Felipe Drugovich geeft aan verrast te zijn door zijn eigen dominantie in het afgelopen Formule 2-seizoen. De MP Motorsport-coureur pakte in 2022 de titel in de opstapklasse en wist te winnen met een gat van maar liefst 101 punten ten opzichte van de nummer twee Théo Pourchaire. Zelf had hij dat niet zien aankomen, al helemaal gezien het feit dat hij helemaal niet in de klasse wilde rijden.
Zelf is Drugovich erg blij met hoe 2022 is verlopen. 'Het is een geweldig seizoen geweest, het is moeilijk in woorden te omschrijven. Ik denk dat we erin geslaagd zijn om alles voor elkaar te krijgen', begint de Braziliaan, geciteerd door Autosport. 'Het belangrijkste doel voor mij was gewoon om te winnen en om dat te doen wilde ik echt consistent zijn en dat is me gelukt, dus ik ben erg blij met de resultaten.'
Het hele jaar wist de 22-jarige goed te presteren, want behalve twee uitvalbeurten en één sprint- en hoofdrace is hij elke race in de punten gefinisht. Zijn goede prestaties zullen ook voor het vervolg van zijn carrière gevolgen hebben. 'Het heeft veel deuren voor me geopend in de toekomst', verklaart Drugovich.
Drugovich: 'Was behoorlijk verrast door de prestatie'
Zelf had de Formule 2-coureur niet verwacht zo dominant te zijn en hij was dan ook erg verrast door de manier waarop hij de titel binnensleepte. 'Aan het begin van het seizoen was ik redelijk goed, maar halverwege het seizoen hadden we een kleine terugval en verloren we wat punten in vergelijking met onze concurrenten', vertelt Drugovich. 'Toen wisten we aan het einde veel meer terug te winnen, dus daar ben ik erg blij mee. Ik was behoorlijk verrast door de prestatie.'
Uiteindelijk heeft de Braziliaan drie jaar in de koningsklasse gereden, waarvan zijn eerste en laatste jaar bij MP Motorsport. 'Ik denk dat het na mijn tweede jaar in de Formule 2 eigenlijk niet de bedoeling was dat ik een derde jaar zou rijden, en ik kreeg een telefoontje van het team eind december of zoiets, wat normaal is als alles klaar is', onthult Drugovich. 'Ze vroegen me of ik mee wilde doen en ik heb er echt over nagedacht omdat MP nog niets had gewonnen.'
Uiteindelijk heeft de coureur toch ingestemd met het verzoek. Hij benoemt dat MP Motorsport hem heel veel heeft geholpen. 'Op alle mogelijke manieren, ook financieel, wat het belangrijkste probleem was, en het is me gelukt om de klus te klaren', vertelt de Braziliaan. 'Dus ik denk dat het de beste beslissing was die ik ooit heb genomen', eindigt Drugovich.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties