
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GooglePierre Waché, technisch directeur van Red Bull Racing, weet dat er een grote uitdaging op de kampioensformatie staat te wachten betreffende het 2025- en 2026-seizoen. De Fransman denkt dat ze in de juiste richting bewegen voor het aankomende jaar, maar weet ook dat ze geen seizoenen op willen offeren. Een balans zoeken in het verdelen van de middelen brengt immers risico's met zich mee.
Het 2024-seizoen is nog niet eens afgelopen, het 2025-seizoen is nog best ver weg, en 2026 al helemaal, maar de voorbereidingen op de aankomende twee seizoenen zijn achter de schermen al in volle gang. Vooral voor Red Bull zijn bepaalde beslissingen en stappen in ontwikkelingen die nu worden genomen belangrijk voor volgend jaar en het jaar erop, aangezien de Oostenrijkse renstal met een aantal flinke tegenslagen kampte dit jaar. Hoewel Max Verstappen opnieuw de rijderstitel heeft bemachtigd, is Red Bull van P1 naar P3 gezakt in het constructeurskampioenschap.
Toen hem door Motorsport.com werd gevraagd of Red Bull meer in 2025 moet investeren dan in eerste instantie was gepland, antwoordt Waché bevestigend. 'Dat moeten we inderdaad', zegt de technisch directeur. 'Als je de kans hebt om een titel te winnen, moet je er alles aan doen om die kans te benutten. Overwinningen zijn zeldzaam, dus elk succes moeten worden aangegrepen.' Ook als dat betekent dat middelen voor toekomstige ontwikkelingen tijdelijk moeten worden verminderd. 'Uiteraard zullen we enkele middelen van 2026 naar 2025 moeten verschuiven', zegt hij.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Waché mocht mee naar het podium in Brazilië.
'We zullen 2026 zeker niet opgeven'
De meesten verwachten dat het aankomende seizoen weer behoorlijk uitdagend gaat worden, omdat de teams dan nog dichter bij elkaar zullen zitten dan dit jaar. 'We zullen tijdens het seizoen volgend jaar dan beoordelen waar we staan', gaat Waché verder, die benadrukt dat Red Bull niet volledig zal inboeten op de ontwikkeling voor 2026. 'We zullen 2026 zeker niet opgeven, maar de balans vinden is lastig. We gebruiken enkele middelen voor de auto van 2026, en zoals wij de nieuwe regels begrijpen, hebben we de capaciteit en mogelijkheid om weer te winnen. Dat laten we niet liggen', zegt de Fransman.
In de paddock wordt ook gesproken over het opofferen van 2025, om in 2026 nog beter voor de dag te komen. Uit Waché's antwoord is het duidelijk dat er bij Red Bull niets opgeofferd wordt. Het gaat allemaal om het vinden van de juiste middenweg. Alle teams gaan volgend jaar beginnen met een ontwikkelingsrichting voor 2026, waarin er veel zal veranderen. Red Bull heeft de uitdaging om aan deze complexe eisen te voldoen zonder de opgebouwde successen in gevaar te brengen. Daarnaast introduceert het team in samenwerking met Ford een nieuwe motor.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Waché verzekert dat 2026 absoluut niet opgegeven wordt.
Waché stipt onzekerheden aan
Volgens Waché is het risico niet alleen beperkt tot de motor, maar zijn er meer vraagtekens. 'Ik zou zeggen dat de twijfel of de vraag niet alleen bij de motor ligt, maar ook bij het chassis', zegt de Fransman. 'Maar ja, we lopen meer risico.' Beide factoren brengen uiteraard onzekerheden met zich mee, omdat het moeilijk is om precies te voorspellen hoe de nieuwe regels het team en de auto zullen beïnvloeden. Voor alle teams is er sprake van een verhoogd risico op onverwachte problemen. De focus van Red Bull ligt voor nu op een succesvolle afronding van het 2024-seizoen.
Lees ook
Bij Shanna is de Formule 1 er met de paplepel ingegoten. In huize Lutgert is het autosport voor en autosport na. Naast de koningsklasse hield ze ook de verrichtingen van de Nederlanders in de Porsches, het WEC en de ELMS bij. Als voormalig adjunct-hoofdredacteur hield ze de lezers vanaf het circuit en ernaast op de hoogte van al het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Tja 2 haantjes zullen altijd vechten tot er een het opgeeft. "Twee hanen bij elkaar houden kan wel, maar het geeft vaak problemen met vechten en stress, tenzij je aan een aantal strenge voorwaarden voldoet" dus Ferrari duidelijke regels of de 2 haantjes blijven zo doorgaan.
respectforALL04-11-2026 - Ik kan me wel vinden in dit verhaal. En hoewel iedereen blij is voor Kimi, deze kanttekening wordt niet alleen door Danner gezet maar door meerdere annalisten.Monic Armiento-Hissink04-11-2026
- Ik vind dit soort voorspellingen erg voorbarig. Dit jaar is Kimi dik verdient wereldkampioen. Hij heeft de snelheid, hij heeft de steun om zich heen en hij heeft enorm veel geleerd van afgelopen seizoen. Maar: hij moet het nog gaan laten zien in wheel-to-wheel battles (die heeft hij erg weinig gehad), in een mindere auto én met andere reglementen (oftewel hoe hij zich kan aanpassen). Ik denk dat er zeker kans is op meer kampioenschappen en ben erg benieuwd hoe hij zich verder ontwikkeldSHVM198604-11-2026
- Ferrari maakt er anders wel een potje van. Niet voor het eerst en ook niet voor het laatst, vrees ik. Dus ik kan me eigenlijk wel vinden in de analyse van Bernie en Karun.
Forzapertutti04-11-2026 - Spot on.
Forzapertutti04-11-2026 - Antonelli en Hamilton zijn niet gelijkwaardig aan Verstappen, het is al zovaak gezegd door kenners binnen de F1, Max maximaliseert racewagens, Hamilton kan dat niet en Antonelli hoefde dat nog niet. In een topwagen wint Max en dat is niet arrogant om te zeggen.
Wim.v6304-11-2026 - Volgens mij zoeken ze bij Haas ook nog een 2de rijder.pantah04-11-2026
- Ja en nu? Charles tweede rijder maken of eruit gooien kan niet want dan krijgt Elkann heel Ferrari over zich heen. Hamilton tweede rijder maken pikt hij niet. Eruit gooien kan wel maar dat kost een vermogen en is een enorm gezichtsverlies voor Elkann zelf. Toch denk ik dat Hamilton volgend jaar niet meer voor Ferrari rijd.DanielDruff04-11-2026
- Daar had ik nog niet eens bij stilgestaan, FP1 overslaan en dan toch gewoon winnen, die RB22 is nu echt goed!DanielDruff04-11-2026
- Doornbos, the Dutch Montoya...SennA04-11-2026

















