[Foto's] In deze bolide van Newey willen Alonso en Stroll technische problemen doen vergeten

Formule 1
maandag, 09 februari 2026 om 21:05
aston-martin-fernando-alonso-adrian-newey-lawrence-stroll-lance-stroll-launch2026
Na McLaren eerder op de dag heeft nu ook Aston Martin zijn bolide voor het nieuwe seizoen voorgesteld. Dat is niet van een leien dakje gegaan, want de livestream werd verstoord door technische problemen. Voor een auto ontworpen door Adrian Newey mag er echter al eens geduld getoond worden. Fernando Alonso en Lance Stroll zullen hopen dat de auto op de baan zo weinig mogelijk technische moeilijkheden vertoont.
By design: dat was het motto van de avond, omdat er goede redenen zijn voor de manier waarop de nieuwe auto ontworpen is. Dat is alvast de indruk die Aston Martin wil wekken, dat het een team is dat elke beslissing doordacht neemt en met een bepaalde intentie. De outfits van Alonso en Stroll werden al gedeeld op sociale media, als voorproefje voor die andere onthullingen. Het was uiteraard vooral uitkijken naar de livery van de auto.

Livestream van presentatie begint met uitstel

Het geduld van de autosportliefhebber werd echter nog even op de proef gesteld. Het was voorzien dat de Season Launch van Aston Martin om 20u Nederlandse tijd zou beginnen. Pas ruim een kwartier later begon de livestream, maar die moest al even snel opnieuw afgebroken worden. Door de technische problemen was het wachten tot 20u25 toen de presentatie echt op gang kon komen.
Eerst werden de coureurs van het team aan het woord gelaten. Lance Stroll ziet alleszins redenen genoeg om te staan popelen om te beginnen racen in dit nieuwe seizoen. 'Ik vind alles boeiend. Je hebt de nieuwe reglementen, de samenwerking met Honda en het is boeiend om in een auto van Adrian Newey te rijden. Als ik terugdenk aan het team dat we waren in 2021, is de transformatie ongelooflijk. We willen vechten voor overwinningen in races en kampioenschappen.'

Veel ambitie bij Aston Martin

Dat is uitermate ambitieus en het wordt afwachten of hieraan voldaan kan worden en op welke termijn. In elk geval is Fernando Alonso blij om nu deel uit te maken van hetzelfde team als Newey. 'Het was een trots moment toen ik besefte dat ik met een auto van Adrian ging rijden. Ik heb mijn hele carrière tegen Newey gereden en nu kan ik eindelijk in een auto van hem rijden', had de Spanjaard een knipoog in huis. 'Ik kijk ernaar uit om samen succes te behalen.'
Het zou fijn zijn voor Alonso als dat succes er snel komt, want hij is tenslotte al 44. Hij is er zich wel van bewust dat het team een bepaald proces aan het doormaken is. 'Ik voel dat het een belangrijk moment is voor het team. De fabriek is afgewerkt, we hebben de windtunnel. Het is het begin van iets belangrijks voor de komende jaren. Het tweede deel van het seizoen wordt nog belangrijker dan het eerste deel. De eerste races zullen wel het pad bepalen voor wat volgt', denkt Alonso.

Eindelijk de onthulling van de livery

Tussen deze uitspraken door werd de livestream wel nog eens getroffen door een technische onderbreking. Na de hervatting kon de presentatie dan wel voortgezet worden tot het einde, met de langverwachte onthulling van de livery. Het is opnieuw een combinatie van gele accenten en de donkergroene kleur die we van Aston Martin kennen. Het moet gezegd: de combinatie oogt als een vloeiend geheel.
Het was uiteraard ook nog wel interessant om te horen wat de teambaas en de man die de auto ontworpen had erover te zeggen had. 'Met nieuwe regels is de beste filosofie nooit onmiddellijk duidelijk. Hoe je de auto begrijpt, evolueert tijdens de ontwikkeling van de auto. We zijn voor een holistische aanpak gegaan. Het gaat niet om één onderdeel, het draait om hoe het pakket werkt. Met sterke fundamenten en het potentieel om verder te ontwikkelen, wordt het hopelijk een auto waar Lance en Fernando constant mee kunnen presteren.' Tijdens de presentatie gaf Newey met een grapje toe dat Aston Martin geen tijd had om de auto te voorzien van een likje verf voor de shakedown, waardoor er in Barcelona gereden werd met een zwarte auto.
aston-martin-launch2026
aston-martin-launch2026
aston-martin-launch2026
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading