Red Bull ziet doorbraak bij Verstappen: "Dit is een goede bevestiging"

Formule 1
donderdag, 17 september 2026 om 21:50
laurent-mekies-red-bull-racing-nederland-zandvoort-2026-vrijdag

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Laurent Mekies kijkt met een positief gevoel terug op het raceweekend van Red Bull Racing in Madrid, waar Max Verstappen als tweede eindigde. De Fransman zag dat zijn kopman de snelheid uit het Italiaanse weekend op een totaal verschillend circuit bevestigde en reageert daarnaast op de controversiële opdracht aan Verstappen om twee plekken in te leveren.
Verstappen startte in Spanje als derde, maar werd in de eerste meters al ingehaald door Lewis Hamilton. De Ferrari-coureur moest aan de binnenkant bij bocht 1 vroeg remmen, waardoor Verstappen aan de buitenkant langszij kwam. Uit vrees voor een incident met Hamilton week Verstappen uit en sneed hij bocht 2. Hoewel Verstappen Hamilton sowieso leek in te halen, gaf Gianpiero Lambiase het dringende advies aan zijn coureur om de gewonnen plekken terug te geven aan Hamilton én Kimi Antonelli.

Pijnlijke beslissing

Lando Norris viel uiteindelijk terug na een langzame pitstop na de Virtual Safety Car-periode, waardoor Verstappen als tweede over de streep kwam, achter Antonelli. Dat roept uiteraard de vraag op of Verstappen had kunnen winnen als hij die plek niet had opgegeven. "Hadden we de race kunnen winnen? Nee, ik denk het niet. Ten eerste waren zij sneller", aldus Mekies, die daarmee doelt op Antonelli en Norris.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-lewis-hamilton-madring-spanje-start
Verstappen valt Hamilton buitenom aan.
Mekies is het daarnaast met zijn Red Bull-collega's eens dat Verstappen een straf had gekregen als hij de plek niet had ingeleverd. "Ten tweede was het een pijnlijke en moeilijke beslissing om op dat moment te nemen, maar ik denk dat de mannen op de pitmuur wel heel goed werk hebben geleverd door de situatie zo koeltjes mogelijk te analyseren. Ze namen een snelle en sterke beslissing", zegt Mekies in een mediasessie met F1Maximaal.nl.
Red Bull vond het risico op een tijdstraf simpelweg te groot als Verstappen de positie niet had teruggegeven. "Het zou heel erg lastig geweest zijn om een straf te vermijden. Hoe frustrerend het ook is om je in die situatie te bevinden, toch denk ik dat dit lastig was geweest." Daarmee werd de keuze eenvoudig. "Als je eenmaal een tijdstraf van vijf of tien seconden hebt, kan dit je race op veel manieren beïnvloeden, maar je eindigt dan sowieso niet hoger dan de tweede plek."
Mekies gaat daarbij voorbij aan het scenario waarin Verstappen de tweede plek wel had behouden en géén straf had gekregen. Aangezien dit nog altijd een mogelijkheid was, was er wel een kans dat Verstappen hoger zou eindigen dan de tweede plek. Red Bull koos echter voor de aanpak zonder risico, maar dus ook voor het missen van een kans op een grote beloning.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
kimi-antonelli-mercedes-max-verstappen-red-bull-racing-gp-spanje-2026-zondag
P2 is een goed resultaat, maar had Red Bull meer risico moeten nemen?

Red Bull zet stap vooruit

Verder overheerst het goede gevoel bij Red Bull. "Max heeft een heel sterk optreden neergezet. Ik weet niet of dit zijn sterkste optreden van dit jaar was", geeft Mekies desgevraagd aan. "Dit was absoluut de beste prestatie in een lange tijd. Dit is een goede bevestiging van onze snelheid in Monza. In Monza zaten we ook al heel dicht bij de snelste auto's, dus bij Kimi."
Mekies zag zijn team ook in Spanje goed presteren. "In Madrid kwamen we anderhalve tiende tekort op poleposition op een veel lastiger circuit, als ik dat mag zeggen", stelt Mekies. "Het is in ieder geval een heel ander circuit met veel meer verschillen in bochtensnelheden. Ik denk dat het terecht zou zijn als ik zeg dat Kimi sneller was dan wij in de race waren. Lando was waarschijnlijk ook sneller, maar we hebben het over één of twee tienden."
Daarmee ziet Mekies een duidelijke verbetering ten opzichte van eerdere races. "Dit is absoluut een verbetering vergeleken met waar we in Zandvoort stonden een paar weken geleden, en waarschijnlijk ook vergeleken met Boedapest en Silverstone. Dat is dus positief", sluit de 49-jarige Fransman af.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading