
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleIn het voorlaatste weekend van augustus wordt voorlopig de laatste Grand Prix van Nederland verreden. Na zes edities komt er alweer een einde aan de aanwezigheid van de Dutch Grand Prix op de Formule 1-kalender, maar Jan Lammers is ongelooflijk trots op wat de organisatie heeft neergezet. De sportief directeur van het Grand Prix-evenement stelt dat het niet beter had kunnen gaan en daarvoor spreekt hij zijn dank uit richting Max Verstappen.
Na de zomerstop keert het Formule 1-circus alweer voor de laatste keer terug naar Zandvoort. De Grand Prix van Nederland verdwijnt na zes seizoenen van de kalender, maar de organisatie beloofde af te sluiten met een knaller. Daarbij wordt men in Zandvoort onder meer geholpen door het feit dat er voor het eerst een sprintweekend wordt georganiseerd. Op alle drie de dagen van het evenement staat er dus minimaal één belangrijke sessie op het programma.
De Dutch Grand Prix stond uiteindelijk dus maar kort op de kalender, maar Lammers is van mening dat men er alles heeft uitgehaald. Het had volgens de voormalig winnaar van de 24 uur van Le Mans haast niet beter kunnen gaan. "Ik denk dat iedereen volledig gemotiveerd is om met een fantastische editie af te sluiten", kijkt de oud-coureur in Race Café De Stamtafel uit naar de laatste editie. "En dan kunnen we ook terugkijken op zes jaar waarvan we zeggen: nou, beter dan dit gaat het niet worden."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen werd twee jaar geleden door Norris voor het eerst geklopt voor eigen publiek.
Dank aan Verstappen
De organisatie van de Dutch Grand Prix kreeg in de afgelopen regelmatig complimenten, ook van F1-CEO Stefano Domenicali, maar Lammers stelt dat het succes ook voor een groot deel te danken is aan Verstappen. De coureur van Red Bull Racing wist de eerste drie edities van het evenement op zijn naam te schrijven en gaf het Nederlandse publiek daarmee alle reden om feest te vieren. In de afgelopen twee edities werd de viervoudig wereldkampioen tweede achter Lando Norris en Oscar Piastri. De successen van Verstappen op de baan waren echter niet de enige zaken die bij hebben gedragen aan het succes van het evenement. "Vier van de zes jaar hebben we gewoon een Nederlandse wereldkampioen gehost, dus ik zou zeggen: dankjewel, Max!"
Verstappen was tijdens de eerste editie in 2021 nog in een felle titelstrijd verwikkeld met Lewis Hamilton en aan het einde van dat jaar kroonde de Nederlander zich in Abu Dhabi voor het eerst tot wereldkampioen. Vanaf 2022 trok de thuisheld, tot dit jaar, dus ieder seizoen als de regerend wereldkampioen richting Zandvoort. Dat heeft veel betekend voor het evenement, maar Verstappen is niet de enige aan wie de organisatie dank verschuldigd is. "Natuurlijk danken wij ook alle Nederlandse ondernemers die dit allemaal mogelijk hebben gemaakt", aldus Lammers.
Jack Plooij hoopt dat Red Bull de laatste editie van de Dutch Grand Prix nog kan opluisteren met een zege. "We hopen natuurlijk allemaal dat Red Bull het in de komende weken zo goed voor elkaar heeft...", maakt de voormalig pitreporter zijn zin niet af. Als hij erop wordt gewezen dat de fabrieken de komende wekend verplicht dichtgaan, laat Plooij zich zijn droom niet afpakken. "Ze mogen nog wel wat dingen doen." Lammers haakt daar tot slot op in met een grote lach. "Nadenken kost niks, hè?", aldus de voormalig F1-coureur.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Inhouden bij de start kan gek genoeg juist tot problemen leiden omdat je directe tegenstanders in principe anticiperen op wat ze van van jou en elkaar gewend zijn, maar je het nu anders doet.
peterheijnen3303-11-2026 - Water en droog brood dat de buurt bakker niet verkocht kreeg. De liefde voor techniek gaat helaas niet door de maag. 🙄
peterheijnen3303-11-2026 - Kan ook te maken hebben met Ferrari, weet zo niet welke sponsor dit in de weg zou kunnen zittenMilou201503-11-2026
- Ben bang dat hij Perez niet bij kan houden.EJ03-11-2026
- Brown zegt , het is jouw team ( als hij naar McLaren komt) ,kijk daar gaat het weer fout, Norris zal zich nooit ondergeschikt maken van Hamilton !!
Regenracer03-11-2026 - Jajaja,die maFIA............spiked196403-11-2026
- maFIAspiked196403-11-2026
- Dus de voedselbank kunnen we achterwege laten nu. Of hou je nog wat over na die 64 ruggen onderhoud.
Supermax-03-11-2026 - En dan heb je voor dat geld nog maar een heel klein werkvenster waar binnen alles lekker werkt, al moet ik toegeven dat het de laatste tijd stukken beter gaat. ;)
peterheijnen3303-11-2026 - Twee toppers binnen het team als LH naar mclaren zou gaan dat is een voorbarige conclusie. Norris heeft dit jaar weinig tot niets laten zien en dat voor een wereldkampioen door directe team orders. De golden boy en LH in een team zal het zelfde effect hebben als nu bij Ferrari onze golden boy ziet soms een mogelijkheid om in te halen die er niet is en voilla alle twee eraf. Als ik lewis was ging ik voor een stoeltje bij cadilac LH houd van Amerika en kan bij cadilac weer zijn gedroomde nr1 coureur worden.
Jos Hendriks03-11-2026


















