
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleHoewel de titel met Sebastian Vettel in 2010 ook een erg bijzondere was voor Red Bull Racing, schaalt adviseur Helmut Marko de overwinning van Max Verstappen in de huidige jaargang veel hoger in. De manier hoe de strijd met Mercedes aangegaan moest worden en waar het team vandaan kwam, maken dat dit de meest speciale overwinning is voor het team.
Marko vertelt in gesprek met Formel1.de dat de titel van Verstappen voor hem de mooiste is die Red Bull tot nu toe heeft behaald, en dat komt dan vooral door de intensiteit die deze titelstrijd met zich mee heeft gebracht. 'De titel van 2010 was mooi omdat het onze eerste overwinning van het wereldkampioenschap was, maar het had bij lange na niet de intensiteit die we dit seizoen hebben gekend.'
De één-op-één strijd tegen het jarenlang zo dominante Mercedes maakt het voor de Oostenrijker zo speciaal. 'De tweekamp dat dit jaar heeft plaatsgevonden, met Max Verstappen en wij als team tegen een team met vele overwinningen als Mercedes, na zeven jaar dominantie van hen in het hybride-tijdperk, met waanzinnig veel schommelingen, en er dan uiteindelijk met de titel vandoor gaan, maakt dit meer bijzonder.'
Begrip voor frustraties Mercedes
Nu zijn team er met de titel vandoor is gegaan, blijft Mercedes als verliezer achter. Marko begrijpt de frustratie van het team over de gang van zaken tijdens de laatste grand prix. 'Ik begrijp de frustratie van Mercedes, maar de wedstrijdleiding mag dit doen. Dat Mercedes van streek en teleurgesteld is dat kan ik begrijpen, en dat ze uit emotie dat eerste protest indienen kan ik ook begrijpen. Maar nadat beide protesten afgewezen waren, hadden ze zich daar wel bij neer kunnen leggen.'
Lees ook
Mitchel zijn eerste kennismaking met de Formule 1 was toen hij een jaar of zes was en bij zijn oom thuis fenomenen als Michael Schumacher en Mika Häkkinen zag racen. Vanaf dat moment was hij verkocht. De liefde voor auto's is er altijd al geweest, maar de koningsklasse van de autosport heeft iets magisch voor hem. Als opleiding is de 26-jarige man uit Vuren SPECO Sportcommunicatie gaan doen om in de sportwereld terecht te kunnen komen. Sinds begin november 2021 is Mitchel werkzaam voor F1Maximaal.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Jajaja,die maFIA............spiked196403-11-2026
- maFIAspiked196403-11-2026
- Dus de voerselbank kunnen we achterwege laten nu. Of hou je nog wat over na die 64 ruggen onderhoud.
Supermax-03-11-2026 - En dan heb je voor dat geld nog maar een heel klein werkvenster waar binnen alles lekker werkt, al moet ik toegeven dat het de laatste tijd stukken beter gaat. ;)
peterheijnen3303-11-2026 - Twee toppers binnen het team als LH naar mclaren zou gaan dat is een voorbarige conclusie. Norris heeft dit jaar weinig tot niets laten zien en dat voor een wereldkampioen door directe team orders. De golden boy en LH in een team zal het zelfde effect hebben als nu bij Ferrari onze golden boy ziet soms een mogelijkheid om in te halen die er niet is en voilla alle twee eraf. Als ik lewis was ging ik voor een stoeltje bij cadilac LH houd van Amerika en kan bij cadilac weer zijn gedroomde nr1 coureur worden.
Jos Hendriks03-11-2026 - Volgens de Wet van Montoya is Hadjar ook gewoon net zo goed als Max, maar kan hij gewoon net iets minder goed omgaan met een instabiele wagen. Het is slechts een detail, meer niet ...MJAH03-11-2026
- Norris en Piastri laten zich inderdaad wel vaak makkelijk het kaas van het brood eten. Zou ideaal zijn voor Lewis. Hij kan natuurlijk ook gewoon terug gaan naar Mercedes in plaats van Russell.MJAH03-11-2026
- Dat is een van de oude sponsoren van Mercedes waar Toto Wolff het over had en die zou zijn weggegaan vanwege het vertrek van Lewis Hamilton. Gek genoeg is Adidas niet meegegaan met Hamilton toen hij overstapte naar Ferrari. Dus dat was ook weer geklets van der Toto.DanielDruff03-11-2026
- Sorry, maar ik vind dit echt nonsense. Kimi heeft haast geen gevechten hoeven aangaan voor deze titel. Een jaar als 2021 voor Kimi met constante gevechten. Pas dan kan je een conclusie gaan trekken.
respectforALL03-11-2026 - Beetje raar brokkenpiloten....in mijn ogen ben je een brokkenpiloot als je het zelf veroorzaakt niet als iemand hem bij jou naar binnen jankt.
respectforALL03-11-2026














