'Het ontbrak mij aan rondes vandaag', vertelt Alonso voor de camera van
F1.com. Ook beklaagt hij zich over de staat van het circuit na zijn crash. 'Ik vind het een beetje raar dat we mochten kwalificeren op een circuit dat er anders bij ligt dan tijdens de vrije training.' Al met al lijkt de Spanjaard lijkt niet al te veel hoop te hebben voor de race op zondag.
Alonso nam maar voor korte tijd deel aan de kwalificatie. In Q1 wist hij niet enorm veel rondes te rijden en was zijn tijd niet competitief genoeg om door te gaan naar Q2. 'We hadden brandstof in de auto gestopt voor de kwalificatie. We kregen het voor elkaar om een paar pitstops te doen. Uiteindelijk was mijn beste ronde de allereerste die ik reed. Er zat toen heel veel brandstof in de auto', vertelt de
Aston Martin-coureur.
Wanneer hem gevraagd wordt naar wat zijn verwachtingen voor de race zijn, klinkt Alonso bezorgd. 'Het gaat enorm uitdagend worden. Ons weekend is ontzettend aangetast of eigenlijk al voorbij. Zoals ik al eerder heb gezegd, dit is zo'n weekend waarbij alles misgaat. Hopelijk kan het morgen nog iets beter worden.' Teamgenoot
Lance Stroll wist het ook niet tot Q3 te maken en viel tijdens Q2 uit op de dertiende plaats. De Canadees reed een rondetijd van 1:15,992. In Q1 zette Alonso een tijd neer van 1:16,917. Daarmee kwam hij terecht op de negentiende plaats, voor Logan Sargeant die geen tijd heeft neergezet.