ole-schack-max-verstappen-13 Formule 1
Formule 1

Monteur van Verstappen met prachtig eerbetoon: 'Daar zag je de ware racer'

ole-schack-max-verstappen-13

Max Verstappen is inmiddels verantwoordelijk voor meer dan de helft van de Grand Prix-zeges van Red Bull Racing. Verstappen stapte in 200 Grand Prix-weekenden achter het stuur bij Red Bull, terwijl het Oostenrijkse team nu 407 raceweekenden heeft afgewerkt. Slechts twee mannen zijn sinds de oprichting van het team werkzaam voor het raceteam: Helmut Marko en Ole Schack, een van de monteurs van Verstappen.

Schack behoort tot het meubilair van Red Bull. David Coulthard was in 2005 de eerste coureur ooit van Red Bull, en werd altijd door de Deense monteur ingesnoerd. Inmiddels is de 47-jarige al bijna tien jaar lang de nummer twee-monteur van Verstappen. Schack is dan ook degene die Verstappen voor de sessies altijd insnoert. Eerder blikte Schack nog terug op zijn 21-jarige carrière bij Red Bull.

Oude garde van Red Bull

'Ik kwam in 2004 bij het team, toen de auto's nog groen geverfd werden', zo verwijst hij naar de Jaguar-periode. 'Ik was er trots op dat ik het eindelijk tot de Formule 1 geschopt had, en toen kondigde Jaguar aan dat ze het voor gezien hielden. Gelukkig kregen we vlak voor de kerstdagen het goede nieuws, toen Red Bull aankondigde dat ze het team overnamen.' Red Bull telde welgeteld één Britse pond neer voor Jaguar, en toverde het team om tot een absoluut topteam.

Op de onderstaande foto zijn de zeven mannen te zien, die in Canada 2023 het jubileum mochten vieren, toen Verstappen de 100e overwinning voor Red Bull binnenhaalde. Sportief directeur Jonathan Wheatley, hoofdingenieur Paul Monaghan, teamadviseur Helmut Marko, teambaas Christian Horner, en monteurs Ole Schack, Chris Gent, en Richard Tomlinson waren de enige mannen die al deze successen hadden meegemaakt.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

ole-schack-jonathan-wheatley-paul-monaghan-christian-horner-helmut-marko-1

Inmiddels is Wheatley de teambaas van Sauber, terwijl Christian Horner afgelopen maand ontslagen werd. Monaghan, ook wel bekend als Pedals, Gent, en Tomlinson sloten zich pas in de eerste jaren van Red Bull aan bij de Oostenrijkse renstal, vóór de eerste zege van Sebastian Vettel in 2009. Dat zorgt ervoor dat Marko en Schack (derde van rechts, red.) de enige mannen zijn, die tijdens alle Grand Prix-weekenden voor het raceteam van Red Bull werkten.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

ole-schack-christian-horner-helmut-marko-1
Drie man haalden de 400 races, nu zijn er nog maar twee over.

Jubileum van Verstappen

Schack heeft de nodige hoogtepunten en jubilea meegemaakt. Zo was hij in Boedapest ook van de partij bij de 200e race van Verstappen voor zijn werkgever. De Limburger won in 200 weekenden tijd 65 Grands Prix, twaalf sprintraces, en vier wereldtitels, maar Schack kijkt verder dan die voor de hand liggende successen van de wereldkampioen.

'Natuurlijk zijn overwinningen en kampioenschappen enorme hoogtepunten, maar ik moet ook gelijk aan de race in Brazilië in 2016 denken', vertelt de Deen aan De Telegraaf. Verstappen was pas achttien jaar oud, toen hij in Brazilië getrakteerd werd op een kletsnatte baan. In tegenstelling tot in België 2025 koos de FIA wel voor het racen, waarbij Verstappen een perfecte kans kreeg om zijn talent te etaleren. Zijn inhaalacties op de latere wereldkampioen, Nico Rosberg, werd door de FIA verkozen als Action of the Year.

'Het was een regenrace, en we kozen op een gegeven moment voor de verkeerde banden', weet de Deen nog goed. Red Bull gokte op de intermediates, omdat het Oostenrijkse team op die banden veel competitiever was. Het regende echter te hard, en Red Bull moest bij een Safety Car-periode haar verlies nemen. 'Max viel weer helemaal terug naar de laatste plek, om vervolgens alsnog derde te worden', glundert de monteur.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

brazilie 2016 regenrace max verstappen 1 nico rosberg
Rosberg strijdt met Verstappen.

'Het zijn niet altijd de zeges die er voor mij bovenuit steken. In Brazilië zag je de ware racer Max Verstappen. Ik denk nog wel meer dan in zijn dominante tijden, als hij bijvoorbeeld met een halve minuut voorsprong zegevierde', deelt de Deen. Verstappen liet op die dag zijn talent aan de hele wereld zien, en zijn heldenstatus groeide in de daaropvolgende jaren alleen maar verder.

'Mentale kracht om te kunnen ouwehoeren'

Schack prijst zich gelukkig dat hij al bijna tien jaar lang met Verstappen samenwerkt. 'Hij wil racen en winnen, zoals wij dat allemaal willen. Natuurlijk worden we door de jaren heen volwassener, maar qua persoon is hij dezelfde gozer als hij in 2016 was. Toen hij naar het team kwam, was Daniel Ricciardo de ervaren coureur, maar Max stapte in, zat meteen in de buurt, en won op zondag de race. Ik dacht: holy moly, waar komt hij vandaan?'

'Hij is een geweldige persoonlijkheid en coureur', zo zoomt Schack in op de menselijke kant. 'Hij heeft de mentale kracht om te kunnen ouwehoeren en zodra hij zijn helm opdoet, staat hij meteen aan. Op de momenten dat je je ballen moet tonen als coureur - sorry voor mijn taalgebruik - dan staat Max er altijd', sluit Schack af. Het moge duidelijk zijn: het is een eer om met de Nederlander samen te werken, en het valt voor Red Bull te hopen dat er nog meer gezamenlijke successen komen.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws