Horner denkt dat Red Bull-switch niet door Mekies komt: "Dan was dat hetzelfde geweest"

Formule 1
donderdag, 09 juli 2026 om 11:25
pierre wache 2024 canada 1 laurent mekies christian horner

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Christian Horner werd vorig jaar na de Grand Prix van Groot-Brittannië de laan uit gestuurd bij het team van Red Bull Racing. De Britse teambaas werkte al sinds de begindagen bij het team, maar het was aan Laurent Mekies om de boel over te nemen. Mekies kwam met Max Verstappen nog dichtbij de wereldtitel, maar volgens Horner had deze ommekeer niets te maken met de aanstelling van de Fransman als teambaas.
Red Bull begon het seizoen van 2025 vrij matig, helemaal als we kijken naar wat er de seizoenen daarvoor gebeurde. Verstappen won namelijk vier wereldtitels op rij met de Oostenrijkse renstal, waardoor de hoop voor 2025 ook weer was om mee te doen om het wereldkampioenschap. In de eerste helft van het seizoen leek dit een onmogelijke opgave, omdat de RB21 simpelweg niet snel genoeg was om met McLaren te vechten.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
christian horner red bull racing 2025 silverstone groot brittannie zondag race
Horner stond lange tijd aan het roer bij Red Bull Racing.
Horner stond nog altijd aan het roer van het team, maar hij kwam wel flink onder druk te staan. Uiteindelijk werd hij dan ook weggestuurd bij het team na de Grand Prix van Groot-Brittannië, waarmee er dus een einde kwam aan een heel lange samenwerking. Hierna was het aan Laurent Mekies om de honneurs waar te nemen bij het team van Red Bull. Een nieuw gezicht, maar de goede prestaties kwamen al snel voor de Oostenrijkse renstal.
Mekies won voor het eerst met zijn team bij de Grand Prix van Italië, en hierna leek Red Bull direct een stuk sterker. Verstappen won meerdere races in korte tijd, waardoor hij zich langzaamaan weer kon mengen in de strijd om het wereldkampioenschap. Aan het einde van het jaar werd het nog heel spannend voor de Limburger, want hij kwam maar twee punten tekort ten opzichte van Lando Norris in de McLaren. Al met al maakte de Red Bull-switch een grote indruk.

Red Bull-ommekeer kwam niet door Mekies

Horner liet zich weer zien in de paddock tijdens de 2026-editie van de Grand Prix van Groot-Brittannië, een jaar na zijn laatste race als teambaas. De Brit vertelt in gesprek met The Times dat er niets anders was gelopen met Red Bull als hij het vorige seizoen had afgemaakt. "Het duurt meestal zo’n negen tot twaalf maanden voordat in de Formule 1 doorgevoerde veranderingen zichtbaar worden", zo legt de Brit uit aan The Times, waarbij hij laat merken dat hij niet bepaald onder de indruk is.
Red Bull kwam nog dichtbij de wereldtitel, maar onder Horner was dit ook gebeurd. "Wat betreft alles wat er vorig jaar is gebeurd: als ik door een bus was aangereden, en niet was vervangen, zou het zich op dezelfde manier hebben afgespeeld”, zo legt Horner duidelijk uit over het 2025-seizoen. “Ik kan alleen worden beoordeeld op wat ik heb gedaan. De tijd zal het leren, denk ik. Maar ik ben niet op zoek naar lofbetuigingen. Ik ben tevreden met wat ik heb bereikt", aldus de Britse teambaas, die misschien nog terugkeert in de Formule 1.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-groot-brittannie-2026-zondag
Horner is uitermate trots.
Horner ziet nu ook hoe Red Bull goed presteert op het gebied van de krachtbron, en daarin had hij een gigantisch aandeel. Hij heeft het project namelijk opgezet. De Brit zag hoe Red Bull als beste werd aangewezen onder de ADUO-reglementen, waardoor Red Bull een update aan de motor misloopt. "Ik weet zeker dat het weliswaar erg lastig is om als de beste verbrandingsmotor in de Formule 1 te worden bestempeld", zo verklaart de Britse teambaas.
Red Bull moet het volgens de voormalig teambaas wel zien als een gigantisch compliment. "Maar het is wel een geweldige prestatie. Er zijn heel veel anderen die dat niet hebben bereikt, terwijl ze er al 75 jaar mee bezig zijn", zo legt hij uit. Het team zal toch nog hopen om het een en ander te verbeteren aan de auto, want de toekomst van Verstappen bij Red Bull lijkt vooralsnog onzeker.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading