Coureur genoot van gevecht met Verstappen: "Niet makkelijk tegen een viervoudig wereldkampioen"

Formule 1
zondag, 29 maart 2026 om 20:41
red bull racing yuki tsunoda max verstappen alpine franco colapinto pierre gasly gp emilia romagna imola 2025 zaterdag 7
Pierre Gasly reed in zijn Alpine regelmatig achteraan het veld in 2025, maar in de derde race van 2026 kon hij al vechten met Max Verstappen. De coureur had het lastig tegen de Nederlander, maar genoot desondanks met volle teugen van de onderlinge strijd. De Fransman wist elke race in de punten te finishen en staat daarmee zelfs boven Verstappen in het kampioenschap.
Verstappen is niet blij met zijn RB22 en worstelt al drie raceweekenden op rij met de bolide. Dat is voor de Nederlander erg vervelend, maar andere coureurs die normaal nooit tegen de viervoudig wereldkampioen kunnen vechten, komen hem nu ineens tegen achterin de top tien. Verstappens voormalige teamgenoot Gasly is een van die coureurs. De Fransman is tevreden na de Grand Prix van Japan.

Goed gevecht met Verstappen

De teamgenoot van Gasly was betrokken bij het zware ongeluk van Oliver Bearman en had de schrik er flink in zitten. Gasly wist ondertussen zonder grote problemen naar een zevende plek te rijden. “Dat was van begin tot eind een heel intense race en ik ben erg blij met de zevende plaats en de extra punten voor het kampioenschap”, aldus de Alpine-coureur, die met deze punten op 15 in totaal komt te staan, drie punten voor Verstappen.
Gasly is blij met de strategie. “Het was een zeer goede race en het team heeft het de hele tijd uitstekend aangepakt. Het leek wel alsof er twee verschillende fasen waren: voor en na de safety car”, verwijst hij in gesprek met F1TV naar de grote verstoorder van de orde tijdens de race. Voor de ene coureur bleek de safetycar een zege, voor anderen een vloek. Gasly behoorde tot de eerste categorie, al was het omdat hij het erg leuk had in het gevecht nadien.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
pierre-gasly-alpine-max-verstappen-red-bull-racing-2026-zondag-japan-race
Gasly ging de strijd aan met Verstappen in Japan.
De safetycar was eerder een “wanneer” dan een “of”. “Gezien wat we tot nu toe dit seizoen hebben gezien, zijn de races behoorlijk spannend geweest, dus we hadden waarschijnlijk wel verwacht dat er op een gegeven moment een safetycar of VSC zou komen”, zegt de Alpine-coureur hierover. “Tijdens het eerste deel van de race bouwden we een mooie voorsprong op ten opzichte van de auto’s achter ons”, voegt hij eraan toe.
Toen de safetycar weer naar binnen ging, werd het pas echt leuk voor Gasly. “Na de safetycar moesten we verdedigen tegen Max, die 25 ronden lang veel druk uitoefende. We moesten veel verdedigen en dat is niet makkelijk tegen een viervoudig wereldkampioen, dus ik ben blij dat we de positie konden behouden en een aantal solide punten hebben gepakt”, geeft hij zichzelf een schouderklopje voor zijn prestatie.

Prima positie voor Alpine

Al met al ziet het er best prima uit voor Alpine, zo oordeelt Gasly. De Franse renstal doet niet helemaal vooraan mee, maar met drie top tien-klasseringen in tien races lijkt de auto consistent en Gasly kan er goed mee omgaan. “Het was een positief weekend voor het team en we zitten niet ver achter op enkele van de snellere teams voor ons. De auto heeft een solide basis, dus we moeten gemotiveerd blijven en hard blijven werken om degenen voor ons in te halen”, sluit hij positief af.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading