ferrari-lewis-hamilton-charles-leclerc-gp-belgie-2025-vrijdag-3 Formule 1
Formule 1

Leclerc spreekt Hamilton tegen: 'Blij dat de auto beter aanvoelt'

ferrari-lewis-hamilton-charles-leclerc-gp-belgie-2025-vrijdag-3

Het contrast tussen de twee Ferrari-coureurs kan haast niet groter zijn. Lewis Hamilton wordt al vroeg uitgeschakeld en heeft geen zin de media lange antwoorden te geven, terwijl Charles Leclerc een plekje bemachtigt op de tweede startrij en meerdere positieven punten kan aanwijzen. De upgrades op de Ferrari helpen volgens Leclerc echt, terwijl Hamilton juist duidelijk aangeeft van niet.

Hamilton gaf na afloop van de sprintkwalificatie antwoorden die zo kort waarden, dat Kimi Räikkönen onder de indruk zou zijn geweest. De Brit spinde aan het einde van SQ1 en verspeelde daarmee zijn kans op een goede startplek. De zevenvoudig wereldkampioen kwam niet verder dan een achttiende plaats en heeft de hoop voor een punt al zo goed als opgegeven. Opvallend: de Brit geeft aan dat hij niet beter kan rijden met upgrade. Teamgenoot Leclerc merkt echter wel direct een verschil.

Leclerc kwalificeerde zich op een vierde plaats voor de sprintrace. De coureur moest enkel de McLarens op P1 en P3 en Max Verstappen op P2 voor zich laten. Hij staat dus maar liefst veertien plaatsen voor zijn teamgenoot, tevens de man met het langste Formule 1-palmares ooit. Leclerc reageert voorzichtig positief wanneer hij gevraagd wordt naar de upgrades. ‘Ik voelde de veranderingen, maar vandaag was het verschil enorm’, stelt de Monegask tegenover Formula1.com.

Gat met McLaren nog altijd groot

Dat enorme verschil slaat op het gat tussen Ferrari en McLaren. Ferrari boekt volgens de coureur vooruitgang, maar ook McLaren blijft verbeteren en dus is het lastig voor de overige teams het gat te dichten. ‘Ik weet zeker dat we een stap vooruit hebben gezet, maar om de een of andere reden lijkt de McLaren op dit circuit nog sneller te zijn dan normaal’, aldus Leclerc. De uitspraak is weinig bemoedigend met het oog op de rest van het weekend. McLaren wist dit jaar al meerdere keren dit jaar een flink gat te slaan en het is dus niet ondenkbaar dat de Britse renstal dit in België weer zal doen.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

ferrari-lewis-hamilton-charles-leclerc-gp-belgie-2025-vrijdag-2
Leclerc en Hamilton verschillen van mening wat betreft effectiviteit upgrades.

Wat betreft haar eigen doelen, is Ferrari tevreden met de resultaten die het gezien heeft op de eerste dag in België. Dit gevoel wordt echter overtroffen door de teleurstelling vanwege het niet te dichten gat met het team dat de contructeurstitel al zo goed als gewonnen heeft. ‘Dat is dus een beetje teleurstellend, maar wat we met de upgrades wilden bereiken, hebben we bereikt. Het is alleen jammer dat de kwalificatie zo moeilijk was, vooral wat betreft de verschillen’, geeft de Monegask aan ondanks zijn vierde plek en de flinke voorsprong op zijn teamgenoot niet te zijn waar hij zou willen zijn.

Hamilton en Leclerc niet op één lijn wat betreft updates

Zowel Hamilton als Leclerc kreeg de vraag voorgelegd of de auto beter rijdt met de nieuwe upgrades. Hamilton was hier heel kort over. ‘Nee’, was het antwoord van de zevenvoudig wereldkampioen. De andere Ferrari-coureur is het niet met zijn teamgenoot eens. ‘Ja, het gevoel was vrij goed’, stelt de coureur. ‘Ik ben blij dat de auto beter aanvoelt. Maar ook al voelt de auto vrij goed aan, we liggen nog steeds zeven tienden achter’, zorgt Leclerc er snel voor dat hij niet te positief klinkt.

Ferrari is er nog lang niet, maar is goed op weg, blijkt uit de woorden van de Monegask. Hij heeft bovendien wel een idee van wat er allemaal beter kan. ‘Er moet nog veel werk worden verzet. We moeten gewoon meer grip aan de auto geven, iets wat we op dit moment nog niet lijken te hebben’, benoemt Leclerc het grootste probleem van de Italiaanse renstal. De Ferrari is verre van de enige auto in het veld die worstelt met grip. De coureurs van Red Bull Racing geven ook vrijwel elk weekend aan hier niet tevreden over te zijn.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws