
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleHet is Jolyon Palmer opgevallen dat Lewis Hamilton in Imola veel risico nam. Waar de zevenvoudig wereldkampioen voorgaande jaren ongestoord richting de wereldtitel kon rijden, is de aanwezigheid van Max Verstappen volgens de Britse Formule 1-analist voldoende reden voor de regerend titelhouder om nét wat gas bij te geven, wat hem in Italië een potentiële overwinning gekost heeft. Ook spreekt Palmer lovend over de rijvaardigheid van de Nederlander op het natte wegdek tijdens de Grand Prix van Emilia Romagna.
'Achter de fout van Hamilton zat vooral zijn gedachtegang', zo opent Palmer bij Formula 1 met een terugblik op de wedstrijd van de Mercedes-coureur. Terwijl hij achterligger George Russell in wilde halen, verplaatste hij zich naar het natte deel van het circuit, waarna hij van de baan schoot. 'Hij kende het risico van de binnenste, natte lijn, maar vond het nemen van die lijn het waard om vervolgens druk uit te kunnen oefenen op raceleider Verstappen', vervolgt hij.
Verstappen verliet de racelijn bijvoorbeeld niet om achterliggers in te halen, wat doet suggereren dat de Red Bull Racing-coureur tijdens de wedstrijd kalm en gecontroleerd bezig was. Het kostte Verstappen weliswaar een hap aan rondetijd om langs achterliggers Russell, Lance Stroll en Valtteri Bottas te komen, maar door daar iets meer de tijd te nemen wist hij de RB16B wel op het circuit te houden. 'Verstappen was voorzichting.'
Hamilton te gretig
Toen Hamilton zag dat Verstappen opgehouden werd door de achterliggers dacht hij zijn slag te kunnen slaan. 'Hamilton zag de wedstrijdleider snel dichterbij komen voor hem en probeerde wanhopig druk uit te oefenen. Het risico wat hij daarmee nam, heeft zich niet uitbetaald', ziet Palmer. 'Datzelfde risicovolle gedrag zagen we van Hamilton aan het begin van de race ook toen hij Verstappen van zich af probeerde te slaan in de Tamburello-chicane, om vervolgens de wijde lijn te moeten nemen, wat niet te voorkomen was.'
Er is uit deze atypische bewegingen van de Engelsman eigenlijk maar één conclusie te trekken, denkt Palmer: 'In Imola zagen we Hamilton risico's nemen die we hem al jaren niet hebben zien nemen vanwege de concurrentie waar hij dit jaar mee te maken heeft. Als Hamilton aan de leiding had gelegen en Valtteri Bottas of Sebastian Vettel in een Ferrari aan het najagen was, denk ik niet dat hij zo roekeloos was geweest.' Hij weet volgens de voormalig Renault-coureur dan ook dat Verstappen de grootste bedreiging is die hij gekend heeft sinds hij uitkomt voor de Duitse renstal waar hij momenteel voor rijdt.
Verstappen met een 'miraculeuze redding'
Na Hamilton onder de loep te hebben genomen, wendt Palmer zich ook nog even tot Verstappen. Eigenlijk reed de Limburger volgens hem een uitstekende race, op de kleine uitschieter voorafgaand aan de herstart na. Palmer: 'Op het eerste gezicht lijkt het alsof dat voor Verstappen puur geluk was, en het is ook zeker mazzel voor hem dat hij zich nét nog aan het circuit vast wist te klampen, maar we hebben Verstappen wel vaker een spinnende auto onder controle zien houden. Die miraculeuze reddingen vertoont hij vaker.'
'Denk maar eens terug aan Brazilië 2016, of Turkije vorig jaar, waar hij zichzelf wist te redden door op het perfecte moment op de rem te trappen', zo herinnert Palmer ons aan de ongenaakbare controle van Verstappen wanneer het wegdek vochtig is. 'Dit zal iets puur instinctiefs zijn voor hem, je kan daar namelijk niet echt op oefenen, maar het heeft hem wel uit de problemen gehouden op een moment waarop ik er zeker van ben dat veel andere coureurs de sigaar waren geweest', concludeert hij.
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Hill likt al jaren de hielen van Hamilton dus deze luchtballon kan niemand verbazen. Leclerc en Ferrari moeten vooral zichzelf blijven en zich niet laten wijsmaken door de gewezen raketmotorkampioen én zijn media en analistenhulpjes, gewoon niet!
Wim.v6306-11-2026 - Carlos Sainz had ook WK geworden in die, in het begin , veel snellere Mercedes dus , want de laatste 5 races zag je de concurentie heel wat dichterbij komen , als dat zich doorontwikkeld naar het 2027 seizoen, dan wil ik het nog wel eens zien of Antonelli veel races gaat winnen.
Regenracer06-11-2026 - Dat is het echte winnaars mentaliteit die een f1 coureur beter maakt, niet slechter .
Regenracer06-11-2026 - Wijze woorden Max, laat je niet uit de tent lokken .
Regenracer06-11-2026 - Dat is waar ik op doelde......
Regenracer06-11-2026 - Vooralsnog goed gedaan door Red Bull en Max. Op de harde band zag het er erg goed en competitief uit. Op de soft daar valt niet ober te zeggen. Hij zette redelijk vroeg aan en ondanks vele problemen met de downshifts en stuurbekrachtiging een hele scherpe tijd waar Russel en Hamilton ondanks later aanzetten niet aan kwamen. Antonelli ging er wel onderdoor maar die zette 10 minuten later aan wat veel uitmaakt. Zelfde geldt voor Norris die een kwartier later aanzette en vermoedelijk met een stuk minder brandstof reed. Dst zag je namelijk ook aan het feit dat hij gelijk buiten bleef vpor de race simulatie en daarin 1,4 seconde sneller reed dan de rest..iets wat onrealistisch is natuurlijk. Wat Verstappen betreft. Had net als de rest slijtage maar wel stukken minder. 1 seconde verval tov Antonelli 1,4 en dan stond Antonelli op ene band wat minder snel slijt. De longruns van Verstappen waren wat dat betreft het beste met iedereen waarmee je het realistisch kon vergelijken. Dat ondanks problemen die ze wel moeten verhelpen. Hamilton was alleen in staat om de helft van de ronden het tempo van Max bij te houden, want hij moest daarvoor telkens een rondje koelen door 6 tiende tot een seconde trager dan Verstappen te gaan en dan pas kon die hem de ronde erna weer matchen. Zo ging het door. Goed begin dus maar nog wel wat werk aan de winkel.RB2306-11-2026
- Staat zeker een oude Peugeot te koop. F1Maximaal, het nieuwe AutoScout.
Supermax-06-11-2026 - Natuurlijk is Antonelli momenteel het meest succesvolle talent in de wereld van snelheid monsters, kortweg de F1. En als inwoner van Italië gun ik hem dat ook van harte. Dat Max Verstappen op koers ligt voor een tweede keer een tweede plaats in successie, bovendien in een auto die nog lang niet uit is ontwikkeld, dat zegt mij en al zijn fans toch wel veel, zo niet alles. Op zijn grootheid staat geen maat, behalve alleen maar één getal: namelijk nummer 1 …
MaxMaximaal06-11-2026 - Het achterste van zijn tong laat hij alleen bij tandarts zien toch?
Supermax-06-11-2026 - Wel, willen ze weer een titel voor Norris kopen. Zie hem geen tweede worden met 2 punten achter Kimmi. P5 is zat.
Supermax-06-11-2026

















