
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleAndrea Kimi Antonelli is hot in de Formule 1 op het moment. De piepjonge Italiaan won afgelopen weekend zijn eerste race in de koningsklasse, en dat op negentienjarige leeftijd. Antonelli rijdt nu bij het team van Mercedes, en er is geen enkele reden voor hem om daar te vertrekken. Toch is er interesse vanuit het legendarische team van Ferrari, want de zoon van oprichter Enzo Ferrari, Piero, geeft aan dat hij durft te dromen van Antonelli in het rood.
Antonelli maakte op jonge leeftijd al een indrukwekkende opmars door de autosport. Hij arriveerde hierdoor op jonge leeftijd al in de Formule 2, en na een half jaar in deze klasse sprak Toto Wolff zijn grote vertrouwen in hem uit. Antonelli werd na de Grand Prix van Italië 2024 aangekondigd als de vervanger van Lewis Hamilton in 2025. Daarmee ging Antonelli op 18-jarige leeftijd zijn debuut maken.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Antonelli won in China zijn eerste race.
In 2025 was het een jaar vol pieken en dalen voor Antonelli. Hij liet in de beginfase direct mooie dingen zien in de Mercedes, maar halverwege het jaar ging het ineens weer een stuk moeizamer. Uiteindelijk kwam hij richting het einde van het jaar weer beter in vorm en wist hij met regelmaat George Russell te verslaan. Hij scoorde meerdere podiumplaatsen, maar op een overwinning moest hij nog even wachten.
Mercedes domineert op het moment
Antonelli zijn eerste overwinning kwam al snel in het 2026-seizoen, en dat is niet gek. Het team van Mercedes heeft op dit moment namelijk de dominante bolide tot zijn beschikking, vandaar dat de eerste twee races van het jaar ook een prooi werden voor de Duitse renstal. In Australië was het Russell die het gehele weekend domineerde, maar in China liet ook Antonelli zien dat hij mee wil doen om dit kampioenschap.
Mercedes is vooralsnog de perfecte plek voor Antonelli, maar als Italiaan word je natuurlijk altijd in verband gebracht met het team van Ferrari. Piero Ferrari krijgt de vraag of het verboden is om te dromen dat Antonelli ooit in de rode Ferrari rijdt. 'Nee, dat is niet verboden', stelt hij. 'Er zijn Italianen bij Ferrari geweest, en de laatste die het probeerde was een goede vriend van mij, Michele Alboreto, die daar niet in geslaagd is', zo legt hij uit bij Corriere dello Sport over het hebben van een Italiaanse coureur bij Ferrari.
De tekst gaat verder onder de afbeelding

Ferrari durft te dromen van Antonelli in een rode bolide.
Ferrari denkt echter wel dat Antonelli heeft laten zien dat hij een echte topcoureur is. 'Antonelli heeft al bewezen dat hij een goede auto verdient. Met een beetje ervaring zal hij zeker een geweldige coureur gaan worden', zo klinkt het vanuit de zoon van de oprichter van het legendarische team. Momenteel heeft Ferrari het aardig voor elkaar in 2026, maar Mercedes heeft alsnog de overhand op dit moment. Hij durft verder geen voorspellingen te doen. 'We doen er alles aan om weer te winnen, maar met deze nieuwe reglementen is het onmogelijk om een voorspelling te doen', stelt hij.
Leclerc verdient een titlel
Charles Leclerc rijdt al langere tijd bij de Italiaanse renstal, en volgens Ferrari verdient de Monegask het echt om een wereldtitel in de wacht te slepen. 'Ja, hij is een ontzettend snelle coureur, en zijn prestaties ten opzichte van zijn teamgenoten hebben dat bewezen. Hij haalt het maximale uit elke auto, op elk moment. Voor mij is hij een vanzelfsprekendheid; het enige wat we nodig hebben is de voldoening om hem wereldkampioen te zien worden, want hij verdient het. Ook vanwege zijn enorme toewijding aan het team van Ferrari.'
Lewis Hamilton had het vorig jaar lastiger, en Ferrari wordt gevraagd of dit kan komen door de druk van Ferrari. 'Ja, ik denk dat Ferrari zelfs bij grote kampioenen een emotionele impact heeft. Lewis is wezenlijk anders dan Charles, maar ik vind het lastig te zeggen of hij overschaduwd is door de legende van het steigerende paard', zo sluit hij af.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli 149 om 148. Dat net een mindere wagen. Met gelijke wagen blijf ik Max echt beter en meer kans geven op titels.Bassie104-11-2026
- Daar hebben we Herbert weer! Alles wat Max zei klopte precies, geen woord gelogen! Max bepaald de bezetting van de Racingbulls niet. Maar ja Engelse bias plus Herbert is duidelijk gif!Bassie104-11-2026
- Hamilton duwde Leclerc het gras in, ik vond het deze keer mooi dat Leclerc maar 5 seconden straf kreeg. Hamilton zijn hele carrière hangt van het huichelen aan elkaar en nu zat hij te miepen over Leclerc. Ik persoonlijk had Leclerc een boete gegeven als hij zijn plaats terug had gegeven aan die Hamilton.
Supermax-04-11-2026 - Twee jaar geleden ging het al mis bij Ferrari, Hamilton kwam.
Supermax-04-11-2026 - Ja dit is herbert de maand is net bezig en zijn geld is weer op. Om toch wat te verdienen laat hij weer een artikel schrijven over een film hoe stom wil je het hebben. Iemand die als steward ene zekere verstappen straf op straf oplegde omdat verstappen de regels beter kende dan herbert dat kon niet en dan heb ik het niet eens over Mexico waar de stewards onder leiding van herbert verstappen een 2x 10 seconden straf gaf waar na de race er 10 seconden vanaf mochten na beroep van redbull. Dus als je het hebt over een gespleten persoon dan is het herbert zelf wel. Maar herbert heeft weer centjes en inplaats van samen met zijn vrouw(die dus geen verstand heeft van F1) tv te kijken zitten ze samen in het casino
Jos Hendriks04-11-2026 - Je moet ook maar net de persoon zijn die met torenhoge druk om kan gaan. En als een rookie je dan elke keer fluitend passeert dat doet wel wat met je.Fernanda04-11-2026
- Eens. Hij plaatste een bericht, meer niet. Misschien komt hij nog.
Supermax-04-11-2026 - Dat werd tijd, VER heeft al weer 3 wedstrijden gewonnen.... Dat moet m toch vrolijk stemmen lijkt mij.
ZX12R04-11-2026 - Speculeren is ook een vak. Of hij haalt er meerdere, of het blijft hierbij. Het hangt ook af van of Max nog langer doorgaat, en RB net zo goed als nu of beter is. Het hangt er ook vanaf of Antonelli onder echte druk nog steeds presteert, want dit seizoen was eerlijk gezien niet bijzonder spannend voor hem. Het hangt er ook vanaf of hij een teamgenoot heeft die net zo goed als hij presteert, dat is nu zeker niet het geval. Hij kan ook zomaar een tweede Piastri worden, alles is mogelijk.DwightCouples04-11-2026
- Weet je wie pas te ver ging Herbert? Jij als steward! Dat ging alle perken te buiten en het was een grof schandaal dat het nog zo lang mocht duren, totdat de FIA er niet meer onderuit kon. Verder ziet die man spoken. Dit noemt hij bedreigingen? Hij zou vast wel op dezelfde manier na normale kritiek bedreigingen hebben verzonnen van Verstappen- en Alonso-fans, om destijds sympathie te creëren nadat hij met de rug tegen de muur stond. Het is wederom een stukje smaad, laster en gashlighting wat hij hier jegens Verstappen toepast. Bovendien praat hij alsof Verstappen de enige schuldige was in deze situatie, daar waar het met name vanuit Lawson begon en doorgezet werd alvorens Verstappen wat terugdeed in de laatste bocht. Maar zo zou hij ook wel de straffen van Verstappen hebben verzonnen destijds. Door de tegenstander weg te denken.RB2304-11-2026
















