisen hoofdrol op in de Formule 2, Verschoor betaalt de prijs

verschoor vanamersfoort gpbelgie formule2

Naast de Formule 1 komen tijdens het Grand Prix-weekend in Imola ook de Formule 2 en Formule 3-coureurs weer in actie. Richard Verschoor verdedigt de leiding in het F2-kampioenschap en Laurens van Hoepen hoopt op punten in de Formule 3. F1Maximaal.nl houdt je in dit topic op de hoogte van alle updates en uitslagen van de opstapklassen op het Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari.

F2: Rode vlaggen eisen hoofdrol op, Verschoor betaalt de prijs

Rode vlaggen hebben een hoofdrol opgeëist in de Formule 2-kwalificatie. De coureurs waren net aan hun snelle ronden bezig, toen Kush Maini crashte. Veel paarse sectortijden waren dus niks waard. Dat was vooral zuur voor Red Bull-talent Arvid Lindblad, die met een 1:27,185 naar de snelste tijd ging. De rode vlag werd echter een seconde eerder gezwaaid, waardoor die tijd geschrapt werd. De 17-jarige bleef alsnog op de zesde plek staan.

Een ander kind van de rekening was Richard Verschoor, die na een slechte eerste ronde slechts negentiende stond. Met zes minuten te gaan stond Dino Beganovic daardoor bovenaan. Het Ferrari-talent had zijn tijd enkele seconden voor de rode vlag neergezet, en was 0,003 seconden sneller dan Sebastián Montoya en 0,006 seconden sneller dan Victor Martins. Het moment werd extra zuur nadat de wedstrijdleiding aankondigde dat de sessie niet hervat zou worden, omdat de tweede vrije training in de Formule 1 nadert. Zeer slecht nieuws voor kampioenschapsleider Richard Verschoor dus, die twee keer als negentiende aan de races moet beginnen.

F3: Câmara pakt poleposition voor F3-hoofdrace, Van Hoepen stelt teleur

De kwalificatie voor de Formule 3-races werd met elf minuten te gaan stilgelegd, nadat Tasanapol Inthraphuvasak in de grindbak gestrand was. Brando Badoer, de zoon van voormalig Formule 1-coureur Luca Badoer, stond op dat moment bovenaan, voor Rafael Câmara en Red Bull-talent Tim Tramnitz, met vier coureurs binnen 0,034 seconden. De verwachting was echter dat de tijden in de slotminuten nog flink zouden kelderen op nieuwe banden.

De ogen waren daarbij vooral gericht op Câmara, die de eerste twee hoofdraces won en dus ver bovenaan staat in het kampioenschap. De 20-jarige Braziliaan stelde niet teleur. Met alle tijdsverbeteringen was hij afgezakt tot de vijftiende plek, maar met een 1:32,206 greep hij de snelste tijd en dus de poleposition voor de hoofdrace. Laurens van Hoepen kende weer een teleurstellende sessie. De Nederlander spinde en eindigde zo als zeventiende. Hij zal dus hard moeten vechten voor zijn eerste punten van het seizoen.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws