Brokkenpiloten | Verstappen is de nieuwe hekkensluiter, Ferrari-coureur neemt de leiding over
Formule 1
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleDe Grand Prix van Singapore zorgt over het algemeen voor een flinke schaderekening binnen de koningsklasse. De editie van 2025 was geen uitzondering, want ook nu reden de coureurs weer flink wat brokstukken bij elkaar. Liam Lawson voerde de boventoon, maar ook de uiteindelijke winnaar George Russell belandde gedurende het weekend in de muur. Charles Leclerc is de nieuwe koploper in het Brokkenpiloten-kampioenschap, een aardig pijnlijke statistiek voor de Ferrari-coureur.
Gedurende de eerste vrije training lieten de coureurs nog niet echt het achterste van hun tong zien, omdat deze sessie niet representatief is voor de kwalificatie en de race. Vandaar dat ook alle coureurs hun neus schoonhielden tijdens de eerste meting van het raceweekend. De limieten werden pas echt opgezocht in de tweede vrije training, en dat was duidelijk te zien in de schadepapieren. Eerst was het George Russell die zijn auto in de muur parkeerde.
Russell domineert ondanks foutje in VT2
Russell was uiteindelijk de man die de race op zondag domineerde, maar zijn weekend begon dus helemaal niet zo vanzelfsprekend. In de tweede training schoot hij namelijk rechtdoor in de bochtencombinatie van vijftien en zestien. Hij blokkeerde en schreef zijn auto af. Uiteindelijk mocht Mercedes een bedrag van zo’n €410.000 aftikken, maar in de race maakte de Brit dus alles goed door Max Verstappen te snel af te zijn.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Russell was Verstappen te slim af in de race.
Lawson volgde al snel in de sessie met een flinke fout. De Nieuw-Zeelander moet zichzelf op dit moment juist laten zien, want hij heeft nog geen contract voor volgend seizoen. Daarom is het nou niet bepaald lekker dat hij zo’n weekend heeft. Hij ging in de tweede training net iets te wijd in bocht zeventien, waardoor hij de rechterkant van zijn bolide flink beschadigde. Hier begonnen de werkzaamheden voor het team van Racing Bulls. Het ging echter al snel van kwaad tot erger voor de Italiaanse renstal.
In de derde vrije training vergaloppeerde Lawson zich namelijk opnieuw. Dit keer bij het ingaan van bocht zeven. De Racing Bulls-coureur kwam bij de exit van de bocht terecht op de kerbstone, waardoor hij de controle verloor over zijn auto. Hij ging spijkerhard rechtsaf de muur in, waardoor het schadepakket compleet was. Het team van Alan Permane zag de geldteller doortikken tot een pijnlijk bedrag van €1.040.700 voor Lawson en het team.
Nieuwe koploper in het klassement
In de kwalificatie bleef het eigenlijk relatief rustig, het was alleen Leclerc die wat schade opliep aan zijn voorvleugel. Dat grapje kost twee ton, en daarmee is de Monegask de nieuwe leider in het Brokkenpiloten-kampioenschap. Een aardig pijnlijke statistiek voor de Ferrari-coureur. Hij passeert Yuki Tsunoda daarmee. De Japanner scoorde geen werelds resultaat, maar hield wel zijn neus schoon op het lastige stratencircuit.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Tijdens de race sneuvelden er ook wat voorvleugels, maar een echt grote crash bleef uit. Lando Norris beschadigde zijn voorvleugel na contact met Max Verstappen en zijn teamgenoot Oscar Piastri. De Brit was flink agressief in de eerste paar bochten, maar qua snelheid leek het hem echter niet te beperken. De voorvleugel bleef flink wapperen, maar de FIA zag geen noodzaak om de Brit te verzoeken de vleugel te vervangen. Norris beschadigde ook al zijn vleugel in de tweede training, waardoor McLaren €400.000 moest aftikken voor de Brit.
De tekst gaat verder onder de tabel.

Ook Piastri had schade aan zijn voorvleugel tijdens de race, net zoals het Sauber-duo Gabriel Bortoleto en Nico Hülkenberg. Beide coureurs kenden een vrij kleurloos weekend. De Duitser werd zelfs laatste, nadat hij ook tijdens de race spinde. Bortoleto moest genoegen nemen met een zeventiende eindklassering, al met al dus een weekend om snel te vergeten voor de coureurs.
Ook in Parc Fermé gebeurde er weer het een en ander. Pierre Gasly moest zijn vloer laten vervangen, terwijl Lewis Hamilton vervangingen moest laten doen aan zijn remtrommeldeflector. Daarmee liepen de schades van het afgelopen weekend op tot een totaalbedrag van €2.470.000, wederom een peperduur weekend in de koningsklasse van de autosport.
Coureursstand Brokkenpiloten

Constructeursstand Brokkenpiloten

Door Bastiaan Jongman en Wim G. Vandebilt
Volg F1Maximaal.nl nu ook op Google Discover om onze artikelen op Google tegen te komen. Klik op deze link en klik op 'Volgen op Google'.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Wat zou Geert Wilders ervan denken.
Supermax-06-11-2026 - Grappig dat het volgens Lewis altijd aan een ander ligt. Het lag namelijk altijd aan Alonso, of aan Button, of aan Rosberg, of aan Russell en nu weer aan Leclerc. De realiteit leert ons echter dat Lewis het heel vaak heeft moeten afleggen tegenover zijn teamgenoten, vandaar dat ie bij Mercedes een midfieldcoureur naast zich kreeg, om hem iets beter te doen lijken. Maar zelfs deze midfieldcoureur moest bij tijd en wijlen voor hem aan de kant. Kun je het voorstellen? Iemand die zichzelf een GOAT vindt, moest hulp van zijn team krijgen om een midfieldcoureur als Bottas te passeren, omdat het op eigen kracht te moeilijk was. Als je dan vervolgens een midfieldcoureur als je beste teammaat ooit prijst, moet het zelfs voor de grootste Lewisfans duidelijk zijn dat zijn denkvermogen niet verder reikt dan een dronken rozijn!!SennA06-11-2026
- "Ik zou in zijn plaats zijn coureurs de levieten lezen" Zo die moest ik even opzoeken. Je had ook kunnen zeggen "de les lezen" dan begrijpen we het allemaal.
respectforALL06-11-2026 - Hamilton heeft wel een korte termijn geheugen, als er één heeft gevochten tegen Verstappen is het toch echt wel Leclerc.Peter66606-11-2026
- Het is een teamsport, de pech ging over meerdere personen, per seizoen kan iemand zomaar 2 of 3 keer pech hebben, de één noemt het pech de ander noemt het karma..Peter66606-11-2026
- Ben in het algemeen geen fan van Hamilton maar heb wel respect voor wat hij bereikt heeft. Maar ik vind het wel mooi dat hij durft te schoppen tegen het gouden paard. Er zit structureel iets fout bij Ferrari en het is mooi te zien dat hij durft en zicht uitspreekt. Of het handig is en gaat werken is het tweede, maar voor nu prima om te drukken op een pijnlijke plek.House06-11-2026
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026














