
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleLewis Hamilton bleek bij de kwalificatie van de Grand Prix van Toscane sneller te zijn dan teamgenoot Valtteri Bottas en ging er vandoor met pole position. Max Verstappen zat hier bijna traditiegetrouw achter op P3, terwijl teamgenoot Alexander Albon aansluiting kon vinden en de vierde plaats op de startgrid veroverde.
Tijdens de eerste sessie van de kwalificatie was het al snel druk op het circuit. De tijden die in de eerste runs werden gezet, bleken niet bepalend te zijn. Pas aan het einde van de sessie werd het een waar circus: op het allerlaatste moment werd Pierre Gasly nog uit de top vijftien gegooid, waardoor hij niet mee kon naar Q2. Ondertussen kregen beide Ferrari's het voor elkaar om de tweede sessie te halen.
George Russell viel na een foutje ook af: de Williams-coureur ging te wijd en schoot naast het circuit. De Brit gaf nog niet op: hij bleef zijn voet op standje plankgas houden en probeerde nog wat te maken van zijn ronde, maar het mocht niet meer baten. Hij viel samen met Gasly, Antonio Giovinazzi, Nicholas Latifi en Kevin Magnussen af.
Norris en Vettel halen Q3 niet
Waar Charles Leclerc het voor Ferrari voor elkaar krijgt om de derde sessie te halen, lukt het teamgenoot Sebastian Vettel niet: de viervoudig wereldkampioen zal de race moeten starten vanaf de veertiende positie. Lando Norris haalt ondertussen nét de derde sessie niet: teamgenoot Carlos Sainz tikt hem in de laatste secondes van Q2 nog uit de top tien. Het is de eerste keer in vijftien wedstrijden dat Norris Q3 niet haalt.
Op een klein moment van Daniil Kvyat na bleef het vrij rustig tijdens Q2. De Russische coureur van AlphaTauri schoot net als Russell ook even van de baan af, waardoor zijn snelle ronde voorbij was. Ook hij haalde Q3 niet. De verdere afvallers: Kimi Räikkönen en Romain Grosjean.
Mercedes weer ijzersterk in laatste kwalificatiesessie
Tijdens Q3 bleek Mercedes wederom zó snel te zijn dat er geen bedreiging was voor Hamilton en Bottas. Hamilton pakte pole position met een razendsnelle tijd van 1:15.144, terwijl zijn teamgenoot aansloot op slechts 0.059 seconde. Bottas wilde nog een tweede run maken aan het eind van de kwalificatie, maar doordat Esteban Ocon in sector één van de baan schoot, kon hij geen snelle ronde meer neerzetten.
Leclerc kon ondertussen knap de vijfde positie op de startgrid claimen na een, voor Ferrari, sterke kwalificatie. Achter de Monegask zijn SF1000 staan beide mannen van Racing Point, die in hun 'roze Mercedes' weer goede resultaten neer kon zetten in de derde en laatste kwalificatiesessie voor de Grand Prix van Toscane. (Foto: Red Bull Content Pool/Getty Images)
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- 🤩 👏🏻👏🏻👏🏻
MaxMaximaal08-11-2026 - Het zelfvertrouwen van Norris groeit m weer eens boven de helm uit. Regen, Norris en/of Mclarens strategie gaan eenmaal moeizaam samen door een bocht.
ZX12R08-11-2026 - Hamilton Was....,😂🤣
ZX12R08-11-2026 - Mijn gok??? Een computerprogramma, wat aan de hand van allerlei sensoren de timing regelt van het, meer of minder, slippen van de koppeling bij het terugschakelen ( opschakelen kan ook tricky zijn met een kleine 1000PK -volgas-niks-volgas) Het computerprogramma leert van elke actie die de coureur uitvoert, en maakt de marges steeds kleiner. Tot zover zou het kunnen werken. Maar de auto bepaalt het moment aan de hand van GPS, het aantal signalen van de sateliet bepaalt de nauwkeurigheid. ( als ik het me goed herinner heb je vier satellieten nodig om een plaatsbepaling van 30 x 30m) te kunnen maken) Nu is dit natuurlijk bij lange na niet nauwkeurig genoeg, dus gebruiken ze bij dit soort systemen 64 satellieten. (correct me if I'm wrong) Vergelijkbaar met de militaire systemen met slimme bommen en drones. Maar ja, helaas missen die zelfs wel eens een metertje, omdat de bitcount niet klopt. Onderaan de streep, wil je racen met een auto, die bij gelijke input, dezelfde output geeft. Dan loopt het als een Zwitsers horloge ( ook van P21 naar P1)
VeeWeetje08-11-2026 - Ik denk dat het niet alleen de teams zijn die het verbieden maar ook de coureurs die bang zijn om a te gaan tegenover de GT3 coureurs.Bassie108-11-2026
- Ik heb mijn MV geluks hoodie al aan, laat maar komen, bordje op schoot, flesje en glas er naast. Komt goed 🍻
VeeWeetje08-11-2026 - Ongelooflijk..., boos worden omdat hij mogelijk de snelste ronde had kunnen rijden, wat hem een virtuele pole had opgeleverd. In mijn ogen een mens die zijn energie op een volstrekt verkeerde manier gebruikt. En dat doet hij zeer regelmatig waardoor hij zich niet realiseert dat zijn eigen mindset c.q. psyche ervoor zorgt dat hij nooit wereldkampioenwaardig zal zijn. Was getekend, de via enige online sessies zichzelf beschouwende huis-tuin-en-keuken psycholoog.
Glenny08-11-2026 - een plekje meer of minder, maakt nu niet meer uit, VSC/SC gooit alles door elkaar, én...... winnen vanaf 21 was ook nog niet afgevinkt
VeeWeetje08-11-2026 - Humor heeft hij in ieder geval nog wel
VeeWeetje08-11-2026 - Misschien mag hij het een jaartje proberen, als reservecoureur bij Ferrari, eens zien of hij dan nog steeds zo denkt
VeeWeetje08-11-2026















